Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 stycznia 2003

Czy Soul Calibur II uzyska status bestsellera?

eLKaeR, 21 stycznia 2003, 17:17

Dokładnie 27 marca 2003 roku odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni oficjalna premiera konsolowej edycji drugiej części kultowej gry Soul Calibur, traktującej o efektownych wirtualnych pojedynkach przy użyciu broni białej i różnorodnych technik walki. Kilka miesięcy później dystrybucja wystartuje również w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Super Promocje: Iron Storm, No One Lives Forever 2

Sznur, 21 stycznia 2003, 17:04

Wydawnicza maszyna powoli zaczyna się rozkręcać. Na pierwszy ogień w naszych super promocjach w Sklepie Gracza poszła najnowsza gra akcji Iron Storm, wróciliśmy także do innego doskonałego tytułu, który z pewnością nie zdążył jeszcze ostygnąć.

Recenzja: Kurka Wodna 2 – Zemsta Pana Franka

Fajek, 21 stycznia 2003, 16:51

Kurka Wodna, która sprzedając się w ilości ponad 50 tysięcy sztuk, okazała się bestsellerem firmy Topware. Istota rozgrywki w Kurce Wodnej 2 nie zmieniła się w żadnym stopniu, nadal kursor myszki jest celownikiem broni, a zadaniem gracza jest zestrzelenie jak największej ilości kurek pojawiających się na ekranie...

Dobra kondycja rynkowa Xbox'a

eLKaeR, 21 stycznia 2003, 15:44

Ostatnie 31 dni 2002 roku okazało się niezwykle udane dla korporacji Microsoft, głównie za sprawą bardzo wysokich wyników sprzedaży platformy Xbox w zachodniej części Starego Kontynentu.

Udostępniono do pobrania demo NASCAR Racing 2003 Season

Łosiu, 21 stycznia 2003, 15:21

Firmy Sierra oraz Papyrus Racing Games wypuściły na szerokie łącza Internetu wersję demonstracyjną kolejnej części słynnej wyścigowej serii NASCAR Racing. Poprzednie dwie edycje wzbudziły zasłużone uznanie w oczach fanów tego typu rozrywki, czas więc zobaczyć, co tym razem zaserwują nam panowie z zespołu Papyrus. Rzecz jasna demo NASCAR Racing 2003 Season znajdziecie w naszym dziale Pliki.

S3 DeltaChrome - wydajność Radeon'a 9700 PRO za 100$?

Fajek, 21 stycznia 2003, 11:56

Kilka dni temu pisałem o nowym układzie graficznym S3/Via o nazwie DeltaChrome (Columbia), który to miałby wprowadzić ponownie firmę S3 (oraz jej właściciela VIA) pomiędzy wielkich tego przemysłu – ATI oraz nVidię. Kto wie czy to się nie uda, zwarzywszy na fakt, że układ DeltaChrome i karty na nim oparte będą miały niepodważalną zaletę – cenę.

Phantom - pogromca Xboxa, Playstation 2 oraz GameCube?

Solnica, 21 stycznia 2003, 10:36

Mająca siedzibę na Florydzie firma Infinium Labs Corporation poinformowała o swoich planach wypuszczenia pod koniec tego roku konsoli do gier, której parametry i możliwości mają znacznie przewyższać te, jakimi charakteryzują się obecnie dostępne na rynku produkty Microsoftu, Sony czy też Nintendo.

Wirtualne Las Vegas

eLKaeR, 21 stycznia 2003, 10:23

Niecałe dwa miesiące temu świat obiegła wiadomość, iż japońska firma Konami zamierza w pierwszej połowie 2003 roku wypuścić na rynek pięć nowych gier, dedykowanych platformie PC. Wśród owych zapowiedzi wydawniczych znalazła się także pozycja, nosząca „roboczą” nazwę Casino Manager, której premiera nastąpi najprawdopodobniej 25 marca.

