Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Starfield - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Starfield - poradnik do gry

Starfield - poradnik do gry

Nigdy nie skończysz tej gry Starfield poradnik to najlepsze porady na start, do rozwoju postaci, ekploracji, walki. Opisujemy tworzenie baz, crafting, bossów, znajdźki, frakcje, bronie, pancerze, towarzyszy, umiejętności, questy, trofea, wymagania sprzętowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2023

Niniejszy poradnik do gry Starfield to rozbudowany przewodnik po galaktyce stworzonej przez Bethesda Softworks. Dowiecie się jak rozpocząć przygodę i jak radzić sobie z najważniejszymi mechanikami rozgrywki, jak rozwijać postać (moce, umiejętności, cechy), jak gromadzić kredyty i XP, jak ulepszać statek drużyny i jak budować relacje i romanse z towarzyszami. Przygotowaliśmy również opisy przejścia głównych i pobocznych zadań, listy handlarzy z głównych miast, a także informacje o sekretach i unikalnych skarbach. W poradniku nie pominęliśmy też informacji o osiągnięciach oraz o tym ile czasu zajmuje przejście Starfield w 100%.

W eksploracji kosmosu pomogą Wam również nasze mapy interaktywne największych miast gry.

Starfield: Zawartość poradnika

Na pierwszych stronach poradnika do Starfield znajdziecie przede wszystkim porady na start, dzięki czemu dowiecie się o najważniejszych mechanikach zabawy, potencjalnych częstych błędach oraz o tym jak mieć najlepszy start. Na innych stronach o podstawach gry opisaliśmy też m.in. kreator postaci, poziomy trudności, najlepsze moce, cechy i umiejętności, otwieranie zamków i kradzież kieszonkową, leczenie postaci, najlepsze statki i edytor statków, kody i cheaty, sklepy i handlarzy, tworzenie placówek, crafting, walkę w kosmosie, frakcje czy tryb NG+.

Dużo miejsca w poradniku zajmuje rozdział FAQ z odpowiedziami na popularne pytania. Możecie z niego dowiedzieć się m.in. jak używać szybkiej podróży, jak korzystać z perswazji, jak czytać magazyny, jak gromadzić XP i kredyty, jak zmienić wygląd postaci, gdzie jest mapa lokacji, jak rekrutować załogę, jak zresetować postać, jak zmienić szybko broń, jak zwiększyć limit udźwigu, gdzie sprzedawać i jak ukrywać kontrabandę, jak zapisywać grę, jak zmienić FOV, jak wywołać inwentarz statku, jak dołączyć do Karmazynowej Floty, jak leczyć postać czy jak naprawić statek.

W naszym poradniku nie mogło zabraknąć opisu przejścia gry. Uwzględnia on questy głównej fabuły, zadania frakcji napotykanych w świecie gry, misje poboczne oraz questy zlecane przez towarzyszy. Solucja informuje o ważnych wyborach i różnych wariantach zaliczania zadań, a także o nagrodach za przechodzenie questów. Osobne strony dotyczą głównego zakończenia kampanii, endgame oraz trybu Nowej Gry Plus. W poradniku są też wzmianki o sekretach i znajdźkach, którymi są m.in. legendarne przedmioty oraz magazyny ze stałymi premiami do statystyk.

Oprócz wymienionych najważniejszych rozdziałów przygotowaliśmy też przede wszystkim poradnik do osiągnięć, dzięki któremu odblokujecie 100% achievementów. Opisaliśmy również m.in. sterowanie, wymagania sprzętowe PC, długość gry, widoki FPP i TPP, dostępność trybów multiplayer oraz to czy Starfield jest podobny do Fallout i TES pod względem modelu rozgrywki.

