Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWWANDiOS
Okładka SongPop (AND)

SongPop

Casualowa gra społecznościowa zaliczana do gatunku quizów muzycznych. Istotą rozgrywki są pojedynki, podczas których naszym zadaniem jest jak najszybsze odgadnięcie pięciu kolejnych utworów lub wykonawców.

Logiczne | quiz | zagraj za darmo | towarzyska | Facebook | muzyczne | społecznościowe

Okładka SongPop (AND)

data premiery gry:

25kwi2012

AND

4maj2012

iOS

17maj2012

WWW
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SongPop jest casualową grą społecznościową, należącą do popularnego gatunku quizów muzycznych. Aplikacja opracowana przez amerykańskie studio FreshPlanet wyróżniona została m.in. nagrodą BAFTA za najlepszą grę internetową 2013 roku oraz najlepszą grę facebookową 2012 roku. Tytuł pozwala na cross-platformową zabawę w przeglądarkach oraz na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

W grze wyzywamy na pojedynki znajomych z portalu społecznościowego lub przypadkowo dobranych graczy z całego świata, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu rozmaitych gatunków muzycznych. Zasady zabawy są proste i sprowadzają się do odgadnięcia w czasie krótszym niż przeciwnik pięciu kolejnych utworów lub wykonawców, poprzez wskazanie jednej z czterech dostępnych odpowiedzi. Wyzwania generowane są losowo, na podstawie playlist posiadanych przez poszczególnych graczy. Te z kolei można nabyć w miarę postępów rozgrywki za walutę zdobywaną z każdym kolejnym pojedynkiem (także przegranym).

Mocną stroną SongPopa jest ogromna liczba dostępnych playlist, regularnie powiększająca się wraz z kolejnymi aktualizacjami gry. Wśród nich znajdziemy takie poświęcone konkretnym gatunkom muzycznym (wszelkie odmiany rocka, popu, muzyki tanecznej, filmowej, a nawet jazzu i muzyki poważnej), określonym okresom (lata 60-te, 70-te, 80-te itd.), konkretnym krajom oraz oczywiście najpopularniejszym wykonawcom. Dzięki temu możemy nie tylko sprawdzić swoją znajomość ulubionych gatunków, ale także nieustannie poszerzać swoje muzyczne horyzonty o nowe style, wykonawców, okresy czasowe itp. Zabawę urozmaicają linki do serwisów YouTube i Spotify, pozwalające posłuchać całego utworu lub obejrzeć jego teledysk oraz sklepów internetowych (jak iTunes i Amazon), gdzie możemy nabyć wybrany utwór w formie cyfrowej.

SongPop w wersji na Androida dostępny jest zarówno w wersji darmowej jak i płatnej, dzięki której możemy cieszyć się lepszą jakością muzyki oraz nielimitowaną liczbą przeciwników. Twórcy przewidzieli też opcjonalne mikropłatności, dzięki którym możemy nabyć wirtualną walutę (wykorzystywaną do zakupu nowych playlist) oraz specjalne power-upy, pozwalające na wyeliminowanie dwóch błędnych odpowiedzi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe SongPop

12+

Wymagania sprzętowe SongPop

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
WWW
AND
iOS