Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2005, 15:27

Boppin' - kolejna klasyczna gra dostępna za darmo

Wczoraj informowaliśmy Was o udostępnieniu przez 3D Realms kosmicznej strzelaniny o nazwie Stargunner, która po raz pierwszy została opublikowana w 1996 roku. Dla wielbicieli klasyki mamy kolejną dobrą wiadomość. Jennifer Diane Reitz ze studia Accursed Toys zdecydowała się oddać za darmo program o nazwie Boppin’, który notabene był niegdyś wydany przez firmę Apogee Software (późniejszy 3D Realms).

Wczoraj informowaliśmy Was o udostępnieniu przez 3D Realms kosmicznej strzelaniny o nazwie Stargunner, która po raz pierwszy została opublikowana w 1996 roku. Dla wielbicieli klasyki mamy kolejną dobrą wiadomość. Jennifer Diane Reitz ze studia Accursed Toys zdecydowała się oddać za darmo program o nazwie Boppin’, który notabene był niegdyś wydany przez firmę Apogee Software (czyli późniejszy 3D Realms).

Boppin' - kolejna klasyczna gra dostępna za darmo - ilustracja #1

Akcja gry kręci się wokół zniknięcia negatywnych bohaterów gier komputerowych, którzy jak się później okaże – zostali uwięzieni przez nieznaną siłę. Wcielając się w rolę dwóch pokracznych stworków, musisz ich oswobodzić. Jeśli Ci się to uda, pozytywni bohaterowie gier będą mogli nadal walczyć ze złem, a co za tym idzie, powstanie mnóstwo nowych programów rozrywkowych, w które główne postaci tej dziwnej opowieści, lubią się z pasją bawić.

Fabuła – choć niezwykle oryginalna – ma w Boppin’ nikłe znaczenie. Najważniejsza w tego typu grach jest zawartość merytoryczna, a tej produktowi Accursed Toys trudno coś zarzucić. Gra podzielona jest na kolejne etapy, w których należy pozbyć się wszystkich elementów występujących na danej planszy. Robimy to, wystrzeliwując klocek tego samego rodzaju, w kierunku innych. Z racji tego, że plansze z reguły zawalone są różnymi „przeszkadzajkami”, musimy często korzystać z podstawowych praw fizyki i wypuszczać klocki tak, aby pod odpowiednim kątem odbiły się od ścian i dosięgły celu. To jednak nie wszystko. Jeśli uda się nam zniszczyć znajdujące się na planszy elementy według podanych na początku rozgrywki wzorów, oswobodzimy negatywnych bohaterów gier video. Oczywiście, im więcej ich będzie, tym więcej otrzymamy punktów, dlatego od logicznego planowania kolejnych kroków w dużej mierze zależy nasz sukces w grze. Mimo, że zasady rozgrywki na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane, Boppin’ to tak naprawdę przyjemny i niezwykle łatwy w obsłudze program. Największym problemem są tu ciekawe zagadki logiczne, których poziom trudności rośnie z każdym kolejnym etapem. Dużym atutem gry jest również edytor nowych poziomów oraz możliwość zabawy w dwie osoby.

Boppin' - kolejna klasyczna gra dostępna za darmo - ilustracja #2
Boppin' - kolejna klasyczna gra dostępna za darmo - ilustracja #3

Od strony wizualnej Boppin’ prezentuje się niezwykle przyzwoicie, oferując kolorową grafikę w niskiej rozdzielczości. Niestety, ze względu na dużą dawkę przemocy, cechującą niemal wszystkie produkty firmy Accursed Toys nie jest ona przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów (bohaterowie po utracie energii, odbierają sobie życie w zazwyczaj krwawy i efektowny sposób). Program współpracuje z systemami Windows i nie wymaga instalacji żadnych emulatorów. Grę można uruchomić zarówno w okienku, jak i trybie pełnoekranowym.

Boppin’ jest dostępny za pośrednictwem serwisu Abandonware, który wchodzi w skład Federacji Gry-OnLine.