Starfield: Szybkie porady na start

 1. Wykorzystujcie skaner ręczny - Może on być używany nie tylko do badania odwiedzanych planet, ale też do oznaczania postaci i wszelakich interaktywnych przedmiotów.
 2. Zajmijcie się początkowymi głównymi questami - Możecie dzięki nim zyskać sporo podstawowego wyposażenia, a także doprowadzić do odblokowania menu z mocami, które ułatwiają rozgrywkę.
 3. Nauczcie się zabezpieczeń i kradzieży kieszonkowej - Umiejętności te pozwolą Wam wykradać wartościowe przedmioty do dalszego użytku lub sprzedaży.
 4. Unikajcie początkowo przewożenia kontrabandy - Nielegalne towary z przemytu mogą zostać wykryte podczas skanowania i utracicie je w momencie aresztowania.
 5. Odkrywajcie na bieżąco nowe systemy - Gra nagrodzi Was XP za każdym razem gdy znajdziecie się na orbicie nowej planety lub księżyca. To dobry sposób na szybkie levelowanie postaci.

Więcej wskazówek i podpowiedzi znajdziecie na stronie: Porady na start.

Starfield: Solucja, wszystkie misje

Główna fabuła

 1. Mały krok - jest to pierwsza misja główna w grze, w której nauczycie się absolutnych podstaw gry, takich jak sterowanie postacią jak i statkiem, walka czy rozmawianie z NPC.
 2. Stare śmieci - pierwsza poważna misja, w której odwiedzicie takie miejsca jak Cydonia na Marsie, czy orbitę Wenus. Celem misji jest zdobycie Artefaktu Beta oraz uratowanie gwardzisty Moara.
 3. W nieznane - w tym zadaniu nauczycie się swojej pierwszej unikalnej mocy. Podpowiadamy gdzie znajdziecie artefakty Iota i Zeta.
 4. Puste gniazdo - to misja, w której podróżujecie z towarzyszami z rodzimy Coe. Dowiedzcie się jak zdobyć kolejny artefakt Chi.
 5. Coś poszło nie tak - to krótka misja, w której musicie sprawnie przeprowadzić rozmowę z rabusiami gangu Shaw.

Frakcyjne - ZK Gwardia

 1. Supra Et Ultra - pierwszy z questów dla frakcji ZK Gwardia. Podpowiadamy gdzie jest jej siedziba i jak rozpocząć egzamin.
 2. Praca dla żołnierza - z tej strony poradnika dowiecie się jak dotrzeć do placówki na Tau Ceti II, jak pokonać terramorfa i jak znaleźć próbkę.

Frakcyjne - Ryujin Industries

 1. Powrót do roboty - pierwsza misja z serii questów dla frakcji Ryujin Industries. Podpowiadamy jak wypełnić ankietę i jak wygrać konfrontację z Tomo.
 2. Krok do przodu - z tej storny poradnika dowiecie się jak się włamać do komputera w CeltCorp pozostając niezauważonym.
 3. Nowa narracja - podpowiadamy jak ukraść klucz Reishy Lance i jak umieścić pliki w sklepie Laredo Fireams.

Różne - Nowa Atlantyda

 1. Destylowane zaufanie - poboczny quest, który otrzymacie na Nowej Atlantydzie. Wymaga on odnalezienia paczki Nyssy w zamkniętym magazynie.
 2. Marszand - zadanie, które otrzymacie od Samson Cebrail, który stacjonuje w sklepie Jemison Mercantile. Polega ono na odebraniu dzieła sztuki od Zoe Kaminski.
 3. Klejnot zazdrości - jest to mała poboczna misja, która swój początek ma na Nowej Atlantydzie w Terrabrew Coffee. Polega ona na pozyskaniu bezcennego klejnotu.
 4. Kradzież zasilania - misja poboczna, która polega na otwieraniu skrzynek przyłączeniowych.
 5. Zmienne prądy - zadanie rozgrywa się w Studni, w Nowej Atlantydzie. Polega ono na otwieraniu skrzynek przyłączeniowych oraz włamaniu się do mieszkania z dowodami.
 6. Dobroć nieznajomych - quest powiązany z Andy Singh oraz Tahirem. Rozpoczniecie go w Nowej Atlantydzie, a dokładniej w Studni.
 7. Piękne sekrety - zadanie polega na odnalezieniu zaginionej tabliczki z danymi Warnera. Dowiecie się tutaj, gdzie przebywa Warner oraz jak odszukać jego cenną tabliczkę.
 8. Bezpośrednie źródła - misja powiązana z stacją telewizyjną ZUinfo. Dowiecie się tu, gdzie znajduje się ta siedziba oraz z kim przeprowadzić należy wywiady.
 9. Dom marzeń - podpowiadamy jak spłacić kredyt hipoteczny i jak dostać dostęp do jednego z najlepszych domów w grze.

