Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWii
Okładka Descent (1995) (PC)

Descent (1995)

Korporacja górnicza Post-Terran, która zajmuje się wydobyciem cennych minerałów na planetach Układu Słonecznego, ma nie lada kłopot.

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki

Okładka Descent (1995) (PC)

data premiery gry:

anulowana

Wii

12mar1995

PC

Korporacja górnicza Post-Terran, która zajmuje się wydobyciem cennych minerałów na planetach Układu Słonecznego, ma nie lada kłopot. Firmowe placówki zostały najechane przez bezwzględną rasę obcych, którzy w podziemnych korytarzach kopalni, pozostawili na straży niezwykle dobrze uzbrojone roboty. Szefowie koncernu postanowili raz na zawsze zlikwidować zagrożenie poprzez wysadzenie w powietrze kolejnych kompleksów. Nie jest to zresztą specjalnie trudne. Wystarczy zniszczyć znajdujący się w środku reaktor – siła uderzenia załatwi resztę.

Do wykonania zadania desygnowano najlepszego pilota w kosmosie, czyli Ciebie graczu. Musisz przebić się do reaktorów w trzydziestu różnych kopalniach i rozwalić je w drobny mak. Oczywiście, na drodze do celu staną obcy, którzy nie mają zamiaru poddać się bez walki. W trakcie eksploracji podziemnych korytarzy będziesz miał również okazję ocalić pracowników stacji, przetrzymywanych przez wroga w zaimprowizowanych celach.

Eksperymentalny pojazd, za którego sterami usiądziesz, wyposażony jest standardowo w laser oraz tarczę ochronną. Siłę ognia powiększa się poprzez odnajdywanie dodatkowych dział. Amunicję oraz niebieskie kule, doładowujące pancerz, trzeba już zdobyć na wrogach. Oprócz tego Descent oferuje kilka innych środków zagłady, np. karabin Vulcan oraz różne rodzaje pocisków rakietowych i bomb. Nawigacja w ciasnych tunelach może sprawić dużo kłopotu – na szczęście, autorzy pokusili się o trójwymiarową mapę każdego poziomu, która ułatwia orientację i odnalezienie właściwej drogi. Aby ukończyć zmagania na danym etapie, należy nie tylko doprowadzić do zniszczenia reaktora, ale znaleźć również wyjście na powierzchnię i skorzystać z niego, zanim sekwencja autodestrukcji zostanie zakończona. Z racji niewielkiej ilości czasu potrzebnego na ten wyczyn, będziesz zmuszony opracować dokładny plan ucieczki przed wykonaniem właściwego celu misji.

Descent jako jedna z pierwszych gier w historii komputerowej rozrywki umożliwiała strzelanie do trójwymiarowych wrogów, zbudowanych z polygonów i oteksturowanych. Cała reszta wykonynana jest w charakterystycznym dla gier z epoki Dooma stylu, z dodatkowym uwzględnieniem krzywizn oraz możliwością budowania pomieszczeń, znajdujących się bezpośrednio nad sobą w osi Y. Program obsługuje wyższe niż 320x240 rozdzielczości ekranu oraz tryb walki w sieci, nawet do ośmiu osób naraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Gry podobne do Descent (1995)

Wymagania wiekowe Descent (1995)

12+

Wymagania sprzętowe Descent (1995)

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wykorzystuje: WiiWare

Wieści ze świata (film Assassin’s Creed, Descent / Interplay) 31/12/2015
Wieści ze świata (film Assassin’s Creed, Descent / Interplay) 31/12/2015

wiadomość31 grudnia 2015

Dziś pokazujemy kolejne dwa kadry z filmu Assassin’s Creed oraz piszemy o zamieszaniu wokół serii Descent, która zniknęła z dystrybucji cyfrowej z powodu niewypłacania tantiem deweloperowi przez firmę Interplay. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fallout Online pod znakiem zapytania - Interplay w finansowych tarapatach

wiadomość31 maja 2011

Mamy złe wieści dla wszystkich osób oczekujących na Fallout Online, gdyż prace nad tym postapokaliptycznym MMO mogą zostać anulowane. Wszystko przez to, że wydawca i współproducent gry – firma Interplay – jest w poważnych kłopotach finansowych.

Wieści ze świata (SKATE 3, Descent, Lord of the Rings: Aragorn’s Quest) 16/04/10
Wieści ze świata (SKATE 3, Descent, Lord of the Rings: Aragorn’s Quest) 16/04/10

wiadomość16 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o demie SKATE 3, wznowieniu klasycznego Descenta na Wii, wsparciu Lord of the Rings: Aragorn’s Quest dla PlayStation Move, a także prezentach dla nabywców pierwszego modelu Sony Bravia 3D. Zapraszamy do lektury.

MDK, Earthworm Jim, Descent oraz Dark Alliance powrócą?
MDK, Earthworm Jim, Descent oraz Dark Alliance powrócą?

wiadomość13 lutego 2010

Powoli zaczynamy nabierać przekonania, że pogłoski o śmierci Interplay mogły być mocno przesadzone. Wpierw pojawiły się pierwsze screeny z wersji MMO Fallouta, a najnowsze plotki wskazują, że mogą powrócić również inne klasyczne serie tego wydawcy.

Interplay wraca do gry?
Interplay wraca do gry?

wiadomość9 kwietnia 2008

Legendarny wydawca trwa i można powiedzieć, że ma się ciut lepiej. W tym roku jego zyski wyniosły 5,86 miliona baksów. Niestety, lwią część tej sumy (5,75 mln) stanowią tantiemy ze sprzedaży praw autorskich do Fallouta, co nie rokuje zbyt dobrze.

PC
Wii