Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 stycznia 2003

Zakopane na dzień przed zawodami PŚ w Skokach Narciarskich

James GOL 007, 17 stycznia 2003, 20:22

Niemal cała Polska żyje jutrzejszymi zawodami Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, które odbędą w Zakopanem. Nasz specjalny wysłannik, tajny agent James GOL 007 udał się do zimowej stolicy Polski i przygotował specjalnie dla Was mini relację z mających tam dzisiaj miejsce przygotowań do tej imprezy.

Patch dla "złotej" edycji Jagged Alliance 2

eLKaeR, 17 stycznia 2003, 17:05

Prosto z siedziby firmy Strategy First nadeszła kolejna poprawka systemowa, przeznaczona dla turowej gry strategicznej o nazwie Jagged Alliance 2 Gold. Tytuł ów jest połączeniem Jagged Alliance 2 oraz Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business.

American Conquest „ozłocony”

Solnica, 17 stycznia 2003, 16:40

Zgodnie z informacją podaną przez CDV, zespół GSC Game World, twórcy słynnych Cossacks: European Wars, zakończył prace nad swoją kolejną grą – American Conquest. Rozpoczął się proces tłoczenia CD (tzw. faza „Gold”), dzięki czemu począwszy od 14 lutego pudełka z tym tytułem zaczną pojawiać się na półkach zachodnich sklepów.

Metal Gear Solid 2, ISS3 na PC - plan wydawniczy Konami

Fajek, 17 stycznia 2003, 16:31

Kolejni producenci informują o swoich planach wydawniczych na najbliższe miesiące. Uczyniła to również firma Konami, przedstawiając gry na pierwszy kwartał tego roku. Zapraszam do zapoznania się z nim gdyż niektóre pozycje bez wątpienia was „nieco” zaskoczą.

Wojownicze Żółwie Ninja kontratakują!
Wojownicze Żółwie Ninja kontratakują!

eLKaeR, 17 stycznia 2003, 16:25

Minęło już dziewiętnaście lat od chwili, gdy światło dzienne ujrzał pierwszy komiks pt. Teenage Mutant Ninja Turtles, traktujący o przygodach zmutowanych żółwi, likwidujących wszelkie przejawy zła przy użyciu dalekowschodnich sztuk walki. Później stworzono jeszcze serial animowany, trzy filmy pełnometrażowe oraz kilkanaście gier wirtualnych. Do tych ostatnich dołączy niebawem nowa pozycja, której developingiem zajmują się fachowcy z korporacji Konami.

Zapowiedź: Black & White II

Fajek, 17 stycznia 2003, 15:32

Black & White 2 to kontynuacja przebojowego tytułu zespołu Lionhead Studios, którego pomysłodawcą był legendarny Peter Molyneux. Akcja sequela rozgrywa się w tym samym świecie co cześć pierwsza – wracamy na wyspę, aby jako jeden z bogów sprawować władzę nad swoją nacją. Druga część jest grą znacznie bardziej zorientowaną na walkę, jednocześnie skonstruowaną tak, aby osoby, które nie miały styczności z częścią pierwszą mogły sobie dać radę.

Plebiscyt na Najlepsze Gry 2002 Roku - gry strategiczne

Mariusz Klamra, 17 stycznia 2003, 13:49

Nasz plebiscyt powoli dobiega końca, do którego pozostały już tylko godziny. Jednak pomimo kilkudziesięciu tysięcy oddanych głosów są kategorie, w których wciąż nie ma pewnych zwycięzców, a walka toczy się dosłownie na pojedyncze głosy. Pora na przybliżenie kandydatów w kategorii „Najlepsza Gra Strategiczna 2002”.

Która z gier MMO najbardziej Ci sie podoba? - oddaj głos w ankiecie

Fajek, 17 stycznia 2003, 13:30

Wczoraj na naszym serwisie ruszyła ankieta poświecona tematowi, który od dobrych kilku lat staje się coraz bardziej popularny – mowa o grach z gatunku Massive Multiplayer Online.