Plebiscyt GRY-OnLine na „Najlepsze gry roku 2002” rozstrzygnięty!

Fajek, 21 stycznia 2003, 09:53

Rozpoczęty jeszcze w zeszłym roku przez Redakcję GRY-OnLine plebiscyt na „Najlepsze gry roku 2002” dobiegł końca. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach są już znani a z pośród wszystkich uczestników plebiscytu, wylosowaliśmy kilka osób, przyznając im nagrody, w tym dla jednej osoby kartę graficzną opartą na układzie ATI Radeon 9700 PRO.

Koniec oficjalnego multiplayer beta testu C&C Generals

Łosiu, 21 stycznia 2003, 09:01

Przed około dwoma godzinami, o 23:59 Czasu Pacyfiku (PST) zakończył się oficjalny multiplayerowy test gry Command & Conquer: Generals. Firma Electronic Arts Inc. unieważniła wszystkie klucze testowe i składa podziękowania graczom, którzy przez kilka miesięcy toczyli zacięte boje w Command & Conquer: Generals i pomagali programistom eliminować kolejne błędy kodu gry. Przypominam, że gra ma zostać wydana na zachodzie 11 lutego. W Polsce Generalsi zostaną wydani również w lutym dzięki firmie Cenega Poland.

Strażnik Czasu trzecią najlepszą przygodówką roku 2002

Łosiu, 21 stycznia 2003, 09:01

Najnowsza gra przygodowa z czeskiej firmy Zima Software znana w naszym kraju pod tytułem „Strażnik Czasu”, w Stanach Zjednoczonych pod tytułem „Time Guard”, a w Czechach pod tytułem „Polda 4” została doceniona przez znany czeski serwis internetowy Bonusweb, otrzymując trzecie miejsce w kategorii „Najlepsza przygodowa gra roku 2002”. Jest to duży sukces, zważywszy, iż pierwsze miejsce otrzymała Syberia, a drugie Runaway.

Chcesz już zagrać we Freelancera? - Microsoft zaprasza...

Łosiu, 21 stycznia 2003, 08:48

Termin premiery Freelancera, kosmicznego symulatora na którego czekają dosłownie „tysiące”, przekładany był już wielokrotnie i obecnie gra ma wyjść w marcu tego roku. Zostało więc już około dwóch miesięcy do „godziny 0”, a w międzyczasie Microsoft Game Studios przygotowało dla nas miłą niespodziankę, w wyniku której być może już będziemy mogli pograć sobie w wersję preview Freelancera.

Oficjalna witryna internetowa gry Starsky & Hutch

Solnica, 21 stycznia 2003, 07:47

Empire Interactive uruchomił oficjalną witrynę internetową gry Starsky & Hutch, wyścigów samochodowych, nawiązujących do słynnego, powstałego w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia serialu telewizyjnego o tym samym tytule.

Będzie Runaway 2?

Solnica, 21 stycznia 2003, 07:35

Informacja o zamknięciu się firmy Dinamic Multimedia i zawieszeniu prowadzonych przez nią projektów, jaka obiegła świat przeszło rok temu była z pewnością dość dużym ciosem dla wszystkich fanów klasycznych przygodówek. W końcu to właśnie ta firma miała w swoim planie wydawniczym bardzo smakowicie zapowiadającą się grę Runaway: A Road Adventure, która zdążyła ujrzeć światło dzienne jedynie w hiszpańskiej wersji językowej. Na szczęście na początku grudnia zeszłego roku dotarła do nas informacja, iż wznowione zostały prace nad pozostałymi wersjami językowymi tej gry oraz że Runaway ponownie znalazł się w planie wydawniczym firmy Topware Polska i trafi na półki sklepowe w naszym kraju w II kwartale tego roku. Jakby tego było mało, w sieci pojawiły się właśnie nowe informacje, z których wynika, iż prawdopodobnie powstanie sequel Runaway’a!