Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 czerwca 2005

Boppin' - kolejna klasyczna gra dostępna za darmo
Boppin' - kolejna klasyczna gra dostępna za darmo

Krystian Smoszna, 24 czerwca 2005, 15:27

Wczoraj informowaliśmy Was o udostępnieniu przez 3D Realms kosmicznej strzelaniny o nazwie Stargunner, która po raz pierwszy została opublikowana w 1996 roku. Dla wielbicieli klasyki mamy kolejną dobrą wiadomość. Jennifer Diane Reitz ze studia Accursed Toys zdecydowała się oddać za darmo program o nazwie Boppin’, który notabene był niegdyś wydany przez firmę Apogee Software (późniejszy 3D Realms).

Pierwsze screenshoty z gry Rhapsodia, czyli de facto następczyni Suikoden IV
Pierwsze screenshoty z gry Rhapsodia, czyli de facto następczyni Suikoden IV

eLKaeR, 24 czerwca 2005, 15:15

Do końca 2005 roku japońscy fani gier z gatunku cRPG, wzbogaconych w elementy taktyczne (vide np. Final Fantasy Tactics Advance i Phantom Brave), doczekają się debiutu nowego produktu tego typu, stworzonego przez Konami. Amerykańska i europejska premiera pozycji pt. Rhapsodia powinna nastąpić nieco później, a potencjalnych klientów na pewno zachęcą do zakupu przedstawione właśnie screenshoty.

Tanio czy taniej – polskie wydania Earth 2160

Łukasz Malik, 24 czerwca 2005, 15:10

Polscy gracze nie są zbyt często rozpieszczani przez rodzimych dystrybutorów – nieustanne przesunięcia premier, problemy z patchami do polskich wersji, czy ostatnia wpadka z wydaniem GTA: San Andreas za ponad 250 zł. Na szczęście w przypadku jednej z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji 2005 roku – Earth 2160, nie mamy absolutnie żadnych podwodów do narzekań.

Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.6
Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.6

Stranger, 24 czerwca 2005, 14:09

30 czerwca oficjalna polska premiera PeCetowej wersji ścigałki „Juiced”, a w dzisiejszej części naszego artykułu powiemy nieco na temat tuningu wnętrza pojazdu. Oczywiście, nie zabrakło też kolejnej odsłony naszego specjalnego konkursu!

Nowe tytuły pod skrzydłami Digital Jesters
Nowe tytuły pod skrzydłami Digital Jesters

Kull, 24 czerwca 2005, 12:18

Przedstawiciele Digital Jesters wpisali oficjalnie na listę wydawniczą swojej firmy trzy nowe tytuły. Mowa o ekonomicznej grze Coffee Break, historycznej strategii Great Invasions, oraz symulatorze lotu Rebel Raiders. Koncern zaopiekował się również laureatem Festiwalu Gier Niezależnych z roku 2003, grą Wild Earth.

Konkurs Rockstar Games Upload po raz kolejny

Łosiu, 24 czerwca 2005, 11:53

Po raz kolejny znana wszystkim fanom serii Grand Theft Auto, firma Rockstar Games, zaanonsowała swoje nagrody „Rockstar Games Upload 4”. Przyznawane są one twórcom cyfrowych mediów, począwszy od didżejów, a skończywszy na producentach filmów. W tym roku mamy następujące kategorie: Short Subject Film, Deejay Mix, Short Fiction oraz Multimedia Design.

Dziewięć lat Quake'a
Dziewięć lat Quake'a

Krystian Smoszna, 24 czerwca 2005, 11:07

Nie tylko Anarchy Online obchodzi pod koniec czerwca urodziny. Przed dwoma dniami dziewięć lat „na karku” zaliczyła inna produkcja, mianowicie Quake. Program, który w dużym stopniu zrewolucjonizował rynek FPS-ów, przez blisko dekadę swojego istnienia doczekał się dwóch następców (w drodze jest trzeci oraz inna strzelanina, nawiązująca do świata „Wstrząsu”).

