Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2008, 20:19

autor: Jiker

Oryginalny de Blob trafi do sprzedaży w sierpniu

Wszystko wskazuje na to, że jedna z najoryginalniejszych pozycji na tegorocznej liście wydawniczej koncernu THQ – de Blob powstający na Nintendo DS i Wii – zostanie wydana jeszcze w trakcie okresu wakacyjnego. Z informacji opublikowanych w trakcie THQ Gamers Day wynika, że przygody kolorowej kuli farby trafią do sprzedaży na początku sierpnia.

Wszystko wskazuje na to, że jedna z najoryginalniejszych pozycji na tegorocznej liście wydawniczej koncernu THQde Blob powstający na Nintendo DS i Wii – zostanie wydana jeszcze w trakcie okresu wakacyjnego. Z informacji opublikowanych w trakcie THQ Gamers Day wynika, że przygody kolorowej kuli farby trafią do sprzedaży na początku sierpnia.

Oryginalny de Blob trafi do sprzedaży w sierpniu - ilustracja #1

de Blob jest połączeniem gry logicznej oraz prostej trójwymiarowej platformówki. Pomysł na tę grę zrodził się w głowach studentów holenderskiego Utrecht School of Arts i zarazem laureatów jednej z edycji Festiwalu Gier Niezależnych. Ogólne założenia rozgrywki można przedstawić w taki sposób, iż tocząc ogromną kulkę farby doprowadzamy do nadawania różnorakich kolorów znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu obiektom.

Opisywana gra w bardzo wyraźny sposób wzoruje się więc na kultowej serii Katamari, której kolejne części zawędrowały między innymi na Xbox’a 360, PS2, czy PSP. Za przygotowanie gry de Blob w wersji na konsolę Wii i DS odpowiedzialne jest studio developerskie Blue Tongue.

Więcej informacji na temat de Blob znajdziecie na łamach naszej Encyklopedii.