Drugie uaktualnienie Encyklopedii GIER 2003 już dostępne

Solnica, 17 stycznia 2003, 13:28

Z naszego serwera FTP możecie już pobrać drugie z kolei uaktualnienie do wydanej w listopadzie zeszłego roku Encyklopedii GIER 2003, zawierające kolejną, obszerną porcję nowych i zaktualizowanych materiałów.

Jak „mocne” będzie Playstation 3?

Fajek, 17 stycznia 2003, 11:15

Według źródeł na jakie powołuje się serwis The Inquirer, architektura Playstation 3 jest na dzień dzisiejszy jasno określona i w chwili obecnej Sony zastanawia się nad tym, jakie parametry będą miały poszczególne elementy konsoli.

Rome: Total War – szczegóły
Rome: Total War – szczegóły

Łosiu, 17 stycznia 2003, 10:23

Po nagłym i niespodziewanym wycieku informacji dotyczących trzeciej części serii Total War, który miał miejsce 30 grudnia ubiegłego roku, nie trzeba było długo czekać, by zespół Creative Assembly oficjalnie ujawnił, iż pracuje nad grą strategiczną zatytułowaną Rome: Total War. Wczorajszej nocy uruchomiono też oficjalną stronę tego tytułu, przedstawiając przy okazji szczegółowe informacje na jego temat.

Vivisector: Beast Within

Gregu, 17 stycznia 2003, 09:54

Lecą dni, miesiące, lata. Człowiek staje się coraz starszy, ubywają mu włosy na głowie, pojawiają się zmarszczki i...oczywiście produkowane są nowe gry FPP. Taką nowością na rynku będzie z pewnością gra Vivisector: Beast Within.

Czym (kim?) jest Chaser?

Gregu, 17 stycznia 2003, 09:37

Nazywasz się John, John Chaser. Jesteś bohaterem pierwszoosobowego shootera. Masz 32 lata. Niegdyś byłeś okrutnym kryminalistą. Zabijanie dawało Ci przyjemność. Lubiłeś zabijać. Lecz od tego czasu Ty będziesz ofiarą....

Problemy z betą Counter-Strike’a 1.6

Łosiu, 17 stycznia 2003, 09:17

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zespół Valve Software udostępnił wczoraj do pobrania wersję beta 2.0 systemu dystrybucji plików Steam, za pomocą której można pobrać wersję beta nowej wersji 1.6 popularnego Counter-Strike’a. Niestety wkrótce po owym wydarzeniu zespół Valve Software poinformował, iż cała operacja udostępniania bety została czasowo wstrzymana, w związku z problemami wydajnościowymi, tj. totalnym zapchaniem 500-megabitowych łącz do serwerów. W chwili obecnej poszukiwani są chętni, którzy będą hostować system Steam.

Homeworld 2, Shadows of Undrentide - uczta dla oczu...
Homeworld 2, Shadows of Undrentide - uczta dla oczu...

Łosiu, 17 stycznia 2003, 09:17

W dniu dzisiejszym firmy Relic Entertainment oraz BioWare zafundowały graczom małą niespodziankę wizualną, tzn. wypuściły najnowsze screeny ze swych nadchodzących i gorąco oczekiwanych tytułów. W przypadku Relic Entertainment mowa o dziewięciu nowych screenach z Homeworld 2, zaś jeżeli chodzi o BioWare, to mam na myśli pierwsze pięć screenów z dodatku do Neverwinter Nights o podtytule Shadows of Undrentide.

neo Software = Rockstar Vienna
neo Software = Rockstar Vienna

eLKaeR, 17 stycznia 2003, 08:44

Wczoraj upłynęło dokładnie dziesięć lat od momentu powstania austriackiej grupy developerskiej neo Software. Wyjątkowa rocznica stała się również znakomitym momentem na ujawnienie opinii publicznej, iż owa firma weszła właśnie w skład korporacji Rockstar Games (posiadającej prawa autorskie m.in. do serii Grand Theft Auto) i będzie od teraz funkcjonować w jej ramach pod nazwą Rockstar Vienna.