Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 stycznia 2003

Autorzy Fallout i Arcanum nie próżnują

eLKaeR, 9 stycznia 2003, 16:11

Zespół developerski, zatrudniony w firmie Troika Games, już od kilkunastu tygodni pracuje nad nową grą z gatunku cRPG. Produkt ów zatytułowany został Greyhawk: The Temple of Elemental Evil i będzie bazować na trzeciej edycji klasycznego systemu fabularnego o nazwie Advanced Dungeons & Dragons.

Uru: Online Ages Beyond Myst, czyli nowa tożsamość Myst Online

eLKaeR, 9 stycznia 2003, 14:44

Blisko siedem miesięcy temu korporacja wydawnicza Ubi Soft Entertainment ujawniła, iż zostały rozpoczęte prace nad pozycją o roboczej nazwie Myst Online, będącą kolejną odsłoną kultowej serii. Developing powierzono ludziom z firmy Cyan Worlds, którzy wymyślili na tę okazję specjalną technologię prowadzenia rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem globalnej Sieci. Dziś poznaliśmy oficjalny tytuł omawianego produktu – Uru: Online Ages Beyond Myst.

Wolverine, Spider-Man i inni
Wolverine, Spider-Man i inni

eLKaeR, 9 stycznia 2003, 13:44

Pomiędzy korporacjami Marvel Entertainment i Activision zawarte zostało porozumienie, na mocy którego ta ostatnia będzie mogła nadal wykorzystywać w swoich grach wirtualnych postaci, pochodzące z komiksów pierwszej z wymienionych firm.

Demo Delta Force: Black Hawk Down teraz dostępne również dla samotnych użytkowników

eLKaeR, 9 stycznia 2003, 11:44

Dnia 6 września 2002 roku światło dzienne ujrzała wersja demonstracyjna gry Delta Force: Black Hawk Down, przeznaczona wyłącznie do zabawy w trybie wieloosobowym. Natomiast dziś została opublikowana interaktywna edycja pokazowa rzeczonego tytułu, z której pojawienia z pewnością ucieszą się entuzjaści opcji single-player.

Command and Conquer: Generals na prostej drodze ku sklepom

Solnica, 9 stycznia 2003, 11:02

Jak poinformował Electronic Arts, zakończony został kolejny etap prac nad Command and Conquer: Generals, wszystkie planowane elementy gry zostały już w niej zaimplementowane i działają zgodnie z oczekiwaniami. Tak więc właściwie nic już nie stoi na przeszkodzie aby tytuł ten trafił do sprzedaży zgodnie z planem czyli 11 lutego.

Dalsze porządkowanie New World Order

eLKaeR, 9 stycznia 2003, 10:44

Intensywne prace połączonych sztabów firm Project Three Interactive i Termite Games doprowadziły do ukazania się właśnie w Internecie kolejnej poprawki systemowej, dedykowanej taktycznej grze akcji pt. New World Order.

There, konkurent dla The Sims Online?

Solnica, 9 stycznia 2003, 10:29

Na odbywających się właśnie w Las Vegas targach Consumer Electronics Show po raz pierwszy zaprezentowana została gra-czat - There, tytuł skierowany mniej więcej do tego samego grona odbiorców, co wydany niedawno przez Electronic Arts The Sims Online.

Zmień swojego Radeona 9500 na 9700... programowo!

Fajek, 9 stycznia 2003, 10:18

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak to z Radeona 9500/9500 PRO można za pomocą prostej operacji lutowania i wgrania nowego biosu zrobić Radeona 9700/9700 PRO. Jednak sporą grupę chętnych odstraszał fakt, iż właśnie należało wykonać te lutowania, co w przypadku niewystarczającej ostrożności mogło uszkodzić nieodwracalnie kartę. Jak donosi jeden z zachodnich „sprzętowych” serwisów – Digit Life – możliwe jest już „upgradeowanie” Radeonów 9500 i 9500 PRO jedynie przy pomocy oprogramowania, bez konieczności wykonywania ŻADNYCH operacji sprzętowych (lutowań, ect.)

SimCity 4 PL - prace ukończone

Gregu, 9 stycznia 2003, 09:32

Miło mi poinformować was, że gra SimCity 4 PL została z dniem dzisiejszym ukończona. Niestety jest też zła wiadomość, choć nie tragiczna. Mianowicie nic nie wiadomo o dacie wydania gry w Polsce. Chodzą plotki, że ta wspaniała gra strategiczno-ekonomiczna pojawi się na półkach sklepowych w Polsce pod koniec stycznia.

Sim City 4 debiutuje w Korei
Sim City 4 debiutuje w Korei

Łosiu, 9 stycznia 2003, 09:30

To swego rodzaju ewenement i ciekawostka zarazem, albowiem oficjalna amerykańska premiera Sim City 4 (czyli z reguły pierwsza na świecie) ustalona jest na 13 stycznia bieżącego roku, a w Korei już można nabyć legalną wersję tego tytułu. Jeden z tamtejszych graczy dokonał zakupu i jako dowód przedstawił zdjęcie zakupionej gry oraz trzy screeny (koreańska wersja językowa). Zatem moi drodzy czytelnicy, po miesiącach oczekiwania mogę powiedzieć – Sim City 4 w sklepach!

Techland atakuje amerykańskie sklepy

Łosiu, 9 stycznia 2003, 08:51

Jak donosi znany kanadyjski wydawca, firma Strategy First, właśnie podpisał umowę z naszą rodzimą firmą Techland, na mocy której zajmie się wydaniem na rynku północnoamerykańskim dziewięciu tytułów tejże firmy, w tym Chrome, Xpand Rally, Speedway Championship, Pet Soccer, Pet Racer, Indiana Jack, Crime Cities, Chess 2003 oraz Bridge 2003. Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować niewątpliwego sukcesu firmie Techland.

Top 10 gier w US (09/01/03)

Łosiu, 9 stycznia 2003, 08:44

W najnowszym cotygodniowym zestawieniu dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w USA (okres od 22 do 28 grudnia) przygotowanym przez grupę NPD Techworld, debiutuje w końcu najnowsze dzieło programistów z firmy Maxis - The Sims Online. Jest to całkiem udany debiut, bo gra znajduje się na pozycji szóstej. Ciekawostką jest również powrót na listę na pozycji dziewiątej trzeciej części Warcrafta. W pierwszej trójce bez zmian, nadal znajdują się tu: The Sims Deluxe, The Sims: Unleashed oraz Harry Potter & The Chamber of Secrets.