Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 czerwca 2005

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Maj 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 2 czerwca 2005, 16:11

W siódmym już zestawieniu najczęściej wyszukiwanych na serwisie GRY-OnLine tytułów gier – za maj 2005 – spore zamieszanie. Pięć nowych tytułów pojawiło się w pierwszej dziesiątce. „San Andreas” wymieniło się miejscami z grami spod szyldu Gwiezdych Wojen. Jedyna ostatnio wydana gra fabularna z prawdziwego zdarzenia – „Gothic II: Noc Kruka” trzyma się mocno. Żaden tytuł nie utrzymał swojego miejsca.

Rozszerzenie World of Warcraft jednak w produkcji?

Elrond, 2 czerwca 2005, 13:52

Pod koniec marca tego roku, na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać dementi, wystosowane przez przedstawicieli firmy Blizzard, dotyczące rzekomego dodatku do gry World of Warcraft, zatytułowanego Northend. Jednak w Urzędzie Patentowym USA, kilka tygodni temu pojawił się wpis dokonany przez "ojców" Diablo, rezerwujący prawa do marki The Burning Crusade, co może sugerować powstawanie dodatku.

Złota Wojna o Falklandy

Elrond, 2 czerwca 2005, 12:10

Przedstawiciele firmy developerskiej ProSIM oraz wydawcy Shrapnel Games, z dumą informują a fakcie wkroczenia w złotą fazę gry The Falklands War: 1982. W chwili obecnej płyta "matka" znajduje się w tłoczni, tak więc już niedługo Wojna o Falklandy powinna ukazać się na półkach sklepowych.

Chcecie zostać dyplomatami? Przetestujcie więc przedpremierowo grę Diplomacy!
Chcecie zostać dyplomatami? Przetestujcie więc przedpremierowo grę Diplomacy!

eLKaeR, 2 czerwca 2005, 10:55

Strategicznej rywalizacji z udziałem siedmiu potęg militarnych z początku XX wieku (Rosja, Anglia, Niemcy, Austro-Węgry, Turcja, Włochy i Francja) należy spodziewać się po zbliżającej się elektroniczno-rozrywkowej pozycji pt. Diplomacy, będącej kolejną wirtualną interpretacją klasycznej gry planszowej. Developerzy poszukują właśnie chętnych do uczestniczenia w przedpremierowych testach.

Konkurs LEGO Star Wars - gra za friko! zakończony
Konkurs LEGO Star Wars - gra za friko! zakończony

Solnica, 2 czerwca 2005, 10:35

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry LEGO Star Wars. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

GTA San Andreas na PC kiedy i za ile?

Cisek, 2 czerwca 2005, 10:14

Wiadomość ta zelektryzowała w dniu wczorajszym cały (polski) światek komputerowych graczy. Wiele osób zastanawiało się (i nadal zastanawia się), czy jest to prawda, gdyż do tej chwili nikt nie wystosował żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Otóż spieszymy donieść co następuje.

Ponowna konfrontacja z krwiożerczymi, prehistorycznymi kreaturami - Monster Hunter 2

Elrond, 2 czerwca 2005, 10:11

Dla wszystkich graczy, którym przypadła do gustu gra Monster Hunter, umożliwiająca przeniesienie się w zamierzchłe czasy, gdy na Ziemi panowały ogromne, krwiożercze bestie, mamy dobrą wiadomość. Otóż jak informuje najnowszy numer "papierowego" magazynu Famitsu, Capcom pracuje nad sequelem tej gry, nazwanym roboczo Monster Hunter 2.

Geist i Killer 7 opóźnione
Geist i Killer 7 opóźnione

ComCo, 2 czerwca 2005, 10:04

Posiadacze konsol Nintendo GameCube, oczekujący pojawienia się dwóch, ciekawie zapowiadających się tytułów na tę „maszynkę”, tj. Geist oraz Killer 7, muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Daty premier tych gier zostały bowiem opóźnione.

Fast-Food i gry video - nowy pomysł założyciela firmy Atari

Krystian Smoszna, 2 czerwca 2005, 09:37

Starsi gracze z pewnością doskonale kojarzą postać Nolana Bushnella, założyciela firmy Atari oraz twórcy legendarnej gry video o nazwie Pong. Dziś, ponad sześćdziesięcioletni programista eksploatuje się głównie w branży spożywczej, chociaż nadal nie można mu odmówić zainteresowań związanych z propagowaniem elektronicznej rozrywki.

Halo 3 w połowie przyszłego roku?

Krystian Smoszna, 2 czerwca 2005, 08:54

Kilkanaście dni temu przyjrzeliśmy się bliżej renomowanemu magazynowi Time, który zawierał wywiad z Billem Gatesem, szefem koncernu Microsoft. Z punktu widzenia graczy najciekawsza informacja dotyczyła rzekomej premiery trzeciej odsłony cyklu Halo, która zgodnie z zapowiedziami głównego zainteresowanego, pokryje się z debiutem rynkowym konsoli PlayStation 3.

Darkwatch w Europie pod szyldem UbiSoftu

ComCo, 2 czerwca 2005, 08:49

Dziki Zachód, strzelanka FPS z domieszką horroru i likwidowania zastępów nieumarłych czy wampirów - Darkwatch: Curse Of The West z pewnością zapowiada się interesująco. Spieszę z informacją, że producent gry, zespół High Moon Studios, znalazł korporację chętną do wydania całości na Starym Kontynencie. Rola ta przypadła firmie UbiSoft.

Earth 2160 już w sprzedaży (w Niemczech)!
Earth 2160 już w sprzedaży (w Niemczech)!

ComCo, 2 czerwca 2005, 08:30

Od dzisiaj, na sklepowych półkach w kraju naszego zachodniego sąsiada można znaleźć najnowszą część popularnej serii strategii czasu rzeczywistego Earth, oznaczoną datą 2160. Cykl ten od roku 1998 tworzy rodzime studio developerskie Reality Pump. Według aktualnych informacji dystrybutora, firmy TopWare, do Polski gra powinna trafić jeszcze w czerwcu.

Premiera Wolfschanze 1944 najwcześniej po wakacjach

Krystian Smoszna, 2 czerwca 2005, 08:15

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, najnowsza gra polskiego studia Calaris o nazwie Wolfschanze 1944: The Final Attempt nie ukaże się w tym miesiącu. Premiera została przesunięta w czasie i tak naprawdę trudno jednoznacznie ocenić, kiedy produkt trafi ostatecznie na rynek.

Gotowość bojowa gry Battlefield 2 i oczekiwanie na rozkaz wymarszu z koszar
Gotowość bojowa gry Battlefield 2 i oczekiwanie na rozkaz wymarszu z koszar

eLKaeR, 2 czerwca 2005, 07:23

Właśnie nadszedł bardzo ważny moment dla entuzjastów Battlefield 1942 i Battlefield Vietnam, ponieważ szwedzka firma Digital Illusions nareszcie ukończyła developing nowej gry, zatytułowanej Battlefield 2 i przeznaczonej wyłącznie dla komputerów osobistych klasy PC. Korporacja Electronic Arts szykuje się tymczasem do rozpoczęcia dystrybucji owego dzieła skandynawskich projektantów.