Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 stycznia 2003

Mortal Kombat: Deadly Alliance bije rekordy popularności!

eLKaeR, 15 stycznia 2003, 16:44

Dokładnie 22 listopada 2002 roku na półkach sklepowych w Ameryce Północnej pojawiła się kolejna odsłona kultowej serii Mortal Kombat, nosząca podtytuł Deadly Alliance. Została ona udostępniona posiadaczom konsol Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance. Dziś jest już jasne, iż najnowsza część „Śmiertelnej Walki” zyskała sobie status bestsellera.

Indy Racing League - nowa gra twórców Colina

Fajek, 15 stycznia 2003, 15:34

Wyścigi NASCAR oraz Indy należą do tej grupy amerykańskich sportów, przy których my Europejczycy zastanawiamy się, co w nich jest takiego interesującego.

Schizm 2 na silniku LithTecha

Łosiu, 15 stycznia 2003, 13:34

Serwis Adventure Gamers poinformował, że otrzymał od polskiej grupy developerskiej Detalion informacje, iż druga część znakomitej gry przygodowej Schizm, będzie wykorzystywała trójwymiarowy silnik graficzny znany z gry No One Lives Forever 2, tj. LithTech Jupiter. Przypominam, że pierwsza część Schizma, podobnie jak seria Myst, wykorzystywała pre-renderowaną grafikę, tu zaś będziemy mieli do czynienia z renderingiem w czasie rzeczywistym – i tu rodzi się pytanie, czy to wyjdzie grze na dobre...?

Publicystyka: Wielkie łowy za wielkie pieniądze czyli Przyszłość gier sieciowych

Fajek, 15 stycznia 2003, 12:32

Dziś na stronach naszego serwisu opublikowaliśmy artykuł, którego pełną wersję znajdziecie w najnowszym numerze Świata Gier Komputerowych, poświęcony przyszłości gier online, gatunku, który z dnia na dzień staje się coraz popularniejszą formą rozrywki komputerowej...

Chrome - nowe screeny

Fajek, 15 stycznia 2003, 11:36

Na oficjalnej witrynie www gry CHROME, Techland opublikował 8 najnowszych screenshotow z tej najbardziej w tym momencie oczekiwanej polskiej produkcji.

Jak brzmi drugi "Gotyk"?

eLKaeR, 15 stycznia 2003, 11:05

Wszystkich posiadaczy komputerów osobistych, niecierpliwie oczekujących na premierę angielskojęzycznej wersji gry Gothic II, z pewnością zainteresuje kolejny prezent od ludzi ze studia Piranha Bytes, który został umieszczony na oficjalnej internetowej stronie owego produktu.

Ubiegłorocznie hity wśród komputerowych gier fabularnych

eLKaeR, 15 stycznia 2003, 10:33

Na popularnej witrynie internetowej o nazwie RPG Vault ukazały się wyniki plebiscytu, którego celem było wyłonienie najlepszych PeCetowych tytułów z gatunku cRPG, wydanych w przeciągu minionych dwunastu miesięcy. Wyboru zwycięzców poszczególnych kategorii dokonywali redaktorzy rzeczonego serwisu.

Konkurs na moduł do gry Neverwinter Nights przedłużony

Solnica, 15 stycznia 2003, 09:46

W dniu dzisiejszym powinien zakończyć się rozpoczęty równo dwa miesiące temu konkursu na najlepszy moduł do gry Neverwinter Nights. W związku z licznymi prośbami osób biorących w nim udział, postanowiliśmy jednak przesunąć datę, do kiedy można nadsyłać swoje prace o dodatkowy miesiąc do przodu, czyli na 15 lutego.

Pełna lista zmian Counter-Strike v.1.6

Łosiu, 15 stycznia 2003, 09:27

Jutro ma się pojawić nowa wersja v.1.6 popularnego moda do Half-Life’a, już w dniu wczorajszym mogliśmy się zapoznać z szeregiem ogólnych informacji dotyczących wprowadzanych zmian, dziś zaś zespół Valve Software zaserwował nam, kompletną listę usprawnień, podzieloną na trzy części, tj.: Changes/Additions, New/Changed CVARS oraz Bug Fixes. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z pełną wersją tej wiadomości.

Battlefield 1942 na konsolę Xbox wstrzymany

Łosiu, 15 stycznia 2003, 08:52

Korporacja Electronic Arts poinformowała, iż zaprzestaje prac developerskich nad Xboxową wersją gry Battlefield 1942, co równia się temu, iż Battlefield 1942 nie pojawi się na konsoli Xbox. Oficjalnym powodem podjęcia tej decyzji jest skoncentrowanie wysiłków na ukończeniu dodatku do Battlefielda, zatytułowanego Battlefield 1942: The Road to Rome. Jest to o tyle interesujące, iż o ile pamiętam, to pierwszy przypadek rezygnacji z wydania gry na konsolę Xbox na rzecz gry PC-towej, tym bardziej że Battlefield to jeden z najlepszych tytułów ubiegłego roku.

Trzy „skórki” Command and Conquer: Generals

Solnica, 15 stycznia 2003, 08:33

Electronic Arts poinformował, iż przez pewien okres po rozpoczęciu na początku lutego sprzedaży Command and Conquer Generals, gra ta dostępna będzie w trzech różnych pudełkach – po jednym dla każdej z dostępnych w grze stron konfliktu: Stanów Zjednoczonych, Chin i terrorystów (GLA).

Unreal II Gold!

Łosiu, 15 stycznia 2003, 07:57

Cóż można powiedzieć więcej..., stało się, produkcja drugiej części kultowej gry akcji pochodzącej z Legend Entertainment i Epic Games została ukończona. Gra zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 4 lutego, zaś w Europie 7 lutego. W naszym kraju premiera będzie miała miejsce 12 lutego, naturalnie za sprawą firmy CD Projekt. Cena wynosić będzie 199,90 PLN.

Pierwszy oficjalny dodatek do Warcrafta III w drodze

Solnica, 15 stycznia 2003, 07:34

Na łamach wydawanego na zachodzie magazynu GameNOW znalazła się informacja, z której wynika, iż w lutowym numerze czasopisma Computer Gaming World zamieszczone zostaną pierwsze informacje na temat oficjalnego dodatku do cieszącego się olbrzymią popularnością wśród graczy Warcrafta III.