Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2015, 17:52

Final Fantasy IX zostanie przeniesione na pecety i urządzenia mobilne

Firma Square Enix poinformowała, że pracuje nad przeniesieniem na pecety i urządzenia mobilne gry Final Fantasy IX, czyli klasycznego jRPG-a, wydanego pierwotnie w 2000 roku na konsolę PlayStation.

W konwersje Final Fantasy IX na nowe platformy zagramy w przyszłym roku. - Final Fantasy IX zostanie przeniesione na pecety i urządzenia mobilne - wiadomość - 2015-12-31
W konwersje Final Fantasy IX na nowe platformy zagramy w przyszłym roku.

Studio Square Enix postanowiło sprawić swoim fanom miłą niespodzianką na koniec roku ogłaszając, że klasyczna gra jRPG Final Fantasy IX doczeka się konwersji na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na razie nie podano planowanej daty premiery i ograniczono się do stwierdzenia, że nastąpi ona w 2016 r.

Zdradzono za to kilka szczegółów odnośnie konwersji. Możemy więc spodziewać się dodania Osiągnięć, wprowadzenia opcjonalnego trybu przyśpieszającego rozgrywkę, poprawek systemu zapisywania stanu gry oraz znacząco ulepszonej grafiki w wysokiej rozdzielczości. Zwłaszcza to ostatnie budzi zainteresowanie. Oryginalna wersja gry powstała z myślą o 32-bitowym PlayStation i oferowała pre-renderowane tła w niskiej rozdzielczości. Sądząc po pierwszym konwersji zwiastunie autorzy wyostrzyli je i odpowiednio podretuszowali, ale raczej nie powinniśmy spodziewać się wielkiego skoku jakościowego.

Przypomnijmy, że Final Fantasy IX zadebiutowało w 2000 roku na pierwszą generację PlayStation. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, zwłaszcza wśród fanów cyklu, którzy tęsknili za stylistyką z 8 i 16-bitowych odsłon serii. W ciągu pierwszych kilku lat sprzedano ponad 5,3 mln egzemplarzy tej produkcji.

Warto wspomnieć, że dzisiejsza wiadomość jest kolejnym etapem agresywnej ekspansji tej marki na pecety. W ciągu tylko kilkunastu ostatnich miesięcy otrzymaliśmy konwersje Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIII-2, Lightning Returns: Final Fantasy XIII, Final Fantasy III, Final Fantasy IV, Final Fantasy V oraz Final Fantasy VI. Wiele wskazuje też na to, że w planach jest przeniesienie na komputery również Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 HD. Jak tak dalej pójdzie to całkiem możliwe, że na za rok-dwa na pecetach będziemy mogli zagrać we wszystkie główne odsłony tego klasycznego cyklu.

  1. Final Fantasy IX – oficjalna strona gry