Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. quiz

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce quiz ułożone według popularności.

quiz
PC
PC Windows18 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 45 Sony PlayStation 310 Sony PlayStation 210
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable3
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE2 Microsoft Xbox 36012
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS2 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch2 Nintendo Wii11 Nintendo DS5
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe4
Wyścigi
Symulacje
Logiczne15 Towarzyskie30
SongPop
SongPop

Logiczne 25 kwietnia 2012

Casualowa gra społecznościowa zaliczana do gatunku quizów muzycznych. Istotą rozgrywki są pojedynki, podczas których naszym zadaniem jest jak najszybsze odgadnięcie pięciu kolejnych utworów lub wykonawców. Wyzwania generowane są na podstawie playlist, nabywanych przez graczy sukcesywnie za zdobywaną podczas gry walutę.

ANDiOSWWW

Beat Up A Millionaire 2
Beat Up A Millionaire 2

Logiczne 5 kwietnia 2002

Beat Up A Millionaire 2 to druga edycja przebojowej parodii znanego teleturnieju zawierająca całkiem nowe pytania. Gracze odpowiadają na pytania z różnych dziedzin wiedzy (geografia, przyroda) i kultury masowej (telewizja, gry komputerowe).

PC

Polska Goola! QUIZ
Polska Goola! QUIZ

Sportowe 24 maja 2002

Polska Goola! QUIZ to gra towarzyska skierowana do miłośników sportu, a zwłaszcza znawców futbolu. Gracz musi zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi piłki nożnej, jakie przygotowali deweloperzy z firmy Manta Multimedia. Prawidłowe odpowiedzi pozwalają na przeprowadzenie skutecznych akcji na boisku i przybliżają ulubioną drużynę do zwycięstwa.

PC

1 vs. 100
1 vs. 100

Logiczne 15 maja 2008

1 vs. 100 to wirtualna wersja popularnego teleturnieju, emitowanego przez amerykańską stację NBC. Gracz przejmuje kontrolę nad jednym z uczestników, dążąc do zdobycia głównej nagrody w wysokości miliona dolarów.

X360NDS

Smarty Pants
Smarty Pants

Logiczne 13 listopada 2007

Komputerowy quiz dla całej rodziny. Pula dostępnych pytań obejmuje ponad 20000 pozycji. Na uwagę zasługują też opcje pozwalające na wykorzystanie pilota Wii do wykonywania różnorakich czynności (np. symulowania podnoszenia ręki).

Wii

The Weakest Link
The Weakest Link

Logiczne 28 września 2001

The Weakest Link to pozycja, powstała w oparciu o znany telewizyjny program, w Polsce widniejący pod nazwą Najsłabsze Ogniwo. Wirtualne środowisko jest doskonałym odwzorowaniem pierwowzoru, emitowanego przez BBC. Rola prowadzącej powierzona została, jak zawsze ubranej na czarno, Anne Robinson.

PCPS2

Around the World
Around the World

Logiczne 24 sierpnia 2010

Around the World to gra edukacyjna w formie interaktywnego quizu, którą stworzyło niezależne studio ApathyWorks. Gracze mają okazję sprawdzić i poprawić swoją wiedzę z geografii, wskazując umiejscowienie przeszło 600 miast na mapie świata. Dodatkową atrakcją zabawy jest możliwość odblokowania 65 wygaszaczy ekranu ze zdjęciami zabytków i atrakcji turystycznych.

X360

Buzz! The Sports Quiz
Buzz! The Sports Quiz

Towarzyskie 10 listopada 2006

Buzz! The Sports Quiz to trzecia odsłona serii gier w konwencji teleturnieju. Wcielamy się w niej w uczestnika programu rozrywkowego, który musi odpowiadać na szereg pytań, rywalizując tym samym z innymi osobami. Do sterowania wykorzystywane są specjalne kontrolery – buzzery. Są one zaprojektowane na tyle przystępnie, by nawet osoby stroniące od gier mogły bez żadnych kompleksów rywalizować z doświadczonymi graczami.

PS2

You don't know Jack
You don't know Jack

Towarzyskie 8 lutego 2011

You don't know Jack to gra towarzyska wyprodukowana przez studio Jellyvision przy współpracy z Iron Galaxy Studios. Gracz wciela się w rolę uczestnika zwariowanego teleturnieju i odpowiada na szereg dziwacznych, podchwytliwych a nierzadko również absurdalnych pytań z zakresu szeroko pojmowanej wiedzy o świecie.

PCX360PS3WWWWiiNDS

Scene It? Movie Night: Mega Movies
Scene It? Movie Night: Mega Movies

Towarzyskie 30 listopada 2011

Kolejna gra z serii Scene It?, która pozwala poczuć się uczestnikiem teleturnieju. Gracze mają za zadnie odpowiadać na pytania związane z kinem.

X360PS3

The All New Family Feud
The All New Family Feud

Towarzyskie 23 marca 1989

The All New Family Feud firmy ShareData to odświeżona wersja komputerowej adaptacji niezwykle popularnego teleturnieju, który w naszym kraju znany jest pod nazwą „Familiada”.

