Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieXONEPS4PCSwitch
Okładka Awkward (XONE)

Awkward

Gra towarzyska, w której odpowiadamy na rozmaite pytania na swój temat, a następnie pozostali uczestnicy zabawy muszą odgadnąć nasze odpowiedzi.

Towarzyskie | quiz | towarzyska | karciane | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Awkward (XONE)

data premiery gry:

5cze2018

PC PS4 XONE

19cze2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Awkward jest nieskomplikowaną w swych założeniach grą towarzyską, opracowaną przez niezależne studio Snap Finger Click. Produkcja trafiła na szereg platform, na których liście widnieje PC, PS4 itd..

Fabuła

Legenda głosi, że ze względu na niezliczone kłótnie rodzinne, rozwody i bójki w barach, które pod koniec XIX wieku spowodowało Awkward, jego oryginalna wersja została zakazana. Po ponad stu dwudziestu latach od tych dramatycznych wydarzeń owa karcianka powróciła jednak w formie gry wideo, by poddać próbie wiedzę graczy na temat ich przyjaciół, drugich połówek czy członków rodzin.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na platformę PC, PS4 itd. Awkward opiera się na prostym schemacie. W trakcie zabawy wybieramy jedną z dwóch odpowiedzi na dotyczące nas pytanie, po czym pozostali członkowie zabawy (od dwóch do sześciu) muszą odgadnąć, jaką decyzję podjęliśmy. Sprawa nie jest prosta, bo choć początkowe pytania są dość trywialne i nie powinny nastręczyć zbyt wielkich trudności naszym towarzyszom (dotyczą one takich kwestii, jak choćby ananas na pizzy), z czasem sprawy zaczynają się komplikować; musimy na przykład zdradzić, którą część ciała swojej drugiej połówki lubimy bardziej (ciało czy twarz?) albo zdecydować, czy wolelibyśmy uratować przed śmiercią roczne dziecko, czy osiemnastoletnią osobę. Łącznie w grze znalazło się ponad pięć tysięcy pytań, których autorami są Danny Gallagher i Joanna Haslam.

Tryby gry

Na Awkward składa się szereg trybów rozgrywki, pozwalających na zabawę tak w pojedynkę (udzielone przez siebie odpowiedzi można porównywać z wyborami dokonywanymi przez graczy z całego świata), jak i w towarzystwie maksymalnie pięciu osób, współpracując lub współzawodnicząc (w grupach albo pojedynczo).

Kwestie techniczne

Grafika Awkward to przede wszystkim elementy przejrzystego interfejsu użytkownika. Na uwagę zasługuje fakt, że wersja na komputery osobiste oraz konsole Sony i Microsoftu została zintegrowana z platformami Twitch, YouTube oraz Mixer, dzięki czemu streamerzy mogą nie tylko transmitować swoją rozgrywkę w sieci, lecz także pozwalać widzom na rozmowy przez czat oraz odgadywanie udzielanych przez siebie odpowiedzi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-6  

Klasyfikacja PEGI Awkward

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Awkward

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 410 MB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch