Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl styczeń 2003

Diablo 3, StarCraft 2, Half-Life 2 - tylko na Xbox'a?

Fajek, 23 stycznia 2003, 12:21

Jak zapewne się orientujecie, od paru ładnych miesięcy ważą się losy Vivendi Publishing, części koncernu Vivendi odpowiedzialnego za wydawanie gier, książek, komiksów, itp. Do niedawna było już co najmniej kilka propozycji zakupu Vivendi przez różne firmy, jednak jej rynkowa wartość jest na tyle duża, iż wchłonięcie jej przez inna firmę z tego segmentu wydaje się być niemożliwe. Jednak jak już zdążyliśmy się przekonać, to co jest niemożliwe dla innych jest wykonalne dla Microsoftu. Teraz zastanówmy się spokojnie, jakie implikacje mogą powstać po zakupie (jeśli do niego dojdzie) Vivendi przez Microsoft. Weźcie głęboki oddech...

Counter-Strike 1.6 - nowe informacje

Gregu, 6 stycznia 2003, 09:37

Sieć zaatakowały świeże informacje na temat zbliżającego się Counter-Strika tym razem oznaczonego numerkiem 1.6. Mianowicie w nowej odsłonie CS pojawi się tarcza balistyczna!

Tuning TIR'a

eLKaeR, 16 stycznia 2003, 10:44

Europejska edycja wirtualnej gry wyścigowej o nazwie Total Immersion Racing doczekała się kolejnego patch’a, który jest dziełem połączonych sztabów firm Empire Interactive i RazorWorks.

Najlepsze „samochodówki” roku 2002

Fajek, 10 stycznia 2003, 11:17

Blackhole Motorsports, jeden z najbardziej znanych serwisów zajmujących się tematyką gier samochodowych, opublikował wyniki swojego plebiscytu dotyczącego właśnie takowych gier. Wyróżnienia zostały przyznane w 10 kategoriach, m.in. za najlepszą grafikę, najlepszy model fizyczny, najlepszy dźwięk, itp.

Twórca trzech części serii Wizardry pracuje nad nowym projektem...

Łosiu, 12 stycznia 2003, 12:45

W oficjalnym oświadczeniu prasowym, które umieścił na swych stronach serwis ToTheGame, ujawniono, iż studio Heuristic Park oraz D.W. Bradley pracują nad grą z gatunku cRPG zatytułowaną - Dungeon Lords. Gra zostanie wydana na dwie platformy, komputery PC i konsolę XBox w jeszcze nieokreślonym terminie. Tym z was, którzy nie znają dorobku członków studia Heuristic, wyjaśniam, iż brali oni czynny udział przy tworzeniu takich głośnych gier jak: Wizardry: Heart of the Maelstrom, Wizardry: Bane of the Cosmic Forge, Wizardry: Crusaders of the Dark Savant, CyberMage: Darklight Awakening, Nox, Unreal: Return to Na-Pali, oraz Wizards & Warriors, co naturalnie wiąże się z ogromnymi nadziejami pokładanymi w Dungeon Lords – mówiąc wprost oczekujemy Hitu.

Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku – kategoria cRPG

Solnica, 4 stycznia 2003, 14:58

Przed świętami rozpoczął się „Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku”, głosować można w dziewięciu różnych kategoriach, mnie zaś przypadło dzisiaj zadanie podzielenia się z wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi gier nominowanych w kategorii „Najlepsza cRPG”.

Skoki Narciarskie 2003 - ułatw sobie zabawę

Fajek, 23 stycznia 2003, 14:06

Jeśli jesteście fanami skoków narciarskich a jednocześnie macie kłopot w osiąganiu dobrych wyników w grze „Skoki Narciarskie 2003” jako jedyni mamy dal Was odpowiednie kody ułatwiające nieco zabawę.

Unreal 2 - pierwsze wrażenia...

Fajek, 31 stycznia 2003, 11:27

Zapewne spora część z Was wie, iż dwa dni temu w sieci pojawiła się wersja Unreal 2: The Awakening, która wyciekła na jednym z etapów produkcji. Zaraz później w wielu miejscach pojawiły się pierwsze wrażenia dotyczące tejże wersji...

Najpopularniejsze gry PC 2002 roku w USA

Łosiu, 28 stycznia 2003, 08:47

Grupa NPDTechworld przedstawiła raport dotyczący dziesięciu PeCetowych gier, które w roku ubiegłym sprzedały się najlepiej w Stanach Zjednoczonych. Całe zestawienie znajdziecie w pełnej wersji tej wiadomości, wtrącę jedynie, iż aż pięć pozycji zajęły gry z serii The Sims, a aż siadem zostało wydanych przez firmę Electronic Arts.

Skoki Narciarskie 2003 - bonus numer 2
Skoki Narciarskie 2003 - bonus numer 2

Fajek, 10 stycznia 2003, 12:16

Kolejny darmowy bonus pack do gry Skoki narciarskie 2003: Polski orzeł pojawi się już 13 stycznia. Dodatek ten jest odpowiedzią wydawcy oraz twórców gry na liczne prośby o nowe opcje, tryby rozgrywki i kolejne skocznie.

Counter-Strike 1.6 beta w najbliższy czwartek

Solnica, 14 stycznia 2003, 09:39

16 stycznia, czyli w najbliższy czwartek Valve planuje rozpocząć kolejną fazę testów systemu dystrybucji plików - Steam 2.0. Jednym z elementów tych testów będzie udostępnienie najnowszej, oznaczonej numerem 1.6 wersji beta popularnego Counter-Strike’a.

