Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2007, 06:28

autor: Metatron

Dodatkowa zawartość do GTA IV dopiero w 2009 roku

Kiedy okazało się, że gra Grand Theft Auto IV ukaże się wiosną przyszłego roku zamiast jesienią właśnie mijającego, posiadacze X360 zaczęli zastanawiać się, co z obiecanymi dodatkami do gry, które w kwietniu 2008 miały zostać opublikowane w ramach wyłączności na konsolę Microsoftu? Podczas wtorkowej konferencji wydawca GTA, firma Take-Two, wyjaśniła tę sprawę.

Kiedy okazało się, że gra Grand Theft Auto IV ukaże się wiosną przyszłego roku zamiast jesienią właśnie mijającego, posiadacze X360 zaczęli zastanawiać się, co z obiecanymi dodatkami do gry, które w kwietniu 2008 miały zostać opublikowane w ramach wyłączności na konsolę Microsoftu. Podczas wtorkowej konferencji wydawca GTA, firma Take-Two, wyjaśniła tę sprawę.

Jak donosi serwis Shacknews, wydawca potwierdził, że wyczekiwana przez miliony graczy produkcja powinna ukazać się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku (styczeń-kwiecień) w wersjach na konsolę PS3 i X360. Z kolei dodatkowa zawartość przygotowywana z myślą o posiadaczach Xboksa będzie dostępna dopiero po zakończeniu roku fiskalnego 2008, czyli nie należy się jej spodziewać wcześniej niż w rok po wydaniu gry.

Dodatkowa zawartość do GTA IV dopiero w 2009 roku - ilustracja #1

W trakcie wspomnianej konferencji padło również pytanie o ewentualną wersję GTA na Wii. Odpowiedź była jednoznaczna: „Bez urazy, ale sądzimy, że są na rynku inne tytuły o wiele lepiej dopasowane do konsoli Wii niż Grand Theft Auto IV ”.

Na koniec jeszcze jedna informacja, która odnosi się nie tyle do samego GTA IV, co do polityki firmy w ogóle. Otóż podczas konferencji jeden z inwestorów zaproponował wdrożenie rocznego cyklu wydawniczego najpopularniejszych marek Take-Two. Prowadzący konferencję od razu wykluczyli taką możliwość, mówiąc, że zbyt mocno cenią takie tytuły jak Midnight Club, Grand Theft Auto czy BioShock, by próbować na nich jak najwięcej zarobić. Dlatego też potrzeba czasu, by móc zapewnić im odpowiednią jakość.