Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka King of Football (PC)

Król Futbolu: Piłkarski Quiz PC

King of Football

Quiz sportowy zajmujący się oczywiście tematem piłki nożnej. W sumie pojawia się w nim ponad 6 tysięcy pytań z tego zakresu podzielonych na dziewięć różnorodnych kategorii. Podczas rozgrywki możemy pomagać sobie wykorzystując specjalne karty (czyli tzw.

Sportowe | quiz

PC Windows
Okładka King of Football (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2009

4grudnia2009

pudełko PL

Król Futbolu: Piłkarski Quiz to produkcja zawierająca pytania z dziedziny piłki nożnej, które sprawdzą wiedzę największych fanów tego sportu. Całość została zrealizowana w ciekawej formie meczu piłkarskiego. Od naszych odpowiedzi zależy jego wynik – jeśli będziemy odpowiadać źle to drużyna przegra. Duża znajomość realiów piłki pozwoli natomiast wykonywać niezwykłe kombinacje w ataku i poddać presji obronę rywala. Twórcy wprowadzili do quizu kilka elementów (np. zmęczenie zawodników, faule), mających odpowiadać temu co dzieje się na boisku.

W grze pojawiają się trzy tryby rozgrywki – spotkanie towarzyskie, liga i quiz. Oczywiście każdy z nich korzysta z podobnego zestawu pytań. W sumie otrzymujemy ich ponad 6 tysięcy. Pytania podzielono na 9 różnych kategorii: zawodnicy, trenerzy, drużyny, stadiony, statystyki, strategia, przepisy, aktualności i reprezentacja Polski. Wszystko to wzbogacono tysiącami zdjęć i materiałów ze świata futbolu.

Podczas samej rozgrywki możemy dodatkowo wykorzystywać specjalne karty (czyli tzw. jokery), które oferują pewne bonusy. Do naszej dyspozycji oddano również rozbudowany edytor imion, nazw zespołów i ich składów. Według twórców zabawa pozwala poczuć się jak prawdziwy strateg, planujący przebieg meczu. Oprawa wizualna gry stoi na przyzwoitym poziomie – plansze są przejrzyste i ujednolicone.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.9 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Król Futbolu: Piłkarski Quiz

Klasyfikacja PEGI Król Futbolu: Piłkarski Quiz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Król Futbolu: Piłkarski Quiz

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki kompatybilna z DirectX 9.0c
  • 200 MB HDD