Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2016, 22:00

autor: Michał Kułakowski

Final Fantasy VII z milionem kopii sprzedanych na Steamie

Na początku tego roku gra Final Fantasy VII przekroczyła pułap miliona sprzedanych kopii w serwisie Steam. Równie dobrze radzą sobie inni przedstawiciele cyklu obecni w sklepie Valve, np. Final Fantasy XIII znalazło ponad pół miliona nabywców.

Final Fantasy VII pojawił się na Steamie w lipcu 2013 roku

Jak informowaliśmy tydzień temu, niedługo fani serii Final Fantasy będą mogli po raz pierwszy zagrać w dziewiątą część serii na komputerach PC. To dobra okazja, by przyjrzeć się jak radzą sobie pozostałe odsłony cyklu, które w ostatnich latach ukazały się w serwisie Steam. Jak zwykle w tym przypadku nieoceniony okazuje się serwis Steam Database, który co prawda nie zapewni w pełni dokładnych danych, ale wyjaśni nam dlaczego Square Enix coraz chętniej publikuje pecetowe konwersje swoich konsolowych hitów jRPG. Najpopularniejszą odsłoną legendarnej japońskiej serii na Steamie pozostaje Final Fantasy VII. Według danych SteamDB, na początku tego roku gra przekroczyła pułap miliona sprzedanych egzemplarzy. Drugie miejsce zajmuje Final Fantasy XIII, które znalazło ponad pół miliona nabywców. Tuż za nim plasuje się Final Fantasy VIII z około 490 tysiącami sprzedanych egzemplarzy. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn trafiło do ponad 365 tysięcy osób, a Final Fantasy XIII-2 kupiło około 275 tysięcy graczy. Sprzedaż pozostałych dostępnych gier spod szyldu Final Fantasy waha się w granicach 30 – 130 tysięcy kopii.

Wyniki te udowadniają, że seria znalazła na Steamie sporą bazę fanów, która gwarantuje, że w przyszłości kolejne nowe tytuły z cyklu nie powinny ominąć pecetów. Poza zapowiedzianym Final Fantasy IX, krążące po sieci plotki mówią, że w najbliższym czasie w sprzedaży pojawić mogą się także porty gier Final Fantasy X HD i Final Fantasy X-2 HD.

  1. Oficjalna strona Final Fantasy VII