System nagród PvP w Guild Wars

Łosiu, 24 czerwca 2005, 10:51

Całkiem niedawno, bo około miesiąca temu, Blizzard wprowadził do swojej produkcji z gatunku MMO - World of Warcraft, system nagród i rankingów PvP. Konkurencja w postaci firmy NCsoft nie śpi i także zamierza wprowadzić analogiczną funkcję do gry Guild Wars, chyba największego obecnie konkurenta WoW.

Pierwszy dodatek do RollerCoaster Tycoon 3 już w amerykańskich sklepach
Pierwszy dodatek do RollerCoaster Tycoon 3 już w amerykańskich sklepach

Krystian Smoszna, 24 czerwca 2005, 10:33

Mimo sporych problemów, z jakimi ostatnio boryka się koncern Atari, premiera pierwszego dodatku do RollerCoaster Tycoon 3 o nazwie Soaked!, odbyła się zgodnie z planem, o czym poinformowano wczoraj za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Wkrótce nadjedzie Rail Simulator

Krooliq, 24 czerwca 2005, 10:22

Dziś dobra wiadomość dla miłośników kolei. Koncern Electronic Arts podał właśnie do wiadomości, że podpisał umowę ze studiem developerskim Kuju Entertainment i zajmie się wydaniem powstającego aktualnie nowego, wirtualnego, kolejowego symulatora, który będzie nosić tytuł Rail Simulator.

Turniej S4 – kto zostanie najlepszym superbohaterem City of Heroes
Turniej S4 – kto zostanie najlepszym superbohaterem City of Heroes

Łosiu, 24 czerwca 2005, 10:21

Super Summer Slam Spectacular! (w skrócie S4) to nazwa turnieju jaki odbywał się będzie na europejskich serwerach gry MMOcRPG - City of Heroes. Całość rozpoczęła się wczoraj i potrwa przez kilka kolejnych miesięcy. Jej celem jest wyłonienie Mistrzów europejskiej edycji gry City of Heroes oraz zdobycie nagród przygotowanych przez firmę NCsoft Europe.

Atrakcje związane z czwartymi urodzinami Anarchy Online
Atrakcje związane z czwartymi urodzinami Anarchy Online

Krystian Smoszna, 24 czerwca 2005, 10:04

W najbliższy poniedziałek, 27 czerwca, produkt koncernu Funcom o nazwie Anarchy Online będzie świętować swoje czwarte urodziny. Z tej okazji, autorzy programu postanowili zorganizować wiele ciekawych zabaw dla wszystkich zarejestrowanych graczy.

Nowe wieści na temat filmu Dungeon Siege
Nowe wieści na temat filmu Dungeon Siege

Krystian Smoszna, 24 czerwca 2005, 09:32

Dokładnie miesiąc dzieli nas od amerykańskiej premiery filmu BloodRayne, stworzonego przez Uwe Bolla. Czy obraz ten powtórzy los Alone in the Dark – który okazał się nie tylko klapą artystyczną, ale również komercyjną – przekonamy się niebawem. Na razie możemy zająć się nowym dziełem niemieckiego „mistrza” o nazwie Dungeon Siege, które powoli nabiera realnych kształtów.

Polska premiera gry Battlefield 2
Polska premiera gry Battlefield 2

Krystian Smoszna, 24 czerwca 2005, 08:56

Kilka dni temu gracze z całego świata ruszyli do sklepów, aby zaopatrzyć się w najnowszą odsłonę cyklu Battlefield. Dziś możemy zrobić to my, gdyż właśnie na 24 czerwca koncern Electronic Arts zapowiedział oficjalną premierę gry w naszym kraju.

Top 10 gier w US (24/06/05)

Krystian Smoszna, 24 czerwca 2005, 08:36

Przedstawiamy dwudzieste drugie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 5 do 11 czerwca.