Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 czerwca 2005

Sony znowu uderza w hakerów PSP

Elrond, 29 czerwca 2005, 16:00

Nadchodzące wielkimi krokami znakomite tytuły na PSP, Midnight Club 3, Dead To Rights: Reckoning oraz Coded Arms, uruchomią się na konsoli ale tylko pod warunkiem, iż zainstalowano na niej firmware w wersji 1.5 (rozprowadzany na dyskach UMD). Ma to być odpowiedź na działania hackerów, którzy umożliwiają uruchomienia na PSP nielicencjonowanego oprogramowania.

Nowy gadżet dla graczy - rękawice do gry :)

Elrond, 29 czerwca 2005, 15:42

Czy podczas grania pocą Wam się ręce? Czy powoduje to niekiedy utratę panowania nad kontrolerem a w następstwie nad własnymi nerwami? Nie przejmujcie się, te problemy już niedługo będą przeszłością. Wszystko to za sprawą Zaca Bandremera, który wraz ze swoim ojcem wymyślił świetne lekarstwo na pocące się dłonie i lepkie palce - rękawice GameHand!

W sierpniu pojawi się nowa wersja Premier Manager

Krystian Smoszna, 29 czerwca 2005, 15:40

Firma ZOO Digital poinformowała w dniu dzisiejszym, że już wkrótce, bo w sierpniu bieżącego roku, na rynek trafi nowa wersja programu Premier Manager, oznaczona liczbami 2005/2006.

Zapowiedziano Galley Battles

Elrond, 29 czerwca 2005, 15:23

Firma Shrapnel Games poinformowała, iż została wydawcą gry Galley Battles: From Salamis to Actium, określanej jako "ekscytująca turówka przedstawiająca początki walk morskich". Developingiem gry zajmuje się hiszpańska firma Hyperborea Studios, która powinna zakończyć prace nad swoim produktem latem przyszłego roku.

Informacje na temat przedsprzedaży Auto Assault w Europie

ComCo, 29 czerwca 2005, 15:22

W połowie maja pisaliśmy o bonusach, jakie dostaną amerykańscy gracze w zamian za przedpremierowe zamówienie nowej produkcji MMO (w klimatach znanych z filmów Mad Max) firmy NCsoft, tj. Auto Assault. Podobna forma wynagrodzenia pierwszych nabywców nowego produktu w systemie przedsprzedaży nie ominie również osób mieszkających na Starym Kontynencie.

Diver: Deep Water Adventures - nowe informacje

Elrond, 29 czerwca 2005, 13:24

Bliżej nieznana, rosyjska firma developerska, Biart, postanowiła podzielić się ze światkiem growym informacjami na temat swojej najnowszej produkcji, Diver: Deep Water Adventures. Jak można się domyślać z tytułu, rozgrywka koncentrować będzie się wokół nurkowania, a gracz zanurzywszy się w dziwny, podmorski świat będzie mógł polegać wyłącznie na swoim ekwipunku.

Blitzkrieg II - szczegółowa data premiery ustalona
Blitzkrieg II - szczegółowa data premiery ustalona

ComCo, 29 czerwca 2005, 12:51

Pod koniec kwietnia pisaliśmy o przybliżonej dacie rynkowego debiutu drugiej części strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg, teraz przyszła zaś pora na konkrety w tej sprawie. Według ostatnich doniesień producenta (studio Nival Interactive), program w wersji angielskiej trafi do sprzedaży dokładnie 14 października bieżącego roku.

Rozgrywka online niczym w GTA również dla Xbox 360
Rozgrywka online niczym w GTA również dla Xbox 360

eLKaeR, 29 czerwca 2005, 12:44

Być może nazwa firmy Real Time Worlds jeszcze Wam nic nie mówi. Jednak wystarczy napomknąć, że w szeregach tego niedawno utworzonego zespołu znajdują się ojcowie hitowej serii Grand Theft Auto i Lemmings, a już zyskacie pewien obraz sytuacji. Utalentowani developerzy pracują obecnie nad swoją pierwszą grą, która dostępna będzie nie tylko dla posiadaczy PeCetów.

Liczne atrakcje na oficjalnej stronie Ankh: The Tales of Mystery
Liczne atrakcje na oficjalnej stronie Ankh: The Tales of Mystery

eLKaeR, 29 czerwca 2005, 11:55

Jedną z ciekawszych przygodówek, znajdujących się obecnie w fazie produkcji, jest według entuzjastów tego gatunku pecetowa gra pt. Ankh: The Tales of Mystery. Wirtualną wycieczkę do starożytnego państwa egipskiego w towarzystwie młodzieńca imieniem Assil szykują nam ludzie z firmy Deck13 Interactive, którzy zdążyli już uruchomić oficjalną internetową witrynę omawianej pozycji.

Poszukiwania Antonii Baylez z EverQuest II biją rekordy popularności i (niestety) powoli dobiegają końca
Poszukiwania Antonii Baylez z EverQuest II biją rekordy popularności i (niestety) powoli dobiegają końca

ComCo, 29 czerwca 2005, 11:51

Jak podali przedstawiciele firmy Sony Online Entertainment, blisko 150 niewiast mieszkających w USA zgłosiło (poprzez przysłanie zdjęć) swój udział w niecodziennym konkursie na sobowtóra Antonii Bayle, władczyni królestwa Queynos z popularnej na całym świecie produkcji MMORPG, pt. EverQuest II. Wybierający „tę jedną, jedyną” Internauci oddali w sumie już ponad milion głosów.

