Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCGBAPS2XBOXGCN
Okładka FIFA Football 2003 (PC)

FIFA Football 2003

Popularny symulator piłki nożnej z 2003 roku. W tej części szczególny nacisk nastawiono na realizm toru lotu piłki, fizykę i zachowanie graczy. Grę zaprezentowano w nowej, solidnej i szczegółowej oprawie graficznej.

Sportowe | piłka nożna

Okładka FIFA Football 2003 (PC)

data premiery gry:

31paź2002

GCN PS2 XBOX

1lis2002

PC

15lis2002

GBA

FIFA Football 2003 to kolejna edycja najsłynniejszej serii piłkarskiej. Oczywiście i tym razem jej twórcy, firma Electronic Arts, postarali się aby gra była jeszcze doskonalsza niż jej poprzednia cześć. Zacznijmy więc od tego, że FIFA 2003 wyposażona została w nowy silnik graficzny, który jakością i szczegółowością odtworzenia trybun, boiska i zawodników przewyższa wszystko to, co do tej pory widzieliśmy. Nie inaczej jest jeżeli chodzi o sztuczną inteligencję. Została ona całkowicie przeprojektowana. Cały wysiłek modyfikacji enginu A.I. skupił się wokół gry zespołowej, taktyki zespołu i atrybutów indywidualnych graczy, dzięki czemu teraz nasi komputerowi zawodnicy grają jeszcze inteligentniej niż to miało miejsce w poprzedniej edycji. Ożywiła się gra, częściej występują zamieszania podbramkowe, pojawiają się też sytuacje, w których pod koniec meczu zdesperowana drużyna przegrywająca maksymalnie osłabia swoją obronę i rzuca się do heroicznego ataku na bramkę oponenta (postawia wszystko na jedną kartę).

Fundamentalnym przeobrażeniom uległ system odpowiedzialny za odtworzenie rzeczywistych warunków fizycznych, system kontroli ruchu piłki, system kontroli ruchu zawodników oraz sam interfejs, w wyniku czego gracze mają jeszcze lepszą kontrolę nad tym co się dzieje na boisku, a sama gra, ruch piłkarzy i piłki jest bardziej naturalny. Oczywiście siła i celność oddanego strzału, podanie, obrona czy drybling zależą od umiejętności zawodnika, który je wykonuje. Strzał na bramkę wygląda inaczej w przypadku podrzędnego napastnika, a inaczej gdy strzelał będzie np. sam Roberto Carlos. W FIFA 2003 występuje 10.000 autentycznych zawodników, 450 autentycznych klubów sportowych oraz 16 najznamienitszych lig piłkarskich z całego świata. Można zagrać w trybie „Club Championship Mode” i zmierzyć się z 18 najlepszymi europejskimi drużynami, m.in. Juventus, Liverpool FC i FC Barcelona. Najciekawsze momenty naszego meczu możemy obejrzeć w przerwie i po meczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 1168 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Wymagania wiekowe FIFA Football 2003

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FIFA Football 2003

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 750MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 1.2 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
FIFA Football 2003 - recenzja gry
FIFA Football 2003 - recenzja gry

Recenzja 13 listopada 2002, 11:24

Zanim przejdę do tego co najważniejsze, czyli samej rozgrywki, muszę wspomnieć o największym niestety mankamencie gry. Dotyczy on opcji konfiguracji drużyny, które zostały zredukowane do minimum. Kreowanie strategii i taktyki teamu woła o pomstę do nieba! Co więcej nie ma ŻADNYCH narzędzi edycyjnych. Jeżeli ktoś lubił bawić się w zmienianie fryzur zawodnikom, tworzyć własnych graczy, czy też własne drużyny, kupując grę może o tym zapomnieć. Co prawda twórcy „fify” poszli po rozum do głowy i przygotowali patch „FIFA Football 2003 Creation Center” (dostępny także na naszej stronie), ale jest to ewidentny dowód na to, że EA Sports tworzy gry w pośpiechu, nastawione jest na zysk, a tych dzięki którym egzystuje – czyli graczy – po prostu nie szanuje. Można więc powiedzieć, że płacimy za niekompletną grę, a ściągnięcie 30 MB dla posiadaczy modemów nie jest rzeczą ani łatwą, ani tanią.

PC
GCN
PS2
XBOX
GBA