Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 czerwca 2005

Chcesz zaistnieć w świecie UFO: Aftershock? Napisz opowiadanie i licz na odrobinę szczęścia

Elrond, 9 czerwca 2005, 15:36

Firma Cenega, wydawca UFO: Aftershock wychodzi do fanów tej znakomitej serii strategicznej z dość ciekawą propozycją. Otóż wszyscy, którzy mają w sobie odrobinę talentu pisarskiego, nie wstydzą się zaprezentować swoich prac szerszej publiczności i mają chrapkę na ujrzenie swoich "wypocin" w specjalnej edycji UFO: Aftershock powinni wziąć udział w konkursie literackim.

Koniec Trauma Studios - autorzy Desert Combat w niewesołej sytuacji

Elrond, 9 czerwca 2005, 13:31

Niedługo potrwała kariera pracowników Trauma Studios, którzy w zeszłym roku przeszli pod skrzydła Digital Illusions. Skrzydła te okazały się mało opiekuńcze, ponieważ jak poinformowali przedstawiciele szwedzkiej firmy, jej nowojorski oddział, czyli Trauma Studios, zostaje zamknięty. Przypomnę, iż to właśnie niewielka Trauma Studios wypuściła na rynek znakomicie przyjęty mod Desert Combat.

Na pirata nie ma bata - gry do DS do ściągnięcia z sieci

Elrond, 9 czerwca 2005, 11:43

Nie tak dawno informowaliśmy Was, iż piraci rozpracowali sposób na wyciągnięcie danych z dysków UMD a w Internecie pojawiły się obrazy gier z PSP w formacie ISO. Według plotek, hackerzy już pracują nad możliwością "odpalania" ich z tzw. memory sticków. Te niechlubne praktyki dotknęły również konsolę Nintendo DS, do której nielegalne gry już można pobrać z sieci.

Middleware do Xboxa 360 stworzy firma Trinigy

Elrond, 9 czerwca 2005, 10:52

Przedstawiciele firmy Trinigy poinformowali, iż ich produkt, Vision Game Engine, został wybrany do wspierania tworzenia gier przeznaczonych na konsolę Xbox 360. Projektanci i programiści Trinigy najwidoczniej dość wcześnie dostali tzw. "development kit" do Xboxa 360, w związku z czym wersja Vision na tę konsolę znajduje się już w bardzo zaawansowanym stadium produkcji.

Disney przejmuje studio Minds Eye Productions

Elrond, 9 czerwca 2005, 10:32

Przedstawiciel Walt Disney Internet Group poinformował o fakcie przejęcia Minds Eye Productions (Tomb Raider I, Milionaire, Big Grother 3, Noddy), jednego z wiodących, europejskich developerów gier przeznaczonych dla telewizji interaktywnej. Tym samym potwierdzono krążące od jakiegoś czasu po sieci pogłoski, dotyczące zainteresowania WDIG coraz szybciej rosnącym rynkiem gier tzw. iTV.

Nagrody Game Critics Awards: Best of E3 przyznane

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2005, 09:38

Dokładnie w Dzień Dziecka poznaliśmy nominacje do nagród Game Critics Awards: Best of E3, w których blisko trzydzieści najpopularniejszych zachodnich magazynów poświęconych elektronicznej rozrywce, głosuje na najlepsze ich zdaniem programy pokazane na zakończonych przed blisko trzema tygodniami targach E3.

Salvo! w „złotym” statusie
Salvo! w „złotym” statusie

ComCo, 9 czerwca 2005, 09:28

Firma Shrapnel Games podała, iż prace nad Salvo! - symulacją morskich batalii z okresu XVII-XIX wieku, w której gracze służą pod sztandarem m.in. Anglii, Francji, Hiszpanii, czy Stanów Zjednoczonych - dobiegły końca (status „gold” i wysłanie płyty-matki do tłoczni). Rynkowy debiut programu nastąpi dokładnie piątego lipca.

