Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 czerwca 2005

City Life od Monte Cristo

Elrond, 14 czerwca 2005, 16:38

Jeśli znudziło się Wam budowanie miast w serii Sim City bądź też nie odpowiada Wam podejście do tego tematu przez firmę Maxis, panowie ze studia Monte Cristo proponują swoje spojrzenie na wysoce zurbanizowane rejony. A wszystko to dzięki grze City Life, której trailer prezentowano na tegorocznych targach E3.

EMPiK – Top Lista nr 23

Elrond, 14 czerwca 2005, 15:57

Jak zapewne zauważyliście na łamy naszego serwisu zawitało już 23 notowanie najlepiej sprzedających się gier PeCetowych oraz na konsolę PS2, przygotowane przez sieć EMPiK. Dane obejmują okres 6-12 czerwca tego roku i pochodzą z 59 salonów tej sieci.

World of WarCraft ma już 2 miliony użytkowników

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2005, 15:48

Gdy rano zaprezentowaliśmy Wam informację o wywiadzie, jaki serwis GameIndustry przeprowadził z Paulem Samsem z Blizzard Entertainment, nie sądziliśmy, że wiadomość o liczbie użytkowników World of WarCraft jest już nieaktualna. Wspomniany wyżej koncern pochwalił się popołudniu, że ich produkt pokonał kolejną barierę ilości graczy.

Jaką konsolę preferować będą japońscy gracze oraz developerzy?

Elrond, 14 czerwca 2005, 15:16

Japoński magazyn Famitsu Weekly przeprowadził ostatnio wśród swoich czytelników oraz developerów gier kilka interesujących sondaży, których co ciekawsze wyniki prezentujemy w dalszej części wiadomości. Nadmienię tylko, iż japońscy gracze na pytanie "Jaką konsolą nowej generacji będą najbardziej zainteresowani" odpowiedzieli ... Revolution!

Obraz w wysokiej rozdzielczości nie dla wszystkich konsol nowej generacji?

eLKaeR, 14 czerwca 2005, 15:15

Obraz telewizyjny w wysokiej rozdzielczości, wyświetlany w systemie HDTV, nie jest w naszym kraju jeszcze tak często spotykany, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych. Mimo wszystko technologia owa zdecydowanie jawi się, jako przyszły ogólnoświatowy standard, więc producenci urządzeń elektroniczno-rozrywkowych już teraz czynią pewne kroki w jej kierunku.

Nadpływa czwarta część cyklu Virtual Skipper
Nadpływa czwarta część cyklu Virtual Skipper

eLKaeR, 14 czerwca 2005, 13:44

Ahoj wirtualni żeglarze! Zapewne doskonale znacie serię pecetowych gier, noszącą nazwę Virtual Skipper, ponieważ jest to de facto jedyna licząca się marka komputerowych symulatorów pełnomorskich regat. Jeśli należycie do grona zagorzałych zwolenników tegoż cyklu, to mamy dla Was świetną wiadomość, gdyż firma Nadeo szykuje właśnie jego czwartą odsłonę.

Konkretne informacje nt. Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Konkretne informacje nt. Grand Theft Auto: Liberty City Stories

eLKaeR, 14 czerwca 2005, 12:44

Najświeższa odsłona cyklu Grand Theft Auto o podtytule San Andreas ciągle zbiera pochlebne recenzje, jednak należy pamiętać, iż prawdziwa rewolucja w owej serii wiąże się z częścią trzecią, wydaną w 2001 roku w wersji dla PS2. Wtedy po raz pierwszy w historii GTA zaczęliśmy rozrabiać w środowisku trójwymiarowym. Właśnie do „trójki” ściśle nawiązywać ma gra Grand Theft Auto: Liberty City Stories.

Dwa kolejne filmy z cyklu Resident Evil w planach?

Elrond, 14 czerwca 2005, 11:37

Seria gier z rodzaju survival horror, Resident Evil, jest znana chyba każdemu fanowi tego gatunku. Zainteresowanie ową produkcją wyraził także przemysł filmowy, czego rezultatem było przeniesienie gry na ekrany kinowe w 2002 i ponownie 2 lata później (Apocalypse). Co prawda krytycy "zjechali" obie te produkcje ale w planach są kolejne części popularnej serii.

Juiced od wczoraj na rynku
Juiced od wczoraj na rynku

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2005, 10:12

Mimo problemów związanych z upadkiem firmy Acclaim, poszukiwaniem nowego wydawcy i opóźnieniem premiery związanym z koniecznością dopieszczenia gry, program o nazwie Juiced trafił wczoraj ostatecznie na rynek, o czym nie bez dumy poinformował koncern THQ.

World of WarCraft doczeka się rozszerzenia i być może trafi na konsole

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2005, 09:26

Serwis GameIndustry opublikował interesujący wywiad z Paulem Samsem – przedstawicielem firmy Blizzard Entertainment, w którym szeroko został poruszony temat jednego z największych hitów ostatnich miesięcy, gry World of WarCraft.

Pro Cycling Manager w sklepach od 30 czerwca
Pro Cycling Manager w sklepach od 30 czerwca

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2005, 09:01

Na początku maja zaprezentowaliśmy Wam garść screenshotów z Pro Cycling Manager, kolejnej odsłony popularnych gier sportowych traktujących o kolarstwie, która jest przygotowana przez studio Cyanide. W stosunku do poprzednich odsłon cyklu mających kilkuletnią tradycję, autorzy programu poczynili wiele zmian, spośród których na pierwszy plan wybija się jeszcze lepsza oprawa wizualna.

Airborne nowym produktem z serii Medal of Honor?

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2005, 07:19

Wielbiciele serii Medal of Honor nie mają ani chwili wytchnienia. Zaledwie kilka dni temu świętowali premierę programu o nazwie European Assault, a już teraz mogą zacierać ręce na wieść o kolejnym produkcie z popularnego cyklu, który prawdopodobnie powstaje w zlokalizowanym w Los Angeles studio.

Pod koniec czerwca ukaże się oficjalny soundtrack z muzyką z Advent Rising

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2005, 07:09

Advent Rising, która w wersji na konsolę Xbox zadebiutowała 31 maja bieżącego roku, doczeka się oficjalnego soundtracku. Płyta z wybranymi utworami z gry trafi na rynek już 28 czerwca, na dwa dni przed planową premierą programu firmy GlyphX Games na PeCety.

Top 10 gier na PC w UK (14/06/05)

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2005, 07:07

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dwudziestą trzecią w tym roku i obejmuje okres od 5 do 11 czerwca.