Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieXONEPCPS5SwitchPS4
Okładka Who Wants to Be a Millionaire? (XONE)
OkładkaWho Wants to Be a Millionaire? (XONE)

Who Wants to Be a Millionaire?

Milionerzy: Nowa edycja

Who Wants to Be a Millionaire? to nowa wersja gry wykorzystującej licencję popularnego programu telewizyjnego Milionerzy. Za jej stworzenie odpowiada znane z serii Outcast Appeal Studios. Gra oferuje multiplayer nawet dla 100 graczy.

Towarzyskie | quiz | teleturnieje

Who Wants to Be a Millionaire? Premiera

29paź2020

PC Switch XONE PS4

1gru2021

PS5

Gry podobne do Who Wants to Be a Millionaire?

Awkward

Oh...Sir!! The Insult Simulator

Use Your Words

Who Wants to be a Millionaire? to gra oparta na licencji popularnego teleturnieju znanego w Polsce jako Milionerzy, w którym uczestnicy odpowiadają na serię pytań, by wygrać upragniony milion. Produkcję stworzyło Appeal Studios, znane przede wszystkim z cyklu Outcast.

Mechanika

Format teleturnieju nie uległ żadnym zmianom i zasady gry są proste. Gracz musi odpowiedzieć na 15 mniej lub bardziej skomplikowanych pytań z różnych dziedzin, by stać się tytułowym milionerem. W każdym przypadku ma do wyboru cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Zgodnie z tradycją popularnego programu telewizyjnego, można skorzystać z kół ratunkowych w postaci 50/50, telefonu do przyjaciela, pomocy publiczności i zmiany pytania.

Tryby gry

Who Wants to be a Millionaire? oferuje kilka trybów rozgrywki dla graczy w każdym wieku. Oprócz klasycznego, twórcy przygotowali specjalny wariant dla dzieci, ze starannie dobranymi pytaniami.

Gracze mogą sprawdzić swoją wiedzę także w lokalnym i sieciowym multiplayerze. Pierwszy jest dostępny w wersji kooperacyjnej i rywalizacyjnej, w której odpada ten, kto udzieli złej odpowiedzi. W rozgrywce po sieci w teleturnieju może brać udział jednocześnie nawet 100 konkurujących ze sobą o milion uczestników.

Kwestie techniczne

Who Wants to be a Millionaire? oferuje współczesną szatę graficzną, dając namiastkę uczestniczenia w prawdziwym teleturnieju.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-100  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Who Wants to Be a Millionaire?

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Milionerzy: Nowa edycja Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon R7 260X lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
XONE
PS4
PS5