AMD kontra Intel - batalia sądowa

Elrond, 29 czerwca 2005, 10:50

Dwaj najwięksi konkurenci na polu procesorów komputerowych spotkają się w sądzie. Firma AMD złożyła pozew, w którym oskarża Intela o praktyki monopolowe i nakłanianie klientów do zawierania umów, które wykluczają możliwość zakupu procesorów AMD. W pozwie wymieniono 38 firm, głównie tworzących komputery, dystrybutorów i sprzedawców, które zostały zmuszone do podpisania takich umów.

Błąd w sterownikach nVidii, czyli nowe gry nie lubią gier niewiele starszych

ComCo, 29 czerwca 2005, 10:37

Bardzo nietypowy błąd w sterownikach odkrył jeden z czytelników zachodniego serwisu Bluesnews, będący jednocześnie użytkownikiem karty graficznej firmy nVidia. Mianowicie okazało się, iż po dokonaniu stosownego upgrade'u sterowników mających na celu umożliwienie rozgrywki w Battlefield 2, za żadne skarby nie można uruchomić gry LEGO Star Wars.

Wojownicy dorobili się własnej strony internetowej
Wojownicy dorobili się własnej strony internetowej

Krystian Smoszna, 29 czerwca 2005, 10:21

Coraz głośniej mówi się o The Warriors – nowej grze zasłużonej dla rynku gier video firmy Rockstar Games. W sieci zadebiutowała właśnie oficjalna strona internetowa tego produktu, który zgodnie z zapowiedziami ma trafić na rynek w październiku bieżącego roku.

10Tacle Studios zaprezentuje GT Legends (i dwie inne produkcje) na lipskich targach Games Convention
10Tacle Studios zaprezentuje GT Legends (i dwie inne produkcje) na lipskich targach Games Convention

ComCo, 29 czerwca 2005, 09:32

Niemiecka korporacja wydawnicza 10Tacle Studios zapowiedziała swoją obecność na tegorocznych targach Games Convention (Lipsk; 18-21 sierpnia). Wśród produkcji, które doczekają się prezentacji na stanowisku tej firmy, znalazły się: gra wyścigowa GT Legends (kolejny tytuł twórców znakomitej symulacji GTR: FIA GT Racing Simulation), a także dwa inne, niezapowiedziane jeszcze projekty.

BlizzCon - impreza dla fanów gier firmy Blizzard Entertainment

Krystian Smoszna, 29 czerwca 2005, 09:27

Wielbiciele gier firmy id Software mają swój QuakeCon, fani programów produkowanych przez studio Blizzard Entertainment będą mieli natomiast BlizzCon. Pierwsza impreza tego typu, w całości poświęcona celebrowaniu gier z cyklu WarCraft, StarCraft i Diablo, odbędzie się w kalifornijskim Orange County pod koniec października bieżącego roku.

Połącz krzem z azotem, a otrzymasz drugą część SiN
Połącz krzem z azotem, a otrzymasz drugą część SiN

eLKaeR, 29 czerwca 2005, 09:09

Już tylko sześć dni pozostało do końca wstecznego odliczania, któremu patronuje firma Ritual Entertainment. Przy okazji ów zespół developerski serwuje nam rozmaite zagadki za pośrednictwem strony http://www.legionpharma.com/, a sprytni Internauci głowią się nad ich rozwiązywaniem.

W Europie sprzedano już ponad milion Dual Screenów
W Europie sprzedano już ponad milion Dual Screenów

ComCo, 29 czerwca 2005, 09:01

Według oficjalnych danych, pochodzących z europejskiego oddziału Nintendo, ponad milion egzemplarzy najnowszej konsoli przenośnej tej korporacji, tj. Nintendo DS (Dual Screen), znalazło już swoich nabywców na Starym Kontynencie.

Fantastyczna Czwórka od wczoraj na rynku gier video
Fantastyczna Czwórka od wczoraj na rynku gier video

Krystian Smoszna, 29 czerwca 2005, 08:49

Kilka dni przed planową premierą filmu Fantastic Four w Stanach Zjednoczonych, na rynku pojawiła się gra komputerowa pod tym samym tytułem. Przygotowany z myślą o użytkownikach najpopularniejszych platform sprzętowych program (PC, Xbox, PlayStation 2 oraz GameCube) już niedługo trafi także do Polski, a dokładnie 15 lipca bieżącego roku, o co postarała się firma LEM.

Na PlayStation 2 nie będzie Far Cry Instincts
Na PlayStation 2 nie będzie Far Cry Instincts

ComCo, 29 czerwca 2005, 08:39

Zniknięcie gry Far Cry Instincts w wersji na konsolę Sony PlayStation 2 z planów wydawniczych korporacji UbiSoft, o czym informowaliśmy na początku czerwca, doczekało się oficjalnego wytłumaczenia. Otóż całość będzie dostępna wyłącznie na platformie Microsoft Xbox (tzw. exclusive), gdyż prace nad edycją dedykowana platformie PS2 zostały anulowane.