Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2006, 16:00

autor: Shuck

Dodatkowe wydanie Obliviona już niebawem

Obok Edycji Kolekcjonerskiej Obliviona, której nakład już się wyczerpuje, Cenega zdecydowała się sprowadzić również podstawową angielską wersję gry. Dostępna ona będzie w cenie 139,90 złotych.

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier fabularnych – The Elder Scrolls IV: Oblivion – zanim zostanie wydana w polskiej wersji językowej, udostępniona nam została w postaci angielskiej Edycji Kolekcjonerskiej. Jednak olbrzymie nią zainteresowanie sprawiło, że jej sprowadzony do Polski nakład już się wyczerpuje.

Z tego powodu Cenega Poland zdecydowała się sprowadzić do nas również podstawową angielską wersję gry – będzie ona dostępna za 139,90 złotych i za tę cenę w komplecie z grą otrzymamy również 56-stronicową, ładnie wydaną instrukcję w języku polskim oraz mapę krainy Cyrodill.

Dodatkowe wydanie Obliviona już niebawem - ilustracja #1

Tymczasem trwają prace lokalizacyjne nad rodzimą wersją gry. Informacje na temat ich postępów Cenega obiecuje podawać na bieżąco, wiadomo jednak, że roboty jest niemało. Do przetłumaczenia jest ponad dwa tysiące stron tekstu – zajęcie przy nim znalazła szóstka tłumaczy oraz piątka korektorów i konsultantów. W procesie tym udział biorą również ludzie tworzący serwis Adamantowa Wieża, dedykowany serii The Elder Scrolls. Wszystko po to, by polskiej wersji tej wyjątkowej gry zapewnić klimat odpowiadający jej oryginalnemu wydaniu.

Nieczęsto zostajemy obdarowani przez producentów grą fabularną stojącą na tak wysokim poziomie jak Oblivion. Tym bardziej cieszy dbałość polskiego wydawcy o jakość rodzimego jej wydania. Trzymamy kciuki z nadzieją, iż ogrom pracy postawionej przed zespołem lokalizującym grę nie przeszkodzi nam doczekać się na nią przed wakacjami.