Rotlicht Tycoon, czyli gra tylko dla dorosłych

Solnica, 25 stycznia 2003, 12:06

Rotlicht Tycoon (niem.), to tytuł nowej gry z gatunku tak zwanych tycoonów, która już wkrótce pojawi się na półkach sklepowych u naszych zachodnich sąsiadów. I nie byłoby może w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, iż jest to nic innego jak manager domu publicznego.

Driver 3 - pierwsze zdjęcia
Driver 3 - pierwsze zdjęcia

Fajek, 4 stycznia 2003, 12:36

O grze Driver słyszał chyba każdy. Niestety w jego drugą część mieli okazję pograć jedynie posiadacze konsoli Sony Playstation, gdyż wersja ta niestety nie pojawiła się na PC’ty. Wiadomo już, iż do pewnego czasu są prowadzone prace na trzecią częścią Drivera w wersji na PS2, który najprawdopodobniej zawita również na „blaszaki”.

Zagraj w trzeciego Rayman’a przed premierą!

eLKaeR, 30 stycznia 2003, 12:07

Wszystkim entuzjastom elektronicznej rozrywki, oczekującym z niecierpliwością momentu wejścia na rynek trójwymiarowej gry zręcznościowej pt. Rayman 3: Hoodlum Havoc, korporacja Ubi Soft Entertainment proponuje pobranie z Internetu PeCetowej wersji pokazowej tej pozycji. Rzeczone interaktywne demo można znaleźć w naszym dziale Pliki.

Pirates of the Burning Sea - Sea Dogs jako Massive Multiplayer Online
Pirates of the Burning Sea - Sea Dogs jako Massive Multiplayer Online

Łosiu, 23 stycznia 2003, 11:35

Nie tak dawno prezentowaliśmy wam grę World of Pirates, czyli nowoczesną wersję legendarnych Piratów Sida Meiera (Sid Meier's Pirates!), przeznaczoną do rozgrywki setek graczy w sieci Internet, a w tej chwili przedstawiam wam grę zatytułowaną Pirates of the Burning Sea. To pozycja z gatunku MMOcRPG również osadzona w XVIII wiecznych, pirackich realiach, jednakże wykonana w nowoczesny sposób, z zaawansowaną grafiką 3D (Intrinsic Alchemy engine). Osobiście określiłbym ją właśnie mianem – „Sea Dogs jako Massive Multiplayer Online”.

ATI Radeon 9500/9700, czyli lutownica w dłoń...

Łosiu, 6 stycznia 2003, 09:48

Liczne podejrzenia redaktorów serwisów zajmujących się sprzętem, dotyczące prawdopodobnego „przeobrażenia” karty ATI Radeon 9500 w ATI Radeon 9700 okazały się jak najbardziej słuszne. Okazuje się bowiem, iż obie karty nie różnią się praktycznie niczym poza kościami pamięci, a kartę Radeon 9500 dzieli od 9700 jednie Bios oraz położenie jednego rezystora. Serwis overclockers.ru opublikował w weekend dokładny opis jak przerobić swoją kartę na lepszy model, oraz zamieścił testy wydajnościowe tak przerobionego Radeona 9500 – wyniki rewelacyjne.

Wersje demonstracyjne dwóch wyśmienitych gier przygodowych

Łosiu, 12 stycznia 2003, 09:48

W dniu dzisiejszym, w sam raz na zimowe, zimne i szare, niedzielne popołudnie, mamy dla was dwie wersje demonstracyjne bardzo udanych gier przygodowych. Pierwszą jest demo dość niekonwencjonalnego przedstawiciela przygodówek zrealizowanego przez programistów z firmy Konami, pt. Shadow of Memories, drugie to nowe demo (na razie w wersji niemieckojęzycznej) gry, która jest dowodem na to, że przygodówka z ręcznie rysowaną grafiką 2D bije na głowę nowomodne trójwymiarowe przygodówki z tragicznym sterowaniem – to naturalnie wersja demonstracyjna Runaway: A Road Adventure – polecam, gra rewelacyjna.

Unreal II Gold!

Łosiu, 15 stycznia 2003, 07:57

Cóż można powiedzieć więcej..., stało się, produkcja drugiej części kultowej gry akcji pochodzącej z Legend Entertainment i Epic Games została ukończona. Gra zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 4 lutego, zaś w Europie 7 lutego. W naszym kraju premiera będzie miała miejsce 12 lutego, naturalnie za sprawą firmy CD Projekt. Cena wynosić będzie 199,90 PLN.

SimCity 4 PL - prace ukończone

Gregu, 9 stycznia 2003, 09:32

Miło mi poinformować was, że gra SimCity 4 PL została z dniem dzisiejszym ukończona. Niestety jest też zła wiadomość, choć nie tragiczna. Mianowicie nic nie wiadomo o dacie wydania gry w Polsce. Chodzą plotki, że ta wspaniała gra strategiczno-ekonomiczna pojawi się na półkach sklepowych w Polsce pod koniec stycznia.

Nowa gra z serii Medal of Honor

Łosiu, 23 stycznia 2003, 09:19

W zachodnim sklepie internetowym EBGames pojawiła się karta towaru - Platynowej Edycji Medal of Honor: Allied Assault - i w jego opisie poza znanymi nam informacji, iż będzie on zawierał grę Medal of Honor: Allied Assault, dodatek Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead oraz poradniki do obu tych tytułów, pojawił się ciekawy wpis, który pozwala domniemywać, iż Electronic Arts pracuje nad kolejną częścią serii MoH na komputery PC.