Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2009, 08:59

Wieści ze świata (BioShock 2, DiRT 2, Final Fantasy XIII) 10/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktywna społeczność Skate 2, specjalna edycja LittleBigPlanet, o sprzedaży firmy Midway, finanse Square Enix, rozgrywka sieciowa w Colin McRae: DiRT 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktywna społeczność Skate 2, specjalna edycja LittleBigPlanet, o sprzedaży firmy Midway, finanse Square Enix, rozgrywka sieciowa w Colin McRae: DiRT 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Skate 2

Fani cyklu Skate tworzą niezwykle zgraną i aktywną społeczność. Fakt ten można potwierdzić m.in. poprzez ocenę popularności, jaką cieszy się serwis Skate.Reel, na który można wrzucać filmiki oraz zdjęcia nakręcone i wykonane w ramach Skate 2. Do tej pory trafiło tam 1,6 miliona nagrań oraz niezliczona liczba fotek. Dodatkowo gracze stworzyli już 170 tysięcy własnych grafik do gry.

LittleBigPlanet

Amerykańskie serwisy internetowe dotarły do danych sieci Amazon, z których ma wynikać, że już niebawem do sprzedaży trafi specjalna edycja gry LittleBigPlanet na PlayStation 3. Wersja Game of the Year Edition miałaby kosztować 49,99 dolarów (cena niższa o 10 dolarów od oryginalnej), a w zestawie znalazłyby się również dodatki o wartości co najmniej 30 dolarów.

BioShock 2

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry BioShock 2 zamieszczone zostały małe screenshoty ujawniające dwie nowe postaci przeznaczone do trybu multiplayer. Są nimi aktorka Blanche oraz rybak o imieniu Zigo. Przypominamy, że premiera pełnej wersji dzieła odbędzie się dopiero na początku 2010 roku.

Midway

Właścicielom firmy Midway udało się sprzedać kolejne oddziały przedsiębiorstwa. O ile jednak dywizje francuska i niemiecka trafiły do drobniejszych inwestorów, o tyle biuro zlokalizowane w amerykańskim San Diego (producentów m.in. marki TNA, traktującej o wrestlingu) postanowił wykupić koncern THQ. Koszt transakcji zamknął się w kwocie 200 tysięcy dolarów. THQ zdecyduje się najprawdopodobniej na przedłużenie kontraktów u 40 pracowników. Resztę – nieoficjalnie mówi się o 60 osobach – najprawdopodobniej zwolni. Przypominamy, że najważniejsze elementy Midway, w tym wiele licencji, zostało zakupionych kilka tygodni temu przez koncern Warner Bros. Zapłacił on za całość 49 milionów dolarów.

Konami

Do europejskich sklepów ponownie trafią wielkie hity Konami przeznaczone dla konsoli PlayStation 2. Na półkach możemy znaleźć (bądź znajdziemy już niebawem): Suikoden Tactics, Zone of the Enders: The 2nd Runner, Metal Gear Solid 2: Substance, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, a także Silent Hill 2, 3 oraz 4. Gry będzie można nabyć po atrakcyjnych cenach.

Square Enix

W ostatnim kwartale firma Square Enix odnotowała stratę w wysokości 17 milionów dolarów. Po części było to spowodowane kosztami zakupu brytyjskiej firmy Eidos, a także ponad 10-procentowym spadkiem sprzedaży na trzech najważniejszych rynkach – w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Bieżący rok fiskalny Square Enix ma jednak ciągle na plusie, a planowane jeszcze premiery takich produkcji, jak Batman: Arkham Asylum, czy Final Fantasy XIII z pewnością wpłyną na znaczną poprawę sytuacji finansowej japońskiej firmy.

Activision Blizzard

Czy warto być prezesem wielkiego koncernu działającego na rynku gier? Przykład Bobby’ego Koticka pokazuje, że jak najbardziej. Szef Activision Blizzard zarobił w ubiegłym roku 15 milionów dolarów. Na tę olbrzymią sumę złożyła się regularna pensja oraz różnorakie bonusy i opcje (wynikające zapewne z powołania do życia korporacji Activision Blizzard).

Colin McRae: DiRT 2

Przedstawiciele firmy Codemasters poinformowali, że w Colin McRae: DiRT 2 zawarty zostanie sieciowy tryb rozgrywki dla maksymalnie ośmiu graczy. Multiplayer jest opracowywany na bazie systemu powstałego z myślą o zeszłorocznym GRID (poprzednia produkcja Mistrzów Kodu umożliwiała prowadzenie wyścigów nawet dwunastu graczom jednocześnie). Gra w wersji na konsole trafi do sprzedaży na początku września. Edycja pecetowa zawita na półki dopiero w grudniu.

Final Fantasy XIII

Już za kilka tygodni poznamy dokładną datę premiery Final Fantasy XIII w Japonii, poinformował prezes Square Enix Yoichi Wada. Być może dojdzie do tego w trakcie targów Tokyo Game Show.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tekken 6

Ashes Cricket 2009 Wii

Ashes Cricket 2009 X360

Clutch

Army Rescue

Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient

NHL 10

Muramasa: The Demon Blade

G.I. Joe: The Rise of Cobra

Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Animal Country: Life on the Farm

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Ashes Cricket 2009

Trials HD

Gramy w Battlefield 1943 Gramy!

Przegląd tygodnia - widmo przyszłego roku video magazyn

gry