Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2008, 10:31

autor: Metatron

Microsoft potwierdza: Too Human, Fable 2 i Alan Wake jeszcze w tym roku

Ciekawej treści notkę rozesłał Don Mattrick, szef Microsoft Games, do swoich podwładnych. Poinformował w niej między innymi o wynikach osiągniętych przez X360, o których już pisaliśmy. Powiadomił również o planach firmy na bieżący rok, a w szczególności o grach, w które będzie można zagrać jeszcze przed następnym sylwestrem.

Ciekawej treści notkę rozesłał Don Mattrick, szef Microsoft Games, do swoich podwładnych. Poinformował w niej między innymi o wynikach osiągniętych przez X360, o których już pisaliśmy. Powiadomił również o planach firmy na bieżący rok, a w szczególności o grach, w które będzie można zagrać jeszcze przed następnym sylwestrem. Dzięki temu doczekaliśmy się potwierdzenia wydania niektórych tytułów, o których krążyły plotki, że mogą ukazać się dopiero w 2009 roku albo nie ukazać się w ogóle.

Mail Mattricka został przekazany Deanowi Takahashi, dziennikarzowi gazety San Jose Mercury News, który opublikował go w całości na swoim blogu. Dzięki temu możemy zapoznać się z jego treścią. My jednak pominiemy standardowe w tego typu tekstach chwalenie się wynikami Xboksa (ponieważ w większości powtarzają się tu informacje, o których pisaliśmy już na łamach naszego serwisu) i przejdziemy do meritum, a są nim gry, których możemy oczekiwać w 2008 roku.

Wśród potencjalnych hitów na X360, które według słów Mattricka ukażą się w ciągu najbliższych 12 miesięcy, znajdą się Halo Wars, Too Human, Fable 2, Alan Wake i Splinter Cell: Conviction. Ponadto możemy spodziewać się kilku „świetnych, jeszcze niezapowiedzianych tytułów”. Wspomniano też o najnowszej odsłonie Grand Theft Auto, a także o Resident Evil 5 i, chociaż nie było to napisane wprost, można podejrzewać, że są szanse na to, by jeszcze w tym roku zagrać w najnowszą część flagowej serii Capcomu.

Z informacyjnej notki możemy również dowiedzieć się, że większość ubiegłorocznych hitów doczeka się w tym roku dodatków do pobrania za pośrednictwem Xbox LIVE. Nie wymieniono jednak żadnych konkretnych tytułów. Wspomniano co prawda o ekskluzywnych epizodach do GTA IV, ale już w grudniu wydawca gry, firma Take-Two, poinformowała, że ukażą się nie wcześniej niż w 2009 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.