Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 czerwca 2005

Microsoft wspiera Eidos po ataku senatora Charlesa Schumera

Elrond, 22 czerwca 2005, 16:37

Wczoraj informowaliśmy Was o stanowczej postawie amerykańskiego senatora Charlesa Schumera, który zarzucił grze 25 to Life gloryfikowanie przemocy i namawianie nastolatków do strzelania do policjantów. Pan ten również poprosił sprzedawców o wstrzymanie rozpowszechniania tej gry. Dzisiaj z pomocą Eidosowi, wydawcy 25 to Life, nieoczekiwanie przyszedł Microsoft.

Game Boy Micro w listopadzie?

Elrond, 22 czerwca 2005, 15:46

Na łamach hiszpańskojęzycznego serwisu finanzas.com pojawił się raport, z którego wynika, iż najmniejszy członek rodziny Game Boy, o imieniu Micro, pojawi się na rynku już w listopadzie tego roku. Potwierdzałoby to wcześniejsze doniesienia na temat premiery GBM, mówiące o jesiennym debiucie konsolki.

Bet On Soldier: Blood Sport w 64-bitach

ComCo, 22 czerwca 2005, 15:14

Dobrze układająca się współpraca pomiędzy firmami: Kylotonn i Advanced Micro Devices (AMD) zaowocuje opracowaniem specjalnej, 64-bitowej wersji nadchodzącej strzelanki pierwszoosobowej (gry akcji/FPS), pt. Bet On Soldier, która będzie dostosowana do najnowszej linii procesorów AMD Athlon 64. Przy okazji ujawniono także podtytuł nadchodzącej produkcji - Blood Sport.

Dodatek do World of Warcraft potwierdzony
Dodatek do World of Warcraft potwierdzony

ComCo, 22 czerwca 2005, 14:24

Shane Dabiri - jedna z najważniejszych osób (lead producer) wchodzących w skład zespołu developerskiego pracującego przy World of Warcraft - potwierdził fakt przygotowywania pełnoprawnego rozszerzenia do tej flagowej produkcji MMOcRPG firmy Blizzard Entertainment.

Monopol na żywo - ciekawa akcja

Elrond, 22 czerwca 2005, 14:15

Zastanawiam się, czy wśród naszych czytelników znajdują się osoby, które nigdy nie słyszały o jednej z najbardziej popularnych gier planszowych Monopoly, znanej u nas jako Monopol. Może trudno w to uwierzyć, ale Monopol ma już 70 lat i dla uczczenia tej rocznicy przygotowano specjalną, "żywą" jego odmianę. Wiadomo, iż partię w Monopol można rozegrać sieciowo, ale teraz dodano nową możliwość!

Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.5
Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.5

Stranger, 22 czerwca 2005, 12:01

30 czerwca oficjalna polska premiera PeCetowej wersji ścigałki „Juiced”, a w dzisiejszej części naszego artykułu powiemy nieco na temat tuningu wnętrza pojazdu. Oczywiście, nie zabrakło też kolejnej odsłony naszego specjalnego konkursu!

Jak się miewa konsolowy wariant gry Painkiller i co planują jej twórcy?

eLKaeR, 22 czerwca 2005, 11:44

Rodzima firma People Can Fly doskonale wypromowała się w Polsce i na świecie za sprawą bestsellerowej gry za gatunku FPS pt. Painkiller, która na razie dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy PeCetów. Jednakże już niebawem światło dzienne ujrzy konwersja, dedykowana platformie Microsoft Xbox, a później powinniśmy poznać nowy projekt.

Avencast – kolejny RPG w produkcji
Avencast – kolejny RPG w produkcji

, 22 czerwca 2005, 11:41

RPG-ów Ci u nas niedostatek – tak można rzec patrząc na dostępne w sprzedaży gry fabularne. Na przestrzeni ostatnich lat powstało ich niewiele. Jeszcze mniejsza ich część to, co tu ukrywać, gry warte kupna.

Nowy film, reklamujący następcę Maxa Payne'a, robi wrażenie
Nowy film, reklamujący następcę Maxa Payne'a, robi wrażenie

eLKaeR, 22 czerwca 2005, 10:44

Rezydujący w Finlandii pracownicy firmy developerskiej Remedy Entertainment już od ponad miesiąca stopniowo dozują nam informacje, dotyczące swojego następnego elektroniczno-rozrywkowego dzieła, czyli psychologicznego thrillera akcji o nazwie Alan Wake. Skandynawscy projektanci zaprezentowali teraz kolejną garść nowości, związanych ze swoistym sukcesorem dwóch gier z serii Max Payne.

