Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 grudnia 2007, 06:48

autor: Metatron

Przyszłoroczne targi E3 z powrotem w Los Angeles Convention Center

Przedstawiciele organizator targów E3, stowarzyszenia Entertainment Software Association, ogłosili, że w przyszłym roku kolejna edycja uważanej za najważniejszą w branży elektronicznej rozrywki imprezy odbędzie się znów w Los Angeles Convention Center. Czyżby oznaczało to, że znów będziemy mogli spodziewać się targów w starym, dobrym stylu?

Przedstawiciele organizatora targów E3, stowarzyszenia Entertainment Software Association, ogłosili, że w przyszłym roku kolejna edycja imprezy uważanej za najważniejszą w branży elektronicznej rozrywki odbędzie się ponownie w Los Angeles Convention Center. Czyżby oznaczało to, że znów będziemy mogli spodziewać się targów w starym, dobrym stylu – miejsca, w którym wszyscy wystawcy prześcigają się w tym, kto zrobi bardziej imponujące stanowisko i nie szczędzą na to pieniędzy?

Niestety nie jest tak różowo. Impreza wróci co prawda do miejsca, w którym odbywały się jej pamiętne, pełne odwiedzających edycje, ale zachowa formułę, którą miała w tym roku, czyli ponownie postawi na niewielkie, zamknięte spotkania pomiędzy deweloperami i wydawcami a wybranymi przedstawicielami branżowych mediów.

Przypominamy, że tegoroczna edycja E3 odbyła się nieopodal Los Angeles, w Santa Monica. Spotkania z mediami miały miejsce w kilku porozrzucanych po mieście hotelach. Prowadziło to do tego, że dziennikarze zmuszeni byli starannie dobierać prezentacje, na które zamierzają się wybrać. Pozostałe trzeba było sobie odpuścić, by wykorzystać w ten sposób zdobyty czas na dojazdy. Krótko mówiąc, nie było to zbyt wygodne rozwiązanie.

W przyszłym roku problem ten zostanie rozwiązany poprzez skupienie imprezy w Convention Center. Nie mamy jednak co liczyć na przestrzeń wystawową, z której kiedyś słynęło E3. Jak bowiem zapowiedzieli organizatorzy, takowej w kolejnej edycji po prostu nie będzie.

Następne targi E3 odbędą się w dniach 15-17 lipca 2008 roku i raczej nie będą wdzięcznym tematem dla fotografów, którzy będą musieli poczekać nieco dłużej na o wiele bardziej widowiskowe Games Convention i Tokyo Game Show.