Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCGCNGBAPS2XBOX
Okładka FIFA Football 2003 (PC)
OkładkaFIFA Football 2003 (PC)

FIFA Football 2003

Popularny symulator piłki nożnej z 2003 roku. W tej części szczególny nacisk nastawiono na realizm toru lotu piłki, fizykę i zachowanie graczy. Grę zaprezentowano w nowej, solidnej i szczegółowej oprawie graficznej.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA Football 2003 Premiera

31paź2002

PS2 XBOX GCN

1lis2002

PC

15lis2002

GBA

FIFA Football 2003 to kolejna edycja najsłynniejszej serii piłkarskiej. Oczywiście i tym razem jej twórcy, firma Electronic Arts, postarali się aby gra była jeszcze doskonalsza niż jej poprzednia cześć. Zacznijmy więc od tego, że FIFA 2003 wyposażona została w nowy silnik graficzny, który jakością i szczegółowością odtworzenia trybun, boiska i zawodników przewyższa wszystko to, co do tej pory widzieliśmy. Nie inaczej jest jeżeli chodzi o sztuczną inteligencję. Została ona całkowicie przeprojektowana. Cały wysiłek modyfikacji enginu A.I. skupił się wokół gry zespołowej, taktyki zespołu i atrybutów indywidualnych graczy, dzięki czemu teraz nasi komputerowi zawodnicy grają jeszcze inteligentniej niż to miało miejsce w poprzedniej edycji. Ożywiła się gra, częściej występują zamieszania podbramkowe, pojawiają się też sytuacje, w których pod koniec meczu zdesperowana drużyna przegrywająca maksymalnie osłabia swoją obronę i rzuca się do heroicznego ataku na bramkę oponenta (postawia wszystko na jedną kartę).

Fundamentalnym przeobrażeniom uległ system odpowiedzialny za odtworzenie rzeczywistych warunków fizycznych, system kontroli ruchu piłki, system kontroli ruchu zawodników oraz sam interfejs, w wyniku czego gracze mają jeszcze lepszą kontrolę nad tym co się dzieje na boisku, a sama gra, ruch piłkarzy i piłki jest bardziej naturalny. Oczywiście siła i celność oddanego strzału, podanie, obrona czy drybling zależą od umiejętności zawodnika, który je wykonuje. Strzał na bramkę wygląda inaczej w przypadku podrzędnego napastnika, a inaczej gdy strzelał będzie np. sam Roberto Carlos. W FIFA 2003 występuje 10.000 autentycznych zawodników, 450 autentycznych klubów sportowych oraz 16 najznamienitszych lig piłkarskich z całego świata. Można zagrać w trybie „Club Championship Mode” i zmierzyć się z 18 najlepszymi europejskimi drużynami, m.in. Juventus, Liverpool FC i FC Barcelona. Najciekawsze momenty naszego meczu możemy obejrzeć w przerwie i po meczu.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1194 głosów czytelników.

FIFA Football 2003 cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Wymagania wiekowe FIFA Football 2003: Odpowiednia dla każdego wieku.

FIFA Football 2003 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 750MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 1.2 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
PC
GCN
PS2
XBOX
GBA