Różne - Porrima II

 1. Pierwszy kontakt - na tej stronie poradnika opisujemy wszystkie możliwe wybory, jakie możecie podjąć podczas tej misji związanej z kolonistami.

Starfield: Podstawy

 1. Najlepszy start - Na stronie są praktyczne wskazówki dla najlepszego startu w grze (przeszłość i cechy bohatera, startowe umiejętności, pierwsze poziomy i inne).
 2. Kreator postaci - Opisaliśmy wszystkie zakładki kreatora, m.in. ustalenie wyglądu bohatera, jego przeszłości i 3 startowych cech.
 3. Otwieranie zamków - Ta strona opisuje mini-grę z otwierania zamków i hakowania komputerów. Dowiecie się też jak pozyskiwać cyfrychy i jak unikać ich marnowania.
 4. Kradzież kieszonkowa - Wyjaśniamy jak odblokować kradzież kieszonkową, jak przygotowywać się do niej i jakie przedmioty można kraść NPC-om.
 5. Frakcje - Zestawiliśmy wszystkie najważniejsze ugrupowania ze świata Starfield. Dowiecie się też czy można z nimi współpracować, czy można dołączać do frakcji oraz jakie są z tego profity.
 6. Lądowanie na planetach - To strona z odpowiedzią na pytanie jak wylądować na planecie i czy można to zrobić w sposób automatyczny.
 7. Leczenie postaci - Podpowiadamy jak wyleczyć rannego bohatera oraz jakie są najskuteczniejsze rodzaje lekarstw dostępnych w grze.
 8. Poziomy trudności - Opisaliśmy wszystkie dostępne poziomy trudności oraz główne różnice pomiędzy nimi.
 9. Dokowanie - Wyjaśniamy jak zadokować na stacji kosmicznej lub na innym statku. Jest to mało intuicyjne i łatwo możecie też doprowadzić do zderzenia.
 10. Handlarze i sklepy - Nowa Atlantyda - Przygotowaliśmy zestawienie handlarzy z pierwszego dużego miasta odwiedzanego w grze.
 11. Handlarze i sklepy - Cydonia - Na stronie jest lista wszystkich kupców przebywających w bazie na Marsie.
 12. Najlepsze umiejętności - Na stronie są rekomendowane umiejętności, które powinniście jak najszybciej odblokować i rozwijać poprzez odblokowywanie ich wyższych rang.
 13. Najlepsze cechy - Zamieściliśmy rekomendacje najciekawszych cech bohatera, które wybiera się w kreatorze postaci. Dowiecie się jak mogą one wpływać na przebieg gry.
 14. Najlepsze moce - Zamieściliśmy rekomendacje najbardziej przydatnych pradawnych mocy zdobywanych dzięki odwiedzaniu świątyń ze świata gry.
 15. Najlepszy statek - Na tej stronie opisaliśmy rekomendowany statek do zakupu, który może ułatwić Wam wygrywanie walk, podróżowanie po galaktyce i transport towarów.
 16. Wszystkie domy - na tej stronie znajdziecie opisy i lokalizacje wszystkich domów jakie możecie wynająć lub kupić w Starfield.
 17. Najlepszy reaktor - z tej strony poradnika dowiecie się jak zwiększyć listę reaktorów i u kogo można je kupować.
 18. Placówki - Opisaliśmy krok po kroku jak zbudować własną bazę. Dowiecie się gdzie dozwolone jest tworzenie placówek oraz jakie są dostępne opcje podczas konstruowania bazy.
 19. Edytor statków - Ta strona wyjaśnia jakie funkcje oferuje mechanika tworzenia własnych statków. Informujemy jakie są główne rodzaje modyfikacji i jakie mają wymagania.
 20. Crafting - Wyjaśniamy jakie dziedziny obejmuje crafting, jak nauczyć się wytwarzania przedmiotów i jakie są wymagania co do umiejętności i składników.
 21. Najlepsze bronie - Ta strona wyjaśnia jakie są najmocniejsze odmiany broni, a także gdzie szukać i jak zdobywać najrzadsze unikalne bronie.
 22. Lista wszystkich towarzyszy - Na stronie znajdziecie informacje gdzie szukać towarzyszy, jak przyłącząć ich i jakie są unikalne cechy poszczególnych sojuszników.

