Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Buzz! The Hollywood Quiz (PS2)

Buzz! The Hollywood Quiz PS2

Kolejna część popularnej serii, w której przystępujemy do teleturnieju, odpowiadając na pytania prowadzącego. Tym razem tematyka dotyczy filmów oraz życia hollywoodzkich gwiazd.

Towarzyskie | quiz | multiplayer | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Buzz! The Hollywood Quiz (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

19października2007

Buzz! The Hollywood Quiz jest kolejnym już przedstawicielem cieszącej się dużą popularnością tytułowej serii produktów. Ogólne założenia rozgrywki nie zmieniły się. Przystępujemy więc do teleturnieju, odpowiadając na zadawane przez prowadzącego pytania. Za każdym razem wybieramy pomiędzy czteroma różnymi wariantami odpowiedzi. Elementem wyróżniającym serię Buzz na tle innych gier z tego gatunku jest obsługa buzzerów, czyli nietypowych kontrolerów. Są one wyposażone zarówno w duży czerwony guzik, oznaczający gotowość do udzielenia odpowiedzi, jak i cztery mniejsze przyciski, dzięki którym dokonuje się wyboru prawidłowego wariantu. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie cyklu, przewidziano możliwość podłączenia do konsoli dwóch zestawów buzzerów. Oznacza to, że w zabawie może brać udział nawet ośmiu graczy. Za przygotowanie opisywanej produkcji ponownie odpowiedzialne jest brytyjskie studio developerskie Relentless Software.

Tytuł omawianej gry słusznie sugeruje, iż tym razem tematyka dotyczy filmów oraz szczegółów z życia hollywoodzkich gwiazd. Producent zadbał o około 5000 różnych pytań. Przez zdecydowaną większość czasu gry słuchamy jedynie prowadzącego i czytamy wyświetlane na ekranie informacje. Pojawiają się też jednak ciekawsze akcje. Do niektórych pytań (około stu) dołączono bowiem materiał filmowy, zaczerpnięty oczywiście ze słynnych hollywoodzkich produkcji. W takim przypadku zadany problem bezpośrednio związany jest z wyświetlonym filmem. Ponadto niektóre pytania wzbogacone są zdjęciami lub krótkimi próbkami dźwiękowymi. W The Hollywood Quiz pojawiają się także nowe typy bonusowych rund.

Teleturniej prowadzony jest oczywiście przez tytułowego prezentera Buzza. Na uwagę zasługują także zabawnie wykonane osoby, nad którymi gracze mogą przejąć kontrolę. Wiele z tych postaci z wyglądu przypomina bohaterów filmów, między innymi Elvirę, czy Jamesa Bonda. Oprawa wizualna nie doczekała się jednak żadnych rewolucyjnych usprawnień. Postawiono bowiem głównie na sprawdzone rozwiązania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Buzz! The Hollywood Quiz

Klasyfikacja PEGI Buzz! The Hollywood Quiz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Buzz! The Hollywood Quiz

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje: karta pamięci 8MB
Twórcy Buzza! pracują nad nową marką
Twórcy Buzza! pracują nad nową marką

wiadomość14 lipca 2009

Firma Relentless Software, odpowiedzialna za stworzenie popularnych quizów z serii Buzz!, ujawniła, że pracuje nad nowym tytułem, grą Blue Toad Murder Files. Produkcja będzie ukazywać się w odcinkach i jeszcze w tym roku zasili katalog PlayStation Network.

Seria Buzz! trafi na PSP
Seria Buzz! trafi na PSP

wiadomość2 lutego 2008

Naśladująca teleturnieje seria gier Buzz! cieszy się sporym zainteresowaniem wśród posiadaczy konsoli PS2. Świadczyć o tym mogą kolejne odsłony koncentrujące się na konkretnej tematyce, z której odpytywani są gracze. Doczekaliśmy się już edycji poświęconych między innymi muzyce, filmowi i sportowi.

PlayStation 2 otrzyma jeszcze kilka gier w stylu serii Buzz, Singstar oraz EyeToy

wiadomość25 września 2007

Gry z serii Buzz, EyeToy oraz Singstar wpłynęły na wizerunek konsoli PlayStation 2 nie mniej, niż wielkie hity pokroju Gran Turismo lub Metal Gear Solid. Każda z nich kojarzona jest z niekonwencjonalnym kontrolerem, który kilkukrotnie zwiększał radość towarzyszącą zabawie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości PS2 otrzyma jeszcze kilka tego typu pozycji.

Sony anonsuje nową, next-genową odsłonę cyklu Buzz!
Sony anonsuje nową, next-genową odsłonę cyklu Buzz!

wiadomość23 sierpnia 2007

Firma Sony Computer Entertainment Europe ujawniła pierwsze informacje poświęcone next-genowej odsłonie cyklu gier quizowych pod tytułem Buzz!. Główną nowością w przypadku edycji przeznaczonej dla konsoli PlayStation 3 będzie wykorzystanie możliwości sieciowych najnowszej stacjonarnej platformy japońskiej firmy.

Buzz! The Hollywood Quiz potwierdzony na październik
Buzz! The Hollywood Quiz potwierdzony na październik

wiadomość3 sierpnia 2007

Już w październiku po raz kolejny będziemy mogli poczuć się niczym uczestnik teleturnieju dzięki kolejnej odsłonie serii Buzz!. Najnowsza część – The Hollywood Quiz – ma skupić się na pytaniach dotyczących filmu i życia gwiazd kina.