Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Around the World (X360)
OkładkaAround the World (X360)

Around the World X360

Around the World to gra edukacyjna w formie interaktywnego quizu, którą stworzyło niezależne studio ApathyWorks. Gracze mają okazję sprawdzić i poprawić swoją wiedzę z geografii, wskazując umiejscowienie przeszło 600 miast na mapie świata.

Logiczne | quiz | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Xbox

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Around the World Premiera X360

24sierpnia2010

producent: ApathyWorks wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Around the World to debiutancka gra studia ApathyWorks, założonego i prowadzonego przez Aleksa Jordana. Tytuł łączy walory edukacyjne z rozrywką towarzyską w formie quizu sprawdzającego wiedzę z zakresu geografii.

Zadaniem uczestników zabawy jest wskazanie na mapie świata czterech miast dobranych losowo z puli 600. W każdej rundzie gracz ma maksymalnie minutę na udzielenie odpowiedzi. Zestaw zagadek zawsze zawiera jedną prostą, dwie na średnim poziomie i jedną z najtrudniejszej grupy. Punktacja zależy od dokładności oraz stopnia trudności. Aby przejść do kolejnej tury pytań należy osiągnąć wyznaczony limit punktów.

Nagrodą za przejście do następnego etapu jest zdjęcie atrakcyjnego miejsca turystycznego lub popularnego zabytku, które wykorzystać można jako wygaszacz ekrany. Łącznie w grze dostępnych jest 65 poziomów i tyle samo obrazków do odblokowania.

Around the World odznacza się bardzo prostą, ale jednocześnie estetyczną oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika w grze bazuje na tłach przypominających satelitarne zdjęcia Ziemi. Dla ułatwienia naniesiona została siatka geo-polityczna, co umożliwia orientację w przebiegu granic poszczególnych państw.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Around the World: Odpowiednia dla każdego wieku.

Around the World Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games