PC

Championship Manager Quiz
Championship Manager Quiz

Logiczne 30 listopada 2001

Quiz sportowy na podstawie popularnej serii Championship Manager, sprawdzający naszą wiedzę o jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie.

PC

Król Futbolu: Piłkarski Quiz
Król Futbolu: Piłkarski Quiz

Sportowe 4 grudnia 2009

Quiz sportowy zajmujący się oczywiście tematem piłki nożnej. W sumie pojawia się w nim ponad 6 tysięcy pytań z tego zakresu podzielonych na dziewięć różnorodnych kategorii. Podczas rozgrywki możemy pomagać sobie wykorzystując specjalne karty (czyli tzw. jokery), które oferują pewne bonusy.

PC

Football Academy
Football Academy

Sportowe 20 marca 2009

Piłkarska gra logiczna, posiadająca również elementy prostego managera. W grze poznajemy świat piłki za sprawą kilkunastu minigierek. Ponadto zostajemy managerem wymarzonej drużyny, którą sami zarządzamy od podstaw. Wszystkich zawodników możemy oglądać w trójwymiarowej grafice, a nad całością czuwa wygodny interfejs.

NDS

Rules of the Game
Rules of the Game

Logiczne 9 czerwca 2001

Gra zrealizowana w formie quizu, w którym musimy odpowiedzieć na ponad 1500 pytań obejmujących wiedzę dotyczącą różnych dyscyplin sportu zawodowego i akademickiego.

PC

Scene It? Lights, Camera, Action
Scene It? Lights, Camera, Action

Towarzyskie 6 listopada 2007

Scene It? Lights, Camera, Action to produkcja typu party-game. Wcielamy się w nią w rolę uczestnika teleturnieju, w którym testowana jest nasza znajomość filmów. Grę opracowała firma Screenlife Games, a jej wydawcą został Microsoft.

X360

Wits & Wagers
Wits & Wagers

Towarzyskie 7 maja 2008

Wits & Wagers to gra-quiz, która umożliwia nam wzięcie udziału w wirtualnym teleturnieju. Zabawa skupia się głównie na rozgrywkach wieloosobowych.

X360

National Geographic Challenge!
National Geographic Challenge!

Towarzyskie 23 listopada 2011

National Geographic Challenge! to gra towarzyska wyprodukowana przez studio Gusto Games na licencji słynnego towarzystwa geograficznego. Gracze mają okazję wykazać się wiedzą z zakresu historii, przyrody i geografii odpowiadając na pytania, rozwiązując zagadki oraz układając puzzle. Rozgrywka odznacza się walorami edukacyjnymi, a do ilustracji zadań wykorzystano bogate materiały zdjęciowe i filmowe.

X360PS3Wii

Scene It? Bright Lights! Big Screen!
Scene It? Bright Lights! Big Screen!

Towarzyskie 17 listopada 2009

Scene It? Bright Lights! Big Screen! to popularny wirtualny teleturniej. Tym razem jego tematyka obraca się wokół najnowszych i nieco starszych filmów amerykańskich.

X360PS3Wii

Scene it?: Twilight
Scene it?: Twilight

Towarzyskie 24 listopada 2009

Scene it?: Twilight to interaktywny quiz, adresowany do miłośników filmu Zmierzch. Gracze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat fabuły, bohaterów, miejsc i rozmaitych faktów związanych z wyreżyserowanym przez Catherine Hardwicke obrazem. Deweloperzy ze studia Screenlife przygotowali kilkaset pytań, w tym wiele wzbogaconych o materiały audio-wizualne.

PCWiiNDS

Family Gameshow
Family Gameshow

Towarzyskie 20 listopada 2009

Kolejna produkcja z gatunku wirtualnych quizów dla całej rodziny. Autorzy przygotowali kilka różnych trybów zabawy, które spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Wii

Press Your Luck 2010 Edition
Press Your Luck 2010 Edition

Towarzyskie 27 października 2009

Adaptacja tytułowego amerykańskiego teleturnieju, popularnego w latach 80-tych. Reguły są proste - uczestnicy zabawy muszą odpowiadać na pytania prowadzącego. Autorzy przygotowali ponad 3000 zagadnień z wielu dziedzin. Nagrody losowane są z planszy. Na niej umieszczone są także pola powodujące utratę całego zdobytego dotychczas dorobku.

PCWiiNDS

Are You Smarter than a 5th Grader?
Are You Smarter than a 5th Grader?

Towarzyskie 28 sierpnia 2007

Elektroniczna wersja popularnego teleturnieju, w której musimy wykazać się wiedzą na poziomie co najmniej piątej klasy podstawówki. Producent przygotował ponad 3000 pytań, podzielonych na 28 kategorii.

PCNDS

TV Show King
TV Show King

Towarzyskie 12 maja 2008

TV Show King to nieskomplikowana gra familijna, będąca tak naprawdę konsolowym teleturniejem. Możemy ją zdobyć jedynie za pośrednictwem WiiWare.

Wii