Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2008, 12:11

Premiery gier w Polsce (31 marca - 6 kwietnia 2008)

Po raz trzeci przygotowaliśmy dla Was podsumowanie tygodnia, w którym zawarty jest spis gier, jakie trafiły do polskich sklepów w ostatnim czasie. W tekście znajdziecie również informacje na temat dwóch nowych serii wydawniczych, które już niedługo zadebiutują na rynku.

Po raz trzeci przygotowaliśmy dla Was podsumowanie tygodnia, w którym zawarty jest spis gier, jakie trafiły do polskich sklepów w ostatnim czasie. W tekście znajdziecie również informacje na temat dwóch nowych serii wydawniczych, które już niedługo zadebiutują na rynku.

Na dobry początek spis nowości, które ukazały się w Polsce pomiędzy 31 marca, a 6 kwietnia:

Nintendo DS

PC

PlayStation 2

  1. SEGA Superstars Tennis (CD Projekt)

PlayStation 3

  1. SEGA Superstars Tennis (CD Projekt)

Wii

Xbox 360

W drugiej połowie kwietnia firma CD Projekt wprowadzi do polskich sklepów nową wersję swojej serii wydawniczej o nazwie eXtra Klasyka, która umożliwi graczom ponowny zakup znanych tytułów w atrakcyjnych cenach. Reedycje zostaną podzielone na trzy odrębne grupy, które będą różnić się nie tylko zawartością, ale również ceną.

W pierwszej grupie (XK Hit) oferowane będą najpopularniejsze gry z katalogu dystrybutora, takie jak F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, Fahrenheit, Rise of Nations: Rise of Legends i Jade Empire (Edycja Specjalna). Każdy z tych tytułów będzie kosztować 19.99 PLN.

Premiery gier w Polsce (31 marca - 6 kwietnia 2008) - ilustracja #1

Drugą grupę (XK Dodatek) stanowić będą oficjalne rozszerzenia gier wydawanych w serii XP Hit, czego dobrym przykładem są dodatki do pierwszej odsłony cyklu Warhammer 40.000: Dawn of War. Wszystkie tytuły z tej serii będzie można nabyć za 14.90 PLN.

W trzeciej i ostatniej grupie (XK Gold) pojawią się starsze, ale nadal popularne tytuły, a także rozmaite zestawy składające się z kilku tytułów, np. kolejnych odsłon cyklu Gothic. Produkty te firma CD Projekt wyceniła na 26.99 PLN. Każde wydawnictwo z tej serii ma zawierać rozmaite materiały dodatkowe.

Kolejne tytuły wchodzące w skład wymienionych wyżej grup poznamy już w poniedziałek. Wszyscy zainteresowani mogą również odwiedzić internetową stronę serii, która zlokalizowana jest w tym miejscu.

Premiery gier w Polsce (31 marca - 6 kwietnia 2008) - ilustracja #2
Premiery gier w Polsce (31 marca - 6 kwietnia 2008) - ilustracja #3

Już wkrótce nową serię wydawniczą – składającą się z reedycji – zaproponuje nam również Techland. Produkty będą sprzedawane w charakterystycznych, pomarańczowych pudełkach. Na pierwszy ogień pójdzie zestaw zawierający gry Chrome i Chrome: Specforce – ukaże się on 18 kwietnia i będzie kosztować 29 złotych. Kolejne tytuły (Medieval Lords/Siege of Avalon, D-Day/Pearl Harbor II, Singles, Poplife i Xpand Rally/GTI Racing) pojawią się w następnych tygodniach.

To wszystko co przygotowaliśmy dla Was w trzecim odcinku naszego cyklu. Na kolejną porcję informacji zapraszamy za tydzień.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej

gry