Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 stycznia 2003

Recenzja: Legion

Fajek, 30 stycznia 2003, 16:52

Legion to strategia pozwalająca graczom stać się wielkim Imperatorem Starożytnego Rzymu i rozwijać swoje państwo. Gra ideowo bazuje na znanym przeboju z początku lat 90-tych Centurion, przy którym nie jeden z nas spędził swojego czasu mnóstwo czasu.

Kolejne znane postaci z kreskówek w rzeczywistości wirtualnej

eLKaeR, 30 stycznia 2003, 14:14

Amerykański telewizyjny kanał dla dzieci o nazwie Nickelodeon zawarł właśnie umowę z korporacją software’ową THQ. Podpisany układ spowoduje, że w bieżącym roku na sklepowe półki trafi sześć nowych gier, nawiązujących do popularnych seriali animowanych.

Władca Pierścieni: Konkurs oraz wywiad

Fajek, 30 stycznia 2003, 12:52

Dziś na stronach naszego serwisu pojawił się wywiad z Piotrem Orcholskim, zastępcą redaktora naczelnego Świata gier Komputerowych, który to wywiad poświęcony jest tematyce Władcy Pierścieni. Również poświęcony Władcy Pierścieni jest konkurs, który wystartował w dniu wczorajszym.

Zagraj w trzeciego Rayman’a przed premierą!

eLKaeR, 30 stycznia 2003, 12:07

Wszystkim entuzjastom elektronicznej rozrywki, oczekującym z niecierpliwością momentu wejścia na rynek trójwymiarowej gry zręcznościowej pt. Rayman 3: Hoodlum Havoc, korporacja Ubi Soft Entertainment proponuje pobranie z Internetu PeCetowej wersji pokazowej tej pozycji. Rzeczone interaktywne demo można znaleźć w naszym dziale Pliki.

Rycerze Starej Republiki z uniwersum Gwiezdnych Wojen nie przybędą o czasie

eLKaeR, 30 stycznia 2003, 11:26

Posiadacze konsol Microsoft Xbox już na początku tegorocznej wiosny otrzymają możliwość spróbowania swoich sił w wirtualnej grze fabularnej, zatytułowanej Star Wars: Knights of the Old Republic. Natomiast użytkownicy komputerów osobistych będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż firma LucasArts Entertainment Company przesunęła właśnie termin premiery PeCetowej wersji owej pozycji.

Line of Sight: Vietnam zapowiedziane

Solnica, 30 stycznia 2003, 10:37

Znajdująca się w planie wydawniczym firmy Infogrames gra Line of Sight: Vietnam to kolejna po takich tytułach jak Platoon, Men of Valor: Vietnam, Vietcong i jeszcze kilku innych pozycja, za sprawą której dane nam będzie przenieść się w realia jednego z bardziej kontrowersyjnych konfliktów zbrojnych drugiej połowy ubiegłego stulecia – wojny w Wietnamie.

Carmack powiedział: GeForce FX lepszy niż Radeon 9700 PRO... ale tylko nieznacznie

Fajek, 30 stycznia 2003, 10:33

Tak to już w branży „growej” bywa, że ilekroć na rynku pojawia się nowy sprzęt dedykowany dla graczy, ludzie powszechnie znani w tym światku wypowiadają się na jego temat. Tradycją już stało się, iż znany chyba każdemu John Carmack, szef studia id Software, ilekroć któryś z wiodących producentów opracuje nowy układ graficzny, John ocenia go pod kątem wydajności w swoich aktualnie produkowanych grach.

Najnowsze wieści z Electronic Arts: wyniki finansowe, zamknięcie Westwood Studios, nowy dodatek do serii The Sims....

Łosiu, 30 stycznia 2003, 09:49

Koncern Electronic Arts przedstawił dziś raport dotyczący swoich wyników finansowych w kwartale, który zakończył się 31 grudnia 2002 roku. Przy okazji przedstawiciele EA ujawnili nieco szczegółów dotyczących przyszłych planów firmy (w tym zapowiedziano nowy dodatek do serii The Sims, zatytułowany The Sims: Superstar oraz nową grę opartą na trzeciej części Władcy Pierścieni), a także powiadomili o zamknięciu dwóch studiów produkcyjnych: Westwood Studios (mieszczącego się w Las Vegas) oraz EA Pacific (mieszczącego się Irvine) i utworzeniu na ich miejsce nowego, dużego studia w Los Angeles.

A może jednak będzie demo Unreal 2?

Solnica, 30 stycznia 2003, 09:21

Zaledwie dwa dni temu pisałem o wypowiedzi jednego z przedstawicieli Infogrames, z której wynikało, iż nie powstanie grywalna wersja demo Unreal 2: The Awakening. Tymczasem serwis UnrealOps opublikował treść maila otrzymanego wczoraj od Glena Dalhgrena z Legend Entertainment na podstawie którego można snuć przypuszczenia, iż takowe demo gry może jednak powstać.

Age of Shadows, czyli kolejne wcielenie nieśmiertelnej Ultimy Online

Solnica, 30 stycznia 2003, 08:47

Electronic Arts poinformował o zakończeniu prac nad Ultima Online: Age of Shadows, kolejnym oficjalnym dodatkiem wnoszącym nieco świeżości do tej, co prawda już dość leciwej, ale pomimo to wciąż cieszącej się ogromną popularnością gry massive multiplayer online.

Sim City 4 – spektakularny debiut

Łosiu, 30 stycznia 2003, 08:19

Jak podaje grupa NPDTechworld, w tygodniu, który zakończył się 18 stycznia, 800 tysięcy sprzedanych egzemplarzy Sim City 4, dało temu tytułowi pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier PC w Stanach Zjednoczonych. Zaraz za Sim City 4 uplasowały się The Sims Deluxe i The Sims: Unleashed.

Wersja PC "Tom Clancy's Splinter Cell" ukończona

Łosiu, 30 stycznia 2003, 08:19

Tom Clancy's Splinter Cell, tytuł którego wersja demonstracyjna dosłownie „zmiażdżyła Fajka”, został ukończony (status Gold) i zgodnie z zapowiedziami wydawcy, firmy Ubi Soft, znajdzie się w zachodnich sklepach w drugiej połowie lutego. Pozostaje pytanie... jeżeli demo Splinter Cella zmiażdżyło Fajka, to co zrobi pełna wersja...? :)