Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka The House of the Dead 2 & 3 Return (Wii)
OkładkaThe House of the Dead 2 & 3 Return (Wii)

The House of the Dead 2 & 3 Return Wii

Kompilacja, w skład której wchodzą dwie gry z serii The House of the Dead. Zajmujemy się eliminacją pojawiających się na ekranie nieumarłych stworów. Gra oferuje wsparcie dla urządzenia Wii Zapper.

Akcji | FPP | zombie | rail shooter | na 2 osoby | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The House of the Dead 2 & 3 Return Premiera Wii

28marca2008

pudełko PL

3kwietnia2008

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zestaw składający się z dwóch znanych strzelanin SEGI, a mianowicie The House of the Dead 2 oraz The House of the Dead 3. Oba te tytuły debiutowały na automatach do gier, lecz z czasem doczekiwały się premier na wybrane platformy sprzętowe. W przypadku The House of the Dead 2 mowa tu między innymi o konsoli Dreamcast. Trzecia część tego cyklu wydana została z kolei między innymi na pierwszą generację Xboxa. Omawiana kompilacja nie wprowadza do rozgrywki żadnych rewolucyjnych rozwiązań, oferując bardzo zbliżony gameplay do pierwotnych edycji.

Wchodzące w skład tego zestawu gry reprezentują typ strzelanin określanych mianem rail shooterów (celowniczków). Warto dodać, iż gatunek ten jest bardzo silnie reprezentowany na Wii. Konsola firmy Nintendo doczekała się bowiem takich tytułów jak Resident Evil: Umbrella Chronicles, Ghost Squad, czy Target Terror. Ponadto jeden z głównych trybów gry Medal of Honor: Heroes 2 oferuje zbliżony schemat rozgrywki. Cechą odróżniającą gry z omawianego zestawu od klasycznych strzelanin jest to, iż gracz pozbawiony jest opcji bezpośredniego sterowania postacią. Odbywa się to w sposób zautomatyzowany. Zadaniem gracza jest jedynie namierzanie i likwidacja pojawiających się na ekranie potworów, wykorzystując do tego celu charakterystyczny celownik. Oprócz tego należy dbać o regularnie przeładowywanie broni, tak aby nie znaleźć się w potrzasku bez wystarczającej ilości pocisków.

Zgodnie z tym co mogą sugerować tytuły, w obu grach z tego zestawu stajemy do walki z nieumarłymi stworami. Zabawa cechuje się wyjątkowo dynamicznym przebiegiem rozgrywki, a to dlatego, iż czasu na zabicie każdego potwora jest niewiele. Łatwo jest też zginąć, gdyż potwory zadają poważne obrażenia, a liczba przydzielonych żyć jest niewielka. Obie gry są jednak bardzo krótkie. Ich ukończenie może zająć jedynie kilkadziesiąt minut. Pewnym wybawieniem są dodatkowe atrakcje, a także pojawiające się rozgałęzienia. Wybór dalszej drogi wpływa na typ odwiedzanych lokacji. Możliwe jest więc poznanie nowych miejsc przy powtórnym przechodzeniu każdej z gier.

Oprócz zwykłych przeciwników należy także pokonywać wyjątkowo silnych bossów, stanowiących jedną z wizytówek tej serii. Potwory te są wyjątkowo zwinne, a ich zabicie możliwe jest jedynie po odnalezieniu ich słabych punktów. Warto w tym miejscu dodać, iż opisywana kompilacja oferuje pełne wsparcie dla urządzenia o nazwie Wii Zapper, czyli nakładki na Wii-pilota, symulującej używanie prawdziwego karabinu.

W zależności od własnych preferencji można bawić się w pojedynkę lub w kooperacji z drugim graczem. Producent zadbał między innymi o takie tryby zabawy jak Arcade Mode, czy Time Trial, gdzie istotna jest walka nie tylko z zombiakami, ale również upływającym czasem. Nie brakuje także trybów umożliwiających sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich. Oprawa wizualna obu produktów wchodzących w skład tego zestawu niewiele zmieniła się od czasu premiery pierwotnych wersji. Oznacza to spore uproszczenia w kwestii wyglądu przeciwników oraz otoczenia. Akcja przez cały czas obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

The House of the Dead 2 & 3 Return cena w dniu premiery: 109,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The House of the Dead 2 & 3 Return

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The House of the Dead 2 & 3 Return Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Zapper