Starfield: FAQ

Eksploracja

 1. Czy jest szybka podróż? - Strona kompleksowo opisuje jak działa szybka podróż i jak ją aktywować, a także kiedy fast travel może być zablokowane.
 2. Więzienie i system kar - Na stronie opisaliśmy jakie są kary za popełniane przestępstwa i co można utracić w sytuacji aresztowania bohatera.
 3. Jak zmienić porę dnia? - Strona ta odpowiada na pytania jak sprawdzić aktualną godzinę oraz jak przyśpieszyć upływ czasu polegając na opcji czekania lub snu.
 4. Jak wygrać próbę perswazji? - Na stronie wyjaśniamy jak nauczyć się perswazji, jak aktywować ją w rozmowie i jak zaliczyć minigrę z przekonania rozmówcy.
 5. Jak czytać magazyny? - Magazyny to znajdźki i wyjaśniamy czy wystarczy je jedynie podnieść, by otrzymać permanentną premię do statystyk.
 6. Jak włączyć mapę? - Informujemy czy w grze są dokładne mapy odwiedzanych lokacji, a także jak wywołać ekran mapy.
 7. Jak zbadać planetę w 100%? - Wyjaśniamy jakie rodzaje czynności zaliczają się do skanowania planet oraz jak sprzedawać dane z badań.
 8. Czy można odwiedzić Ziemię? - Ta strona wyjaśnia jaki los spotkał Ziemię w świecie gry Starfield oraz czy można wylądować na jej powierzchni.
 9. Jak przesuwać obiekty? - To prosta strona z informacją na temat usuwania potencjalnych przeszkód ze świata gry.
 10. Gdzie znaleźć materiały do badań? - Na stronie podpowiadamy jak pozyskiwać składniki do badań i gdzie odnajdywać laboratoria.
 11. Czy są granice map? - Ta strona wyjaśnia czy można dojść do granicy mapy - niewidzialnej ściany, która uniemożliwia dalszą eksplorację.
 12. Gdzie znaleźć ogniwa zasilające? - Z tej strony dowiecie się gdzie szukać ogniw do umieszczania w gniazdach zasilających celem przywracania dostaw prądu.
 13. Jak działa otwarty świat? - Dowiecie się jak wygląda eksploracja otwartego świata. Oddzielnie opisaliśmy podróżowanie po galaktyce oraz przemierzanie powierzchni planet i księżyców.
 14. Jak podążać za NPC-em? - śledzenie innych postaci może być uciążliwe ze względu na sposób poruszania się Waszego bohatera. Z tej strony poradnika dowiecie się jak sobie poradzić z tym problemem.
 15. Jak sprzedać dane badawcze? - z tej strony dowiecie się jak pozbywać się danych i ile kredytów można na tym zarobić.

