Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 czerwca 2005

Poradnik: Grand Theft Auto: San Andreas

Redakcja GRYOnline.pl, 8 czerwca 2005, 19:07

Poradnik do Grand Theft Auto: San Andreas, kolejnej odsłony legendarnego, „gangsterskiego” cyklu. Znajdziecie tu kompletny opis przejścia fabularnej części gry oraz opisy wszystkich zadań, misji i zagadnień, pozwalających ukończyć grę z wynikiem 100%.

Konkurs FlatOut - gra za friko!
Konkurs FlatOut - gra za friko!

Solnica, 8 czerwca 2005, 17:14

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest gra FlatOut. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka trafiła właśnie do waszej skrzynki pocztowej.

Pełne wersje gier na Xbox 360 dostępne przez sieć?

Elrond, 8 czerwca 2005, 16:50

Wiadomo od dawna, iż Xbox 360 będzie korzystać z dobrodziejstw Live praktycznie od momentu premiery. Usługa ta, obecnie udoskonalana pod kątem nowej konsoli, miałaby posłużyć m.in. do pobierania z sieci wersji demonstracyjnych gier. Ale czy tylko wersji demonstracyjnych?

Sonic MMORPG?

ComCo, 8 czerwca 2005, 12:45

W Sieci pojawiła się tajemnicza witryna internetowa zespołu Panovation Studios, która - po dokładniejszym przyjrzeniu się - najprawdopodobniej wydaje się być pewną zapowiedzią nowej gry Massively Multiplayer Online Role-Playing (MMORPG) z jeżem o imieniu Sonic w roli głównej. Skąd takie wnioski?

Kontroler dla Revolution jeszcze nie istnieje, a sprawa obsługi gier z NES, SNES i N64 się klaruje

eLKaeR, 8 czerwca 2005, 12:44

Gdy w ubiegłym miesiącu przedstawiono wygląd konsoli następnej generacji o nazwie Revolution nie pokazano, jak będzie prezentować się kontroler. Pełniący kluczową rolę w korporacji Nintendo dyrektor nazwiskiem Shigeru Miyamoto (wymyślił on słynnego Mario) wypowiedział się na temat przyszłego urządzenia sterującego dla „Rewolucji”. Ponadto oficjalnie wyjaśniono sprawę wstecznej kompatybilności.

„Pola walki” dostępne w wirtualnym świecie World of Warcraft

ComCo, 8 czerwca 2005, 12:14

Pracownicy firmy Blizzard Entertainment nie ustają w wysiłkach, mających na celu udoskonalenie ich flagowej produkcji MMOcRPG, tj. World of Warcraft. Wraz z nadejściem patcha oznaczonego numerem 1.5, który poprawia wykryte dotychczas błedy, do rozgrywki wprowadzono także dwie pierwsze areny do prowadzenia zmagań Player vs. Player (PvP).

Halo na ekranach kinowych, ale za jaką cenę?

Elrond, 8 czerwca 2005, 12:04

Jak donosi serwis Variety.com, recepcjoniści największych studiów w Hollywood, przeżyli przedwczoraj szok pijąc swoją poranną kawę. Szok spowodowali posłańcy, którzy odwiedzili owe studia, "ubrani" w zbroję Master Chiefa, postaci doskonale znanej wszystkim fanom gier z serii Halo. Zgadnijcie, co też dostarczali wspomniani posłańcy? Oczywiście, scenariusz filmowej adaptacji Halo!

O wstecznej kompatybilności Xbox 360 słów kilka, ponownie

Elrond, 8 czerwca 2005, 11:16

Na zorganizowanym przez Microsoft spotkaniu prasowym, uwagę dziennikarzy przykuwała prezentacja najnowszego dziecka giganta z Redmont, Xboxa 360. Jednak nie mniejsze zainteresowanie budziła kwestia wstecznej kompatybilności tej konsoli, która kilkukrotnie stawała się już zarzewiem zaciekłych dyskusji Internautów. Komentarze przedstawicieli Microsoftu rzuciły nowe światło na omawianą sytuację.

Sony mówi "Nie!" starym grom na PSP, przynajmniej tym z Nintendo

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2005, 10:03

Posiadacze konsoli PlayStation Portable z pewnością kojarzą już nazwisko pana Mirakichiego, który na początku maja opracował specjalny program o nazwie RIN, pozwalający uruchamiać na tej platformie produkcje znane dotąd z urządzenia firmy Nintendo – GameBoy’a. Koncern Sony szybko zareagował na amatorskie wytwory Japończyka i teraz przekonuje posiadaczy PSP do upgrade’u tzw. „firmware".

CDV wyda Hammer & Sickle
CDV wyda Hammer & Sickle

ComCo, 8 czerwca 2005, 09:03

Korporacja CDV Software zapewniła sobie prawa do wydania Hammer & Sickle - ciekawie zapowiadającej się taktycznej gry akcji z elementami cRPG, która jest obecnie przygotowywana przez programistów ze studia developerskiego Nival Interactive (twórcy takich serii jak Blitzkrieg, czy Etherlords). Data premiery tego tytułu nie została jeszcze ujawniona.

Zmiany na stanowisku szefa firmy Atari

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2005, 08:54

Dziwne rzeczy dzieją się w kierownictwie firmy Atari. Jeszcze kilkanaście dni temu jej szef – Jim Caparro – zapewniał wszystkich w wywiadzie dla serwisu TheStreet o nowej strategii rozwojowej koncernu, która pomogłaby mu odzyskać taką świetność, jaką cieszyła się w latach osiemdziesiątych. Dziś wiemy już, że Caparro może swoje pomysły włożyć między bajki, gdyż nie przewodzi już tej firmie.

Resident Evil 4 - świetna sprzedaż w Ameryce Północnej
Resident Evil 4 - świetna sprzedaż w Ameryce Północnej

ComCo, 8 czerwca 2005, 08:34

Przedstawiciele firmy Capcom chwalili się już wynikami sprzedaży Resident Evil 4 w Europie, teraz przyszła zaś kolej na ujawnienie ilości egzemplarzy tego survival-horroru, które znalazły swych nabywców w Ameryce Północnej. Według podanych danych, pudełko z opisywanym tytułem trafiło do ponad pół miliona osób zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie.

Posiadacze GeForce 4 MX nie zagrają w Grand Theft Auto: San Andreas

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2005, 08:28

Mamy smutną wiadomość dla posiadaczy kart graficznych GeForce 4 MX, myślących o kupnie gry Grand Theft Auto: San Andreas. Według najnowszych informacji, jakie jeden z użytkowników serwisu GTAForums uzyskał od pomocy technicznej firmy Rockstar Games, układ ten nie jest akceptowany przez najnowszą odsłonę serii kontrowersyjnych programów.

Polowanie na testerów trybu multiplayer w Blitzkrieg II
Polowanie na testerów trybu multiplayer w Blitzkrieg II

eLKaeR, 8 czerwca 2005, 07:07

Nival Interactive jest wprawdzie firmą z obszaru byłego ZSRR, ale jej elektroniczno-rozrywkowe dzieła nie ustępują pozycjom, tworzonym w zachodnich krajach o długiej tradycji kapitalistycznej. Rosyjscy programiści szykują m.in. piątą część Heroes of Might & Magic (dla Ubisoft Entertainment) i równolegle pracują nad sequelem Blitzkrieg. Potrzeba nowych testerów drugiej „Błyskawicznej Wojny”.