Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2015, 14:50

autor: Draug

Wieści ze świata (film Assassin’s Creed, Descent / Interplay) 31/12/2015

Dziś pokazujemy kolejne dwa kadry z filmu Assassin’s Creed oraz piszemy o zamieszaniu wokół serii Descent, która zniknęła z dystrybucji cyfrowej z powodu niewypłacania tantiem deweloperowi przez firmę Interplay. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowe kadry z filmu Assassin’s Creed

Magazyn Empire opublikował dwa nowe kadry z filmu Assassin’s Creed, prezentujące Michaela Fassbendera w obu głównych rolach – żyjącego współcześnie Calluma Lyncha i odtwarzanego przezeń za pośrednictwem Animusa XV-wiecznego Aguilara.

Wieści ze świata (film Assassin’s Creed, Descent / Interplay) 31/12/2015 - ilustracja #1
Wieści ze świata (film Assassin’s Creed, Descent / Interplay) 31/12/2015 - ilustracja #2

Descent znika z oferty GOG.com w atmosferze małej afery

Kilkanaście dni temu z katalogu sklepu GOG.com nieoczekiwanie zniknęły gry z serii Descent. Niedawno wyjaśniło się, co było przyczyną – jak twierdzą twórcy rzeczonego cyklu, studio Parallax Software, winę ponosi firma Interplay, która w imieniu dewelopera prowadziła sprzedaż gier przez platformy dystrybucji cyfrowej, ale od 2007 roku nie płaciła mu należnych tantiem. Po ośmiu latach producent postanowił w końcu wyciągnąć z tego konsekwencje i wycofał swoje produkty ze sprzedaży (choć na Steamie jeszcze można je kupić, mimo że też powinny były zniknąć). Niemniej, ten stan rzeczy nie jest na szczęście permanentny – Parallax Software zamierza przywrócić serię Descent do ofert sklepów, gdy tylko wyjaśni zaistniałą sytuację i otrzyma od Interplay należne pieniądze.