Rozwój postaci i drużyna

 1. Jak szybko gromadzić XP? - Na stronie są porady jak szybko zdobywać punkty doświadczenia i awansować postać na kolejne poziomy.
 2. Jak zmienić wygląd postaci? - Możecie dowiedzieć się czy można później zmienić wygląd bohatera, już po zamknięciu kreatora postaci.
 3. Jak pozbyć się cechy? - Ta strona wyjaśnia czy jest opcja usunięcia cech wybranych w menu kreatora postaci.
 4. Jak poprawiać relacje? - Możecie dowiedzieć się jak odczytywać zmiany w relacjach z towarzyszami oraz jak dążyć do tworzenia najlepszych relacji.
 5. Jak usunąć negatywny stan? - Podpowiadamy jak odczytać aktualny status postaci i jak pozbyć się nałożonych negatywnych stanów (np. złamana kończyna, hipotermia).
 6. Jaką przeszłość wybrać? - Ze strony dowiecie się co oznacza przeszłość postaci oraz która z proponowanych przeszłości jest najciekawsza.
 7. Jakie umiejętności na początku gry? - Zamieściliśmy rekomendacje startowych umiejętności do odblokowania przy pierwszych awansach na wyższe poziomy.
 8. Jak rekrutować załogę? - Z tej strony dowiecie się gdzie szukać nowych członków załogi, jakie mogą być wymagania do ich zrekrutowania i jaka jest najlepsza załoga.
 9. Czy jest reset umiejętności? - To ważna strona z wyjaśnieniem czy można zresetować umiejętności i rozwój bohatera (respec), by inaczej poprowadzić jego rozwój.
 10. Jak pozbyć się promieniowania? - Z tej strony dowiecie się o promieniowaniu i innych zagrożeniach środowiskowych, a także jak wyeliminować te negatywne stany.
 11. Jak rozwijać umiejętność Pilotaż? - przeczytajcie tę stronę, jeśli chcecie pilotować większe statki z klas B i C.
 12. Jaki jest maksymalny poziom postaci? - na tej stronie poradnika podajemy jaki jest level cap postaci w Starfield.
 13. Jak leczyć postać? - z tej strony dowiecie się o wszystkich sposobach na to jak przywrócić zdrowie Waszej postaci.

Wyposażenie i inwentarz

 1. Jak szybko zmienić broń? - W Starfield skróty do szybkiej zamiany posiadanych broni. Wyjaśniamy jak przypisać broń do klawiszy i jak je szybko wybierać.
 2. Jak zwiększyć maksymalny udźwig? - To ważna informacja o tym jak zwiększyć limit masy przedmiotów znajdujących się w inwentarzu bohatera.
 3. Jak odblokować plecak odrzutowy? - Z poradnika dowiecie się jak nauczyć się używania plecaków odrzutowych, jak zdobyć pierwsze plecaki i jak dzięki nim latać.
 4. Przekazywanie przedmiotów - Z tej strony dowiecie się jak przekazywać przedmioty towarzyszom i jakie ma to główne zastosowanie.
 5. Jak ukryć hełm? - Wyjaśniamy czy można ukryć lub zdjąć hełm po to żeby lepiej widzieć twarz postaci.
 6. Jak szybko zarabiać kredyty? - To ważna strona o tym jak szybko wzbogacić się. Opisaliśmy najlepsze techniki gromadzenia kredytów.
 7. Gdzie sprzedać kradzione przedmioty? - Zamieściliśmy podpowiedzi jak sprzedawać przedmioty z kradzieży, których nie przyjmą wszyscy handlarze ze świata gry.
 8. Gdzie sprzedawać kontrabandę? - Możecie mieć problem ze sprzedażą kontrabandy - nielegalnych towarów z przemytu. Opisaliśmy przykładowych kupców, którzy przyjmą kontrabandę.
 9. Jak odblokować kamuflaż? - W skradaniu się w grze możecie pomagać aktywowanie kamuflażu i podpowiadamy jak go zdobyć.
 10. Jak zainstalować tłumik? - Wasze bronie mogą być wyposażane w tłumik do oddawania cichych strzałów i dowiecie się jak go pozyskać.
 11. Jak zdobywać cyfrychy? - z tej strony dowiecie się jak znajdować cyfrowe wytrychy, konieczne do rozbrajania zamków i innych zabezpieczeń.
 12. Jak dekorować domy? - strona poświęcona urządzaniu posiadłości, które zakupicie w grze Starfield.
 13. Jak odnajdywać obiekty strukturalne? - z tej strony dowiecie się jak zdobywać przedmioty przydatne podczas craftingu.
 14. Jak przechowywać przedmioty w placówce? - na tej stronie poradnika tłumaczymy jak przechowywać przedmioty poza statkiem.