Technologia SpeedTreeRT coraz popularniejsza
Technologia SpeedTreeRT coraz popularniejsza

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2005, 10:43

Do bogatej listy gier korzystających z interesującej technologii SpeedTreeRT dołączyły wczoraj kolejne, o czym poinformował jej producent, firma Interactive Data Visualisation. Wśród wymienionych programów znalazł się jeden z najwyższej półki, mianowicie Gothic III.

Szefowie Monolith zwolnili osiemdziesiąt osób

ComCo, 22 czerwca 2005, 10:21

Ostatnie „przejęcie” The Matrix Online przez korporację Sony Online Entertainment nie mogło niestety nie odbić się na producencie wspomnianej gry, zespole Monolith Productions. Swoiste wyjście tego studia z segmentu produkcji MMORPG oznaczało bowiem koniec pracy dla osiemdziesięciu osób.

Ile konsol Xbox 360 chce sprzedać Microsoft?

eLKaeR, 22 czerwca 2005, 10:10

Zgodnie z ostatnim oświadczeniem korporacji Sony udało się jej już rozprowadzić w skali globalnej ponad dziewięćdziesiąt milionów konsol PlayStation 2. Japońska firma potrzebowała do osiągnięcia takiego wyniku pięciu lat, ale konkurencja nie śpi i również zamierza w przyszłości pochwalić się sukcesami w materii dystrybucji elektroniczno-rozrywkowych platform.

Microsoft zawiera porozumienie z firmą dowodzoną przez współproducenta serii Lemmings i GTA
Microsoft zawiera porozumienie z firmą dowodzoną przez współproducenta serii Lemmings i GTA

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2005, 09:56

Koncern Microsoft poinformował wczoraj o podpisaniu porozumienia ze szkockim studio Real Time Worlds, które stworzy kilka ekskluzywnych tytułów z myślą o nowym wynalazku „giganta z Redmond”, konsoli Xbox 360.

Lekka zadyszka PSP?

ComCo, 22 czerwca 2005, 09:48

Wygląda na to, że udane, czyli satysfakcjonujące korporację Sony, debiuty konsoli przenośnej PSP w Japonii i Stanach Zjednoczonych wcale nie stanowią powodu do przyspieszenia produkcji kolejnych egzemplarzy handelda. Do wypuszczenia na rynek w najbliższym czasie ma zostać przygotowanych „tylko” 12 milionów sztuk tej mobilnej platformy, zamiast 18 milionów, które były w planach.

Debiut oficjalnej strony Enemy Territory: Quake Wars
Debiut oficjalnej strony Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2005, 09:40

Prawie miesiąc temu w sieci zadebiutowała oficjalna strona poświęcona grze Quake IV, nad którą w pocie czoła pracuje firma Raven Software. Wczoraj przyszedł czas na kolejny debiut witryny internetowej odnoszącej się do świata produktów z „Wstrząsem” w roli głównej, a dokładniej Enemy Territory: Quake Wars.

The Chronicles of Spellborn w produkcji, czyli nadchodzi kolejny MMORPG
The Chronicles of Spellborn w produkcji, czyli nadchodzi kolejny MMORPG

ComCo, 22 czerwca 2005, 09:06

W siedzibie holenderskiego studia developerskiego Khaeon Games, którego pracownicy stworzyli w przeszłości strzelankę Alpha Black Zero, trwają aktualnie prace nad nową produkcją massively multiplayer online role-playing game (MMORPG). Program będzie nosił nazwę The Chronicles of Spellborn i (standardowo) przeniesie graczy do fantastycznego świata, gdzie przeżyją szereg ciekawych przygód.

Buffy - Postrach Wampirów wcieli się w rolę Alicji w Krainie Americana McGee
Buffy - Postrach Wampirów wcieli się w rolę Alicji w Krainie Americana McGee

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2005, 09:02

Sarah Michelle Gellar – nieustraszona Buffy Summers z serialu Buffy the Vampire Slayer (znanego również w naszym kraju jako Buffy: Postrach Wampirów) – wcieli się w rolę Alicji w filmowej ekranizacji gry American McGee’s Alice, która w wielkich bólach rodzi się już od przeszło czterech lat.

Conker: Live & Reloaded w sprzedaży
Conker: Live & Reloaded w sprzedaży

ComCo, 22 czerwca 2005, 08:38

Tak jak zapowiadano, na półki zachodnich sklepów trafiła wczoraj nietypowa gra platformowo-zręcznościowa z elementami akcji, pt. Conker: Live & Reloaded. Ów tytuł dedykowany jest posiadaczom konsoli Microsoft Xbox, a jego największym plusem - oprócz pokładów dobrego humoru - jest chyba możliwość rozgrywania dużych, wieloosobowych bitew w Sieci (dzięki usłudze Xbox Live).