Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 stycznia 2003

Plany Acclaim'u na rok 2003

Fajek, 14 stycznia 2003, 16:48

Acclaim to doskonale znana firma w branży komputerowej, zajmująca się produkcją gier na PC oraz konsole. Ostatnio Acclaim przedstawił swoje plany wydawnicze dotyczące roku 2003.

Plastelinowi gladiatorzy na ring marsz!
Plastelinowi gladiatorzy na ring marsz!

eLKaeR, 14 stycznia 2003, 14:44

Developerzy z nowojorskiego studia Gotham Games intensywnie pracują nad wirtualną grą walki pt. MTV’s Celebrity Deathmatch. Jak sama nazwa wskazuje, pozycja owa nawiązuje do popularnego programu telewizyjnego, emitowanego w ramach jednego z najbardziej znanych kanałów muzycznych na globie ziemskim.

Tragiczny koniec pewnego entuzjasty Diablo II

eLKaeR, 14 stycznia 2003, 12:44

Japoński dziennik The Asahi Shimbun informuje, iż na terenie jednej z kawiarni internetowych w Hongkongu zmarł 28-letni mężczyzna, który przez sześć godzin bez przerwy grał w drugą część sagi Diablo.

Plebiscyt GRY-OnLine "Najlepsze gry 2002 roku" - gry sportowe i wyścigi

Fajek, 14 stycznia 2003, 12:08

W naszym Plebiscycie na „Najlepsze gry roku 2002” staramy się Wam systematycznie przedstawić kandydatów z każdej kategorii. Dziś przyszedł czas na charakterystykę gier sportowych oraz wyścigów.

Elektroniczna rozrywka będzie nadal obecna w piłkarskiej Lidze Mistrzów

eLKaeR, 14 stycznia 2003, 11:22

W stolicy Wielkiej Brytanii odbyła się właśnie konferencja prasowa, zorganizowana przez przedstawicieli firmy Sony Computer Entertainment Europe (SCEE). Na spotkaniu z dziennikarzami został ujawniony fakt zawarcia nowej umowy z Unią Europejskich Związków Piłki Nożnej (Union of European Football Associations; UEFA).

Film z World of Warcraft, MMOcRPG Blizzardu

Łosiu, 14 stycznia 2003, 10:03

Z chwilą gdy Blizzard Entertainment ogłosił, iż pracuje nad stworzeniem gry z gatunku MMOcRPG z akcją osadzoną w świecie Azeroth - World of Warcraft - tysiące miłośników tego gatunku i tysiące fanów gier pochodzących z tej zasłużonej firmy połączyło oczekiwanie na jej premierę. Do tej pory mogliśmy zapoznać się jedynie ze screenami znajdującymi się na oficjalnej stronie gry oraz „leciwymi” filmami z targów ECTS 2001, tymczasem wczoraj niemiecki serwis WorldofWarcraft.de opublikował ponad ośmiominutowy film ukazujący rozgrywkę w World of Warcraft w obecnym stadium produkcyjnym.

Postal 2 - wywiad

Gregu, 14 stycznia 2003, 09:41

Na łamach serwisu ELiTeD ukazał się (w języku angielskim) wywiad z twórcami gry Postal 2. Oprócz samego wywiadu na stronie możecie obejrzeć nigdzie wcześniej nie publikowanych screenów z gry.

Counter-Strike 1.6 beta w najbliższy czwartek

Solnica, 14 stycznia 2003, 09:39

16 stycznia, czyli w najbliższy czwartek Valve planuje rozpocząć kolejną fazę testów systemu dystrybucji plików - Steam 2.0. Jednym z elementów tych testów będzie udostępnienie najnowszej, oznaczonej numerem 1.6 wersji beta popularnego Counter-Strike’a.

Top Secret atakuje z pełnymi wersjami

Gregu, 14 stycznia 2003, 09:28

Spoglądając kilkadziesiąt newsów wstecz, możecie zobaczyć informacje, iż dwumiesięcznik Top Secret od następnych numerów będzie koncentrował się głównie na zamieszczaniu do swojego magazynu jak najlepszych pełnych wersji gier. Dzisiaj TS podał informacje, jakie pełne wersje gier ukażą się w najbliższym numerze magazynu. Będą to takie tytuły jak...

Rekordowa popularność Gothic II

Łosiu, 14 stycznia 2003, 09:05

Jak informuje strona firmowa firmy Jowood, kłopoty o których informowaliśmy pod koniec zeszłego roku należą już do historii, negocjacje z inwestorami i bankami zakończyły się pozytywnie, a restrukturyzacja firmy zaowocowała już powiększeniem środków finansowych o 3 miliony Euro. Na dodatek okres świąteczny na rynku niemieckim okazał się bardzo dobry dla firmy jeżeli chodzi o sprzedaż gier, a popularność Gothica II przeszła wszelkie oczekiwania. Druga część tego nietuzinkowego action/cRPG stała się największym sukcesem Jowoodu w całej jego historii.

Prezes 3DRealms o Duke Nukem Forever

Łosiu, 14 stycznia 2003, 09:05

Pan George Broussard, prezes firmy 3DRealms zamieścił na oficjalnym forum gry Duke Nukem Forever post, w którym porusza trzy istotne kwestie dotyczące tej „niekończącej” produkcji, tj.: data wydania, dlatego produkcja trwa tak długo oraz wymagania sprzętowe. Polecam, odrobina śmiechu na dzień dobry nie zaszkodzi :)

Red Faction 2 oficjalnie na PC/Xbox/GC

Solnica, 14 stycznia 2003, 07:34

Planowana początkowo wyłącznie w wersji na konsolę Sony Playstation 2 gra Red Faction 2 wydana zostanie również na innych platformach sprzętowych. Jak poinformował jeden z przedstawicieli wydawcy tego tytułu, firmy THQ, w Red Faction 2 będą mogli zagrać również posiadacze PC oraz konsol Xbox i GameCube.

Oficjalne daty wydania trzech tytułów Novalogic

Solnica, 14 stycznia 2003, 07:06

NovaLogic podał oficjalne daty wydania trzech swoich tytułów. Najnowsza odsłona serii Delta Force - Black Hawk Down będzie miał swoją premierę 25 marca 2003. Nieco wcześniej na półkach sklepowych pojawią się Highland Warriors i Devastation. Oba tytuły powinny trafić do sprzedaży 21 marca.