Top 10 gier w US (09/06/05)

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2005, 09:16

Przedstawiamy dziewiętnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 15 do 21 maja.

Chińczyk skazany na dożywocie za zabójstwo kolegi, który sprzedał wirtualny miecz

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2005, 09:06

Nie jest dobrze kiedy gry video – mające przecież służyć rozrywce – stają się przyczyną najcięższych przestępstw w realnym świecie, związanych z mordowaniem ludzi włącznie. Na szczęście takie przypadki są bardzo rzadkie, o czym najlepiej świadczy niewielka liczba wiadomości im poświęconych w naszym, jak i jakimkolwiek innym serwisie informacyjnym.

Winning Eleven 9 w sierpniu na terenie Japonii

ComCo, 9 czerwca 2005, 08:58

Czwartego dnia sierpnia bieżącego roku będzie miała miejsce japońska premiera kolejnej, dziewiątej już części bardzo popularnego, piłkarskiego cyklu Winning Eleven (mowa o wersji dedykowanej konsoli Sony PlayStation 2). W Europie najnowsza produkcja Konami zadebiutuje z pewnymi przeróbkami najpewniej kilka miesięcy później, pod inną nazwą - Pro Evolution Soccer 5.

Kolejny numer Gamestara w sprzedaży

Redakcja GRYOnline.pl, 9 czerwca 2005, 08:38

W kioskach w całym kraju możecie już kupić nowy numer czasopisma Gamestar. Jego pełną zawartość jak zawsze znajdziecie w naszym dziale Prasa.

GTA: San Andreas „pęka” w 7 godzin i 46 minut

ComCo, 9 czerwca 2005, 08:13

Od 7 czerwca posiadacze PeCetów oraz konsol Xbox mogą przekonać się, jak bardzo rozbudowana jest najnowsza część cyklu Grand Theft Auto, nosząca podtytuł San Andreas. Świadczyć może o tym chociażby opublikowany wczoraj olbrzymi poradnik GRY-OnLine, świadczą o tym wypowiedzi graczy mówiące o „wakacjach z GTA: SA”. Okazuje się jednak, że całość można skończyć w 7 godzin i 46 minut!

Zostań zombie w grze City of the Dead!
Zostań zombie w grze City of the Dead!

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2005, 08:11

Koncern Hip Games – wydawca gry City of the Dead – ogłosił jedyny w swoim rodzaju konkurs, którego uczestnicy mają niepowtarzalną okazję wcielenia się w rolę... zombie! Trzech szczęśliwych posiadaczy „najbardziej klimatycznej” facjaty dostanie szansę zaistnienia we wspomnianym wyżej tytule, w charakterze mięsa armatniego.

Druga część Galactic Civilizations na Starym Kontynencie
Druga część Galactic Civilizations na Starym Kontynencie

ComCo, 9 czerwca 2005, 07:37

Firma Paradox Interactive przejęła prawa do wydania Galactic Civilizations II w Europie. Sama gra jest drugą odsłoną rozbudowanej strategii turowej sygnowanej logiem studia developerskiego Stardock Systems. Jej rynkowy debiut na obszarze Starego Kontynentu planowany jest obecnie na luty 2006 roku. Wraz z nadejściem tegorocznej zimy rozpoczną się zaś beta-testy programu.

THQ opublikuje specjalny soundtrack do Destroy All Humans!
THQ opublikuje specjalny soundtrack do Destroy All Humans!

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2005, 07:24

Niezwykle ciekawie zapowiada się ścieżka dźwiękowa do gry Destroy All Humans!, nad którą od dłuższego czasu pracuje studio Pandemic. Wydawca programu – koncern THQ – zapowiada, że w trakcie zmagań usłyszymy monumentalne utwory symfoniczne, natomiast w opublikowanym osobno soundtracku, przeróbki klasycznych hitów z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, podane w elektronicznym sosie.