Questy i kampania

 1. Jak zapisać grę? - Ze strony dowiecie się o szybkich, automatycznych i manualnych sejwach oraz o tym kiedy warto zapisywać stan gry.
 2. Jak odwiedzić rodziców? - Ta strona wyjaśnia gdzie mieszkają rodzice bohatera z wybraną przeszłością Sprawy z dzieciństwa.
 3. Tryb fotograficzny - Podpowiadamy jak załączyć tryb foto i jakie są najważniejsze jego opcje.
 4. Czy można mieć kilka postaci? - Możecie dowiedzieć się czy gra pozwala jednocześnie mieć stworzonych kilku bohaterów i przełączać się pomiędzy nimi.
 5. Jak ukryć HUD? - W Starfield możecie zapragnąć ukryć interfejs użytkownika i wyjaśniamy czy gra na to pozwala.
 6. Czy jest skalowanie poziomu? - Z tej strony dowiecie się czy poziom wrogów skaluje się do poziomu bohatera i czy można łatwiej grać atakując przeciwników z niższych poziomów.
 7. Jak dołączyć do Karmazynowej Floty? - Zamieściliśmy dokładną instrukcję gdzie ukrywa się frakcja gwiezdnych piratów oraz jak wykonać misję szpiegowską z dołączenia do floty.
 8. Jak otworzyć panele w Studni? - To potencjalny problem dotyczący jednej z lokacji Nowej Atlantydy. Dowiecie się czy można otworzyć panel cyfrychem.
 9. Czy można grać po skończeniu fabuły? - Ta strona poradnika wyjaśnia czy w Starfield jest endgame i czy przewidziano opcję dalszej gry po napisach końcowych.
 10. Gdzie jest tabliczka Warnera? - Wyjaśniamy gdzie znaleźć przedmiot questowy z zadania Piękne sekrety z Nowej Atlantydy.
 11. Czy są losowe misje? - Możecie dowiedzieć się czy w Starfield są losowo generowane zlecenia i czy warto do nich przystępować.
 12. Jak uzyskać obywatelstwo? - z tej strony dowiecie się jak zdobyć i jakie bonusy daje obywatelstwo Zjednoczonych Kolonii.
 13. Jak zdobyć statek Star Eagle? - na tej stronie opisujemy w jaki sposób wejść w posiadanie jednego z najlepszych statków w Starfield.

Walka

 1. Jak schować broń? - Podpowiadamy jak ukryć wyciągniętą broń i schować ją do inwentarza.
 2. Jak używać apteczek? - Z tej strony poradnika dowiecie się jak łatwo aktywować posiadane apteczki i leczyć się bez przerywania walki.
 3. Czy można wszystkich zabić? - Ta strona wyjaśnia czy gra pozwala zabić wszystkich NPC-ów, w tym istotne postacie fabularne.
 4. Jak używać granatów i min? - Wyjaśniamy jak używać przedmiot rzucanych i materiałów wybuchowych posiadanych w inwentarzu.
 5. Jak celować w silnik? - z tej strony dowiecie się, jak atakować statek, żeby, między innymi, dokonać abordażu.

