Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 stycznia 2003

Recenzja: Trainz

Fajek, 28 stycznia 2003, 13:35

Któż z nas, facetów, będąc młodszym nie marzył o swojej własnej kolejce, która mógłby się bawić kiedykolwiek zechce? Niestety, nieliczni mieli to szczęście... jednak pozostałości po chłopięcych marzeniach mogą być w dużej mierze spełnione za sprawą gry Trainz.

Śmigając z zawrotną prędkością ulicami metropolii

eLKaeR, 28 stycznia 2003, 12:55

Wywodząca się z północno-zachodniej Anglii firma developerska o nazwie Bizarre Creations opracowuje na zlecenie korporacji Microsoft drugą część gry wyścigowej pt. Project Gotham Racing, która dostępna będzie wyłącznie dla właścicieli konsol Xbox.

Ośmiu boiskowych twardzieli i "biedronka"

eLKaeR, 28 stycznia 2003, 11:44

Urban Freestyle Soccer jest najnowszym projektem, realizowanym przez developerów z brytyjskiego studia Silicon Dreams, którzy pracują pod opiekuńczymi skrzydłami korporacji wydawniczej Acclaim Entertainment. Ów tytuł traktuje o dość niestandardowych rozgrywkach w piłkę nożną, toczących się w typowo wielkomiejskiej atmosferze.

Co GeForce FX ma wspólnego z odkurzaczem?

Fajek, 28 stycznia 2003, 11:20

W ciągu ostatnich kilku dni zrobiło się bardzo głośno na temat najnowszego układu nVidii – GeForce’a FX. Najciekawsze wydają się być wyniki pierwszych testów wydajności, które dowodzą, że nowy GeForce nie jest wcale taki szybki jak oczekiwano. Poza tym, kontrowersji jest znacznie więcej, a jedną z najbardziej widocznych (a raczej słyszalnych) jest system chłodzenia układu FX.

Vegas: Make it Big - kolejny ekonomiczny sim twórców Beach Life
Vegas: Make it Big - kolejny ekonomiczny sim twórców Beach Life

Łosiu, 28 stycznia 2003, 10:55

Zespół Deep Red Games, znany dzięki wyprodukowaniu takich popularnych tytułów z gatunku strategii ekonomicznych jak Monopoly Tycoon (ponad 600 tyś sprzedanych egzemplarzy) czy Beach Life przedstawił swoją kolejną produkcję, pt. Vegas: Make it Big. Tym razem panowie z Deep Red Games pozwolą nam dorabiać się fortuny w Las Vegas, królestwie kasyn, hoteli i innych atrakcji stworzonych wyłącznie po to by zaspokoić zachcianki turystów... i wyczyścić im portfele.

Pojedynku człowiek vs maszyna ciąg dalszy. 1:0 dla człowieka.

Solnica, 28 stycznia 2003, 09:59

Szachowy mistrz Świata – Garry Kasparov ponownie postanowił zmierzyć się z maszyną. Tym razem jego przeciwnikiem jest zwycięzca ubiegłorocznych zawodów komputerów szachowych, który od ponad dwóch lat nie został pokonany przez człowieka – Deep Junior. Po pierwszym z w sumie sześciu planowanych pojedynków prowadzi jak na razie ludzki umysł.

GeForce FX - kto da więcej?
GeForce FX - kto da więcej?

Łosiu, 28 stycznia 2003, 08:54

Nowy chip graficzny korporacji nVidia „GeForce FX” zaczyna wzbudzać coraz więcej kontrowersji w społeczności graczy, a pikanterii dodają kolejne dość kiepskie wyniki testów (biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi). Jeżeli mimo to pragniecie już teraz stać się posiadaczem tej karty nie czekając na weryfikację pierwszych, dopiero pojawiających się testów, to możecie zrealizować swą zachciankę udając się na serwis eBay, gdzie trwa aukcja karty GeForce FX, najwyraźniej w wersji prototypowej (naturalnie jeżeli to nie jakiś żarcik :)

Najpopularniejsze gry PC 2002 roku w USA

Łosiu, 28 stycznia 2003, 08:47

Grupa NPDTechworld przedstawiła raport dotyczący dziesięciu PeCetowych gier, które w roku ubiegłym sprzedały się najlepiej w Stanach Zjednoczonych. Całe zestawienie znajdziecie w pełnej wersji tej wiadomości, wtrącę jedynie, iż aż pięć pozycji zajęły gry z serii The Sims, a aż siadem zostało wydanych przez firmę Electronic Arts.

Nie będzie dema Unreal 2, ale ...

Solnica, 28 stycznia 2003, 08:44

Jeden z przedstawicieli Infogrames opublikował na oficjalnym forum poświęconym grze Unreal 2: The Awakening informację, z której wynika, iż nie powstanie demo tego tytułu. Powód takiej a nie innej decyzji jest bardzo prosty - zespół Legend Entertainment musi skupić się nad swymi kolejnymi projektami i najzwyczajniej nie ma czasu, aby zająć się przygotowaniem wymagającej dość dużych nakładów pracy wersji demo.

GeForce FX 5800 Ultra vs. Radeon 9700 Pro
GeForce FX 5800 Ultra vs. Radeon 9700 Pro

eLKaeR, 28 stycznia 2003, 08:16

Internetowy serwis o nazwie HEXUS.net opublikował właśnie wyniki testu porównawczego, w którym wzięły udział prototypowa wersja karty graficznej nVidia GeForce FX 5800 Ultra oraz Sapphire Radeon 9700 Pro (oba urządzenia wyposażone były w 128 MB pamięci). Badania wydajności zostały przeprowadzone na systemach komputerowych, pracujących w oparciu o procesory AMD Athlon XP 2700+ i Intel Pentium 4 3,06 GHz (aktywna technologia Hyper-Threading).