Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2005, 15:22

autor: Elrond

Więcej wody w turbinach Turbine

Firma Turbine Entertainment, która uraczyła graczy m.in. Asheron's Call, poinformowała, iż sfinalizowała właśnie drugą fazę programu, mającego na celu przekształcenie się w niezależnego wydawcę. Pod koniec 2003 roku informowaliśmy Was, iż kierownictwo Turbine pozyskało 18 milionów USD, głównie na odkupienie od Microsoftu licencji na wspomniany tytuł, teraz - jest to 30 milionów USD.

Firma Turbine Entertainment, która uraczyła graczy m.in. Asheron's Call, poinformowała, iż sfinalizowała właśnie drugą fazę programu, mającego na celu przekształcenie się w niezależnego wydawcę. Pod koniec 2003 roku informowaliśmy Was, iż kierownictwo Turbine pozyskało 18 milionów USD, głównie na odkupienie od Microsoftu licencji na wspomniany tytuł, teraz Turbine Entertainment dostała zastrzyk w postaci 30 milionów USD.

Dzięki temu ruchowi, firma uzyskała fundusze na wydanie oraz dalszy rozwój kolejnych gier z rodzaju MMO, Dungeons & Dragons Online oraz The Lord of the Rings: Middle-Earth Online. W firmę zainwestowały Columbia Capital i Tudor Ventures, a także wcześniejsi "dobroczyńcy", Polaris Venture Partners i Highland Capital Partners.