Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2005, 10:33

Pierwszy dodatek do RollerCoaster Tycoon 3 już w amerykańskich sklepach

Mimo sporych problemów, z jakimi ostatnio boryka się koncern Atari, premiera pierwszego dodatku do RollerCoaster Tycoon 3 o nazwie Soaked!, odbyła się zgodnie z planem, o czym poinformowano wczoraj za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Mimo sporych problemów, z jakimi ostatnio boryka się koncern Atari, premiera pierwszego dodatku do RollerCoaster Tycoon 3 o nazwie Soaked!, odbyła się zgodnie z planem, o czym poinformowano wczoraj za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! to pierwsze oficjalne rozszerzenie trzeciej części cyklu gier strategiczno-ekonomicznych, zapoczątkowanego w 1999 roku przez słynnego Chrisa Sawyera (twórca np. pamiętnej marki Transport Tycoon). Naturalnie do uruchomienia niniejszego dodatku wymagane jest posiadanie oryginalnej wersji podstawowego programu.

Pierwszy dodatek do RollerCoaster Tycoon 3 już w amerykańskich sklepach - ilustracja #1

Ponownie zasiadamy w fotelu dyrektora ogromnego parku rozrywki, ale tym razem kluczową rolę podczas zabawy pełni woda. Bowiem główne założenie rozgrywki stanowi budowanie i zarządzanie tzw. miasteczkiem wodnym. W całkowicie trójwymiarowej wirtualnej rzeczywistości obserwujemy zatem m.in. kręte zjeżdżalnie oraz kolejki górskie, wpadające z impetem w sporej wielkości „kałuże” i wzbudzające przy okazji efektowne fale. Ogółem zaimplementowano szesnaście zupełnie nowych typów tytułowych rollercoasterów i ponad trzydzieści innych nigdzie nie prezentowanych przedtem atrakcji.

Autorzy przygotowali dodatkowo mnóstwo niespodzianek, czyli projektowanie wielopoziomowych basenów, wysokich wodospadów, bulgoczących jacuzzi etc. Istnieje jeszcze możliwość umieszczania w lunaparku zwierząt pokroju łagodnych delfinów, krwiożerczych orek i egzotycznych ryb akwariowych. Całość uzupełnia specjalna opcja H2O MixMaster, pozwalająca na organizowanie spektakularnych pokazów z wykorzystaniem świateł, muzyki i oczywiście wody.

Pierwszy dodatek do RollerCoaster Tycoon 3 już w amerykańskich sklepach - ilustracja #2

Dodatek jest aktualnie dostępny tylko w Ameryce Północnej. Polska premiera rozszerzenia zapowiadana jest wstępnie na sierpień tego roku. Więcej informacji o Soaked! znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.