Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 stycznia 2003

Recenzja: Syberia

Fajek, 3 stycznia 2003, 15:37

Syberia to gra przygodowa stworzona przez twórcę znakomitej gry przygodowej Amerzone. Gracze wcielają się w postać Kathe Walker, wziętej prawniczki z Nowego Jorku. Została ona wynajęta przez firmę zabawkową, by dokończyć formalności związanych z przejęciem fabryki położonej w małym miasteczku w Europie.

Wersal 2: Testament Króla - poradnik

Sznur, 3 stycznia 2003, 14:53

Do poradników trafił opis przejścia kolejnej gry przygodowej - Wersal 2: Testament Króla. Produkcja francuskiego studia Cryo Interactive nie jest jednak zwykłą przygodówką. Jest to raczej gra edukacyjna, wprowadzająca nas w historyczne realia monarchistycznej Francji i rozgrywek politycznych na przełomie XVII i XVIII wieku. Jako młody szlachcic mamy okazję wspiąć się na szczyty władzy i zostać sekretarzem francuskiego ministra spraw zagranicznych, przy okazji poznając ówczesną etykietę oraz niezliczone dworskie intrygi.

Nowa jakość Video Galerii

Łosiu, 3 stycznia 2003, 14:18

Pod koniec września ubiegłego roku, kiedy to udostępniliśmy pierwszą Video Galerię (film naszej produkcji ukazujący urywki akcji z właściwej gry) minęło już sporo czasu, w przeciągu którego opublikowaliśmy ponad 30 kolejnych Video Galerii. Przez cały ten czas nasi specjaliści (czyt. Cracko Team :-) usilnie pracowali nad maksymalnym dopracowaniem technologii tworzenia tego typu filmów i w końcu osiągnęli stan bliski ideałowi, tj. wyśmienita jakość, duża rozdzielczość i mała objętość pliku. Zapraszam do pobrania pierwszej VG wykonanej nową techniką i jednocześnie zapowiadam pojawienie się kolejnych już wkrótce.

Dwie dekady globalnego cybernetycznego oceanu

eLKaeR, 3 stycznia 2003, 12:33

Wraz z nadejściem Anno Domini 2003 minęło dokładnie dwadzieścia lat od chwili narodzin Internetu, z którego obecnie korzystają regularnie miliony użytkowników z niemal wszystkich zakątków globu ziemskiego.

Nie dajmy bić się w twarz kosmicznym najeźdźcom!
Nie dajmy bić się w twarz kosmicznym najeźdźcom!

eLKaeR, 3 stycznia 2003, 12:22

Jakiś czas temu firma id Software udostępniła wszystkim zainteresowanym kod źródłowy drugiej części kultowej serii Quake. Dziś światło dzienne ujrzał jeden z pierwszych poważnych owoców rzeczonego posunięcia, czyli pełna wersja darmowej gry zatytułowanej CodeRed: Battle for Earth. Naturalnie można ją pobrać z naszego działu Pliki.

Zapowiedź: Lords of the Realm III

Fajek, 3 stycznia 2003, 12:18

Lords of the Realm III to nowa odsłona starej i niegdyś cieszącej się dużą popularnością, strategicznej serii z firmy Sierra. Akcja Lords of the Realm III umiejscowiona została w Średniowieczu (mniej więcej w latach 850 AD - 1350 AD)...

Pozłacany Żołnierz Fortuny

eLKaeR, 3 stycznia 2003, 12:17

Prosto z siedziby korporacji wydawniczej Activision nadeszła informacja, dotycząca pojawienia się w Internecie kolejnego patch’a dla gry z gatunku FPS pt. Soldier of Fortune II: Double Helix.

MTV Gaming Awards?

Fajek, 3 stycznia 2003, 10:47

Przemysł gier komputerowych z roku na rok rozwija się coraz szybciej. Obroty w tej branży osiągają zawrotne sumy i coraz więcej firm interesuję się branżą „grową”. Szacuje się, iż w ciągu dwóch, trzech lat przemysł „growy” prześcignie w przychodach branżę kinematograficzną. Wydaje się to dość nieprawdopodobne, ale tak właśnie wyglądają analizy i prognozy. Dlatego, też nie powinien dziwić fakt, iż prawdopodobnie pod koniec tego roku odbędzie się impreza MTV Gaming Awards (może być pod inna nazwą), na której zostaną wyróżnione najlepsze produkcje w danych kategoriach.

Xbox Linux Project – co udało się zrealizować...

Łosiu, 3 stycznia 2003, 09:52

Kilkukrotnie pisaliśmy już o projekcie „Xbox Linux Project”, który miał na celu uruchomienie systemu Linux na zwykłym, niezmodyfikowanym sprzętowo Xboxie. Przypominam, że nagrodą za osiągnięcie tego celu było 200 tysięcy dolarów, a została ona ufundowana przez anonimowego przedsiębiorcę. 31 grudnia 2002 minął ostateczny termin wykonania tego zadania, popatrzmy więc co udało się dokonać, i kto jest owym anonimowym inicjatorem.

Top 10 gier w US (03/01/03)

Łosiu, 3 stycznia 2003, 09:18

17 grudnia miała miejsce premiera The Sims Online, a w najnowszym zestawieniu dziesięciu najczęściej kupowanych gier w Stanach Zjednoczonych w okresie od 15 do 21 grudnia nie ma śladu po owym tytule. Trzy pierwsze miejsca nadal zajmują The Sims: Unleashed, The Sims Deluxe oraz Harry Potter and the Chamber of Secrets.

"Na pewno w 2002" - czyli niezrealizowane obietnice ubiegłego roku

Łosiu, 3 stycznia 2003, 09:00

Rok 2002 już za nami, tymczasem okazało się, że wielu długo oczekiwanych przedsięwzięć nie udało się zrealizować i właśnie zebraniem dziesięciu najistotniejszych projektów, które miały ukazać się w 2002, a ostatecznie nadal ich nie ma, zajął się serwis wired.com.

Jutro startują otwarte beta testy Purge

Solnica, 3 stycznia 2003, 08:37

Jak wynika z informacji podanych przez Richarda „Hap” Cheunga z Freeform Interactive, w najbliższą sobotę, czyli już jutro powinny rozpocząć się otwarte beta testy Purge, bardzo ciekawie zapowiadającego się tytułu będącego hybrydą gatunków RPG i FPS, przeznaczonego wyłącznie do zabawy online.