Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS2PC
Okładka The Weakest Link (PS2)

The Weakest Link

The Weakest Link to pozycja, powstała w oparciu o znany telewizyjny program, w Polsce widniejący pod nazwą Najsłabsze Ogniwo. Wirtualne środowisko jest doskonałym odwzorowaniem pierwowzoru, emitowanego przez BBC.

Logiczne | quiz

Okładka The Weakest Link (PS2)

data premiery gry:

28wrz2001

PC

2lis2001

PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Weakest Link to pozycja, powstała w oparciu o znany telewizyjny program, w Polsce widniejący pod nazwą Najsłabsze Ogniwo. Wirtualne środowisko jest doskonałym odwzorowaniem pierwowzoru, emitowanego przez BBC. Rola prowadzącej powierzona została, jak zawsze ubranej na czarno, Anne Robinson. W zabawie pojawia się ona wraz ze wszystkimi swoimi znanymi powiedzonkami (m.in.: "You are the Weakest Link – Goodbye."). Oczywiście jeżeli zawodnicy posiadają nieco odwagi, mogą podjąć z gospodynią polemikę.

Użytkownik ma do dyspozycji dwadzieścia cztery postaci o charakterystycznym wyglądzie i unikalnej osobowości. Do wyboru są dwa tryby zabawy - w pojedynkę bądź z przyjaciółmi. Jednak niezależnie od tego, który z nich się wybierze zawsze stanąć trzeba w szranki z sześcioma oponentami. W przypadku wyboru pierwszej opcji pozostałymi graczami steruje Sztuczna Inteligencja. Rozgrywka przebiega według następującego scenariusza: prowadząca w ciągu określonego czasu zadaje serię pytań z puli, zawierającej ich ponad sto tysięcy. Po każdej rundzie zawodnicy eliminują ze swojego grona jedną osobę, opuszczającą program jako tytułowe najsłabsze ogniwo.

Developerzy udostępnili szereg opcji, pozwalających na przeprowadzenie rozgrywki na kilka różnych sposobów. Użytkownik w dojściu do głównej wygranej może obrać sobie dowolną taktykę. Co więcej producenci, przy całkowitym odwzorowaniu wizualnej strony telewizyjnego show, pozostawili szansę na zmianę obowiązujących zasad wedle własnego uznania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-7  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do The Weakest Link

Klasyfikacja PEGI The Weakest Link

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Weakest Link

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Activision kupiło prawa do teleturnieju The Weakest Link

wiadomość18 kwietnia 2001

Na fali popularności różnych teleturniejów telewizyjnych, wiele z nich przeniesiono na ekrany komputerów, z większym lub mniejszym powodzeniem. Typowym przykładem są popularni u nas Milionerzy, których wydał Disney Interactive, czy seria quizów Sierry Online – You don’t know Jack.

PC
PS2