Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2008, 20:19

autor: Jiker

Oryginalny de Blob trafi do sprzedaży w sierpniu

Wszystko wskazuje na to, że jedna z najoryginalniejszych pozycji na tegorocznej liście wydawniczej koncernu THQ – de Blob powstający na Nintendo DS i Wii – zostanie wydana jeszcze w trakcie okresu wakacyjnego. Z informacji opublikowanych w trakcie THQ Gamers Day wynika, że przygody kolorowej kuli farby trafią do sprzedaży na początku sierpnia.

Wszystko wskazuje na to, że jedna z najoryginalniejszych pozycji na tegorocznej liście wydawniczej koncernu THQde Blob powstający na Nintendo DS i Wii – zostanie wydana jeszcze w trakcie okresu wakacyjnego. Z informacji opublikowanych w trakcie THQ Gamers Day wynika, że przygody kolorowej kuli farby trafią do sprzedaży na początku sierpnia.

Oryginalny de Blob trafi do sprzedaży w sierpniu - ilustracja #1

de Blob jest połączeniem gry logicznej oraz prostej trójwymiarowej platformówki. Pomysł na tę grę zrodził się w głowach studentów holenderskiego Utrecht School of Arts i zarazem laureatów jednej z edycji Festiwalu Gier Niezależnych. Ogólne założenia rozgrywki można przedstawić w taki sposób, iż tocząc ogromną kulkę farby doprowadzamy do nadawania różnorakich kolorów znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu obiektom.

Opisywana gra w bardzo wyraźny sposób wzoruje się więc na kultowej serii Katamari, której kolejne części zawędrowały między innymi na Xbox’a 360, PS2, czy PSP. Za przygotowanie gry de Blob w wersji na konsolę Wii i DS odpowiedzialne jest studio developerskie Blue Tongue.

Więcej informacji na temat de Blob znajdziecie na łamach naszej Encyklopedii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

de Blob

de Blob