Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 stycznia 2003

Bariera 10GHz przełamana w 2005 roku?

Fajek, 29 stycznia 2003, 15:14

Jedne z zachodnich serwisów poświeconych branży IT – The Inquirer – ujawnił plany firmy Intel dotyczących produkcji procesorów na najbliższe 2 lata. Oczywiście nie są to informacje oficjalne, jednak pochodzą z wiarygodnego źródła – twierdzi The Inquirer.

Zapowiedź: The Movies

Fajek, 29 stycznia 2003, 12:19

The Movies to gra strategiczno-ekonomiczna, w której przeniesiemy się w złote lata Hollywoodu i zaczniemy robić karierę jako debiutujący producent filmowy. Podstawowym celem gry jest stworzenie uznanego w świecie i dobrze prosperującego studia filmowego.

Umarł król, niech żyje król

Solnica, 29 stycznia 2003, 09:58

Niemal przez dwadzieścia lat nie udało się nikomu pobić ustanowionego w 1983 roku oficjalnego rekordu punktowego w zaliczanej do dziesięciu najtrudniejszych gier video wszechczasów grze Super Zaxxon. Niemal, gdyż kilka dni temu rekord ten został wreszcie pobity.

Demo Enclave - Severance: Blade of Darkness w nowym wydaniu

Łosiu, 29 stycznia 2003, 09:57

Enclave to gra akcji/TPP z elementami przygodowymi i cRPG, z akcją osadzoną w świecie fantasy zwanym Enclave, swym wykonaniem przypominająca znakomitą produkcję z roku 2001, pt. Severance: Blade of Darkness. Zespół Swing Entertainment udostępnił dziś grywalną wersję demonstracyjną Enclave i muszę przyznać, że wrażenia są jak najbardziej pozytywne - bardzo ładna trójwymiarowa grafika, dynamiczna akcja, dużaaa grywalność – polecam – demo można pobrać z naszego działu Pliki.

Konsolidacja imperium twórcy Gwiezdnych Wojen

eLKaeR, 29 stycznia 2003, 09:44

Firma software’owa o nazwie LucasArts Entertainment Company (w branży elektronicznej rozrywki działa już od dwóch dekad) była dotychczas autonomiczną jednostką organizacyjną, funkcjonującą obok Lucasfilm, Lucas Digital i Lucas Licensing w grupie korporacji, należących do znanego reżysera i producenta filmowego George’a Lucas’a. Jednakże ten ostatni na wczorajszej konferencji prasowej ogłosił połączenie wszystkich wyżej wymienionych marek w jeden ogromny koncern.

Szczegółowe analizy rynku gier Video roku 2002

Łosiu, 29 stycznia 2003, 09:10

Jak donosi agencja Interactive Digital Software Association (IDSA), w roku ubiegłym w Stanach Zjednoczonych odnotowano spadek ilości sprzedanych gier na komputery PC w stosunku do roku 2001 (w roku 2002 sprzedaż na poziomie 1,4 miliarda dolarów, w 2001 na poziomie 1,75 miliarda), zaś ilość sprzedanych gier konsolowych wzrosła w stosunku do wyników z roku ubiegłego (w roku 2002 sprzedaż na poziomie 5,5 miliarda dolarów, w roku 2001 na poziomie 4,6 miliarda). Wyniki te doskonale obrazują w jakim kierunku dalej pójdzie rozwój przemysłu rozrywki elektronicznej.

Nowa oficjalna strona Horizons: Empires of Istaria (29/01/03)

Solnica, 29 stycznia 2003, 08:53

Artifact Entertainment uruchomił nową oficjalną witrynę Horizons: Empires of Istaria, kolejnej, bardzo ciekawie zapowiadającej się gry RPG należącej do coraz popularniejszego gatunku „massive multiplayer online”.

Poziom hałasu generowanego przez GeForce FX na wesoło...
Poziom hałasu generowanego przez GeForce FX na wesoło...

Łosiu, 29 stycznia 2003, 08:14

Wczoraj serwis Toms Hardware udostępnił wyniki testów poziomu hałasu jaki generuje GeForce FX oraz jego konkurent ATI Radeon 9700 PRO i okazały się one dość kompromitujące dla nowego dziecka korporacji nVidia. Co prawda testowana karta była jednie wersją prototypową, jednakże ten szczegół nie powstrzymał złośliwych reakcji użytkowników komputerów i niemal natychmiastowo w Internecie pojawiły się obrazki porównujące GeForce FX do odkurzaczy, suszarek, dmuchaw, itp. Jedne z ciekawszych opublikował serwis nvnews.net, i właśnie te możecie oglądnąć w pełnej wersji tej wiadomości.

Dalsze ulepszanie Age of Mythology

eLKaeR, 29 stycznia 2003, 08:08

Strategia czasu rzeczywistego pt. Age of Mythology doczekała się trzeciej z kolei oficjalnej poprawki systemowej, przygotowanej przez zespół programistów z firmy Ensemble Studios.

Ubiegłoroczne hity wśród kart graficznych

eLKaeR, 29 stycznia 2003, 07:07

Na łamach sieciowego serwisu o nazwie OCWorkbench opublikowano wyniki plebiscytu, mającego wyłonić najlepszy PeCetowy hardware 2002 roku. Na liście wyróżnionych urządzeń znalazło się również kilkanaście kart graficznych, pogrupowanych w trzy kategorie. Całe zestawienie opracowano na podstawie opinii Internautów.