Statek

 1. Jak naprawić statek? - To ważna strona o tym jak naprawić uszkodzony kadłub statku - bezpośrednio w trakcie walki lub po jej zakończeniu.
 2. Skoki grawitronowe - Z tej strony dowiecie się jak przekierować mocy do napędu i wykonać poprawny skok grawitronowy.
 3. Jak ukryć kontrabandę przed skanerem? - Na tej stronie są instrukcje jak zamontować zakłócacz skanerów i osłanianą ładownię po to żeby zmniejszać ryzyko wykrycia przewożonej kontrabandy.
 4. Gdzie jest ładownia statku? - Z tej strony dowiecie się jak otworzyć okno ładowni po powrocie na pokład własnego statku.
 5. Jak dostać darmowy statek? - Na tej stronie podpowiadamy czy można odblokować darmowe nowe statki i w jakich okolicznościach gra może je przekazać.
 6. Jak zwiększyć zapas paliwa? - na tej stronie opisujemy sposoby na zwiększenie pojemności przechowywanego paliwa.
 7. Jak przekierować moc na statku? - z tej strony dowiecie się jak zwiększyć i przekierować moc statku do innych systemów.
 8. Ile można mieć statków? - na tej stronie podajemy limit pojazdów, które możecie mieć na własność.
 9. Jak zebrać loot z rozbitego statku? - podpowiadamy jak zebrać przedmioty, które przewoził zniszczony przez Was wrogi statek.

Starfield: Sklepy i usługi

 1. Nowa Atlantyda - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich handlarzy w pierwszej lokacji gry.
 2. Cydonia - tutaj znajdziecie listę sklepów, które możecie odwiedzić podczas wizyty w jednym z większych miast w grze.
 3. Stocznie - na tej stronie znajdziecie listę miejsc, w których możecie kupować, naprawiać i ulepszać swoje statki.

Starfield: Romanse

 1. Wszystkie romanse - na tej stronie znajdziecie listę postaci, z którymi możecie wejść w związek.
 2. Czy można romansować z wieloma postaciami? - z tej strony poradnika dowiecie się czy w grze możecie mieć więcej niż jednego partnera lub partnerkę.

Starfield: Osiągnięcia

W grze Starfield możecie zająć się zdobyciem 50 różnych osiągnięć powiązanych m.in. z questami, rozwojem postaci czy eksploracją galaktyki.

Szczegółowe opisy wszystkich achievementów są na stronie: Osiągnięcia.

Starfield: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdują się minimalne wymagania wersji PC gry Starfield:

 1. Procesor: Intel Core i7-6800K 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta graficzna: GeForce GTX 1070 Ti / Radeon RX 5700 8 GB VRAM
 4. System operacyjny: Windows 10 / 11
 5. Miejsce na dysku: 125 GB SSD

Więcej informacji jest na stronie: Wymagania sprzętowe. Opisaliśmy tam też działanie gry na Steam Deck oraz na konsolach Xbox Series X i S.

Starfield: Długość gry

Starfield to jedna z największych produkcji stworzonych przez Bethesdę. Przejście głównego wątku fabularnego powinno zająć około 40 godzin, zaś na zaliczenie wszystkich questów i szczegółową eksplorację galaktyki trzeba będzie poświęcić ponad 100 godzin.

Bardziej szczegółowe informacje o długości fabuły i innej ważnej zawartości znajdziecie na stronie: Długość gry.

Starfield: Spolszczenie, polska wersja językowa

Starfield oferuje kinową polską wersję językową, która tłumaczy dialogi, tekst wyświetlany na ekranie oraz wszystkie elementy interfejsu użytkownika. Nie znajdziecie natomiast polskiego dubbingu.

Lista wszystkich dostępnych języków jest na stronie: Polska wersja językowa.

Starfield: Data premiery

Data premiery standardowej wersji gry Starfield to 6 września 2023 roku.

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Przed wstąpieniem do GRYOnline.pl zajmował się studiowaniem (w sumie przygoda ta trwa dalej). Na razie ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Z GOL-em swoją przygodę zaczął w roku 2019, kiedy podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Najbardziej lubi, gdy dostaje do napisania poradnik do gry z gatunku soulsborne. W wolnej chwili czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem (jeśli o nim nie słyszałeś, to już wiesz z jakim skutkiem).

więcej

Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka


Informacje o Starfield - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 8 sierpnia 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.