Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Challenge 08 (PC)
OkładkaFootball Challenge 08 (PC)

Football Challenge 08 PC

Football Challenge 08 jest bezpłatną grą sportową poświęconą piłce nożnej, finansowaną z wyświetlanych podczas zabawy reklam znanych firm (m.in. Adidas, Coca Cola, Nokia, McDonald´s, Sony Ericsson).

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Challenge 08 Premiera PC

15kwietnia2008

producent: Greentube wydawca: Greentube Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Football Challenge 08

FIFA 09

Pro Evolution Soccer 2009

FIFA 08

Football Challenge 08 jest bezpłatną grą sportową poświęconą piłce nożnej, finansowaną z wyświetlanych podczas zabawy reklam znanych firm (m.in. Adidas, Coca Cola, Nokia, McDonald´s, Sony Ericsson). Została przygotowana przez firmę Greentube AG, odpowiedzialną za kilka innych darmowych tytułów, z których warto wymienić chociażby Ski Challenge.

Wirtualne mecze możemy rozgrywać zarówno z żywym przeciwnikiem, jak i z komputerowym AI. Chociaż w tym pierwszym przypadku możliwa jest także gra na jednym komputerze, to widać, że twórcy skupili się przede wszystkim na sieciowych potyczkach. Świadczy o tym między innymi rozbudowana opcja Friendly Mode pozwalająca na tworzenie własnych list przyjaciół, czatowanie z nimi oraz umawianie się na wspólną zabawę. Jest to jednak jedynie przedsmak tego, co najważniejsze, czyli możliwości sprawdzenia się w starciu z różnymi przeciwnikami z całego świata. A gdy już się na to zdecydujemy, w doborze odpowiedniego oponenta pomocnym okaże się specjalny system wyszukujący graczy o zbliżonych umiejętnościach. Pojedyncze piłkarskie spotkania to nie wszystko, co przygotowała dla nas Greentube AG - możemy wziąć też udział w całych sezonach podzielonych na trzy większe turnieje. Te z kolei składają się z serii weekendowych meczy. Zadbano przy tym o wygodne, przystosowane do klawiatury sterowanie.

Chociaż w Football Challenge 08 nie znajdziemy żadnych licencjonowanych składów, twórcy dali nam bardzo duże możliwości podczas kreowania własnej drużyny. Możemy dostosować takie cechy każdego z zawodników jak wzrost, kolor skóry i włosów, a nawet fryzurę czy mimikę twarzy. W sumie powstało pięć regionalnych edycji gry, różniących się między sobą głównie wyglądem prezentowanych w niej stadionów oraz, rzecz jasna, wersją językową. Odwołują się one do typowego dla danego kraju kanału telewizyjnego, czyli: austriackiego ORF, szwajcarskiego SF, niemieckiego Sport1, słoweńskiego Zurnal i chorwackiego 24Sata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Football Challenge 08: Odpowiednia dla każdego wieku.

Football Challenge 08 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2
  • 0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 98/ME/2000/XP/Vista