Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka The All New Family Feud (PC)

The All New Family Feud PC

The All New Family Feud firmy ShareData to odświeżona wersja komputerowej adaptacji niezwykle popularnego teleturnieju, który w naszym kraju znany jest pod nazwą „Familiada”.

Towarzyskie | quiz

PC Windows
Okładka The All New Family Feud (PC)

producent: Softie, Inc.

wydawca: ShareData Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23marca1989

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The All New Family Feud firmy ShareData to odświeżona wersja komputerowej adaptacji niezwykle popularnego teleturnieju, który w naszym kraju znany jest pod nazwą „Familiada”.

Wielbiciele „Familiady” z pewnością zauważą, że amerykański oryginał nieco różni się od polskiego odpowiednika. Przede wszystkim gra trwa trzy rundy, bez względu na to czy którejś z rodzin uda się zgromadzić 300 punktów czy nie. Po drugie, lepiej punktowana odpowiedź w bezpośredniej konfrontacji dwóch członków przeciwnych rodzin nie oznacza, że pytanie przechodzi na jedną ze stron. Zwycięzca starcia sam decyduje czy jego drużyna chce udzielać kolejnych odpowiedzi, czy zostawić zagadkę przeciwnikom. Reszta po staremu. Każda odpowiedź warta jest pewnej liczbie punktów. Im więcej zgromadzimy ich na swoim koncie, tym lepiej. Jeżeli w trakcie jednej rundy pomylimy się trzy razy, pytanie przechodzi na drużynę przeciwną, która jedną odpowiedzią może przejąć wszystkie zgromadzone dotąd punkty. Po zakończeniu tradycyjnych zmagań, rodzina z lepszym dorobkiem bierze udział w finale, który polega na udzieleniu odpowiedzi na pięć szybkich pytań.

Jak nietrudno się domyślić jest to produkt, w którym duże znaczenie ma znajomość języka angielskiego i to na bardzo dobrym poziomie. Polakom zabawę może utrudniać fakt, że niektóre pytania dotyczą tylko i wyłącznie kultury amerykańskiej. Pół biedy jeśli trafi się popularny temat, gorzej natomiast, gdy prezenter każe nam wymienić najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych nakrycia głowy.

W stosunku do swojego poprzednika, gra posiada znacznie podrasowaną oprawę audiowizualną. Wszystko w większej ilości kolorów, ze znacznie lepszymi animacjami zawodników oraz prowadzącego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 2,6 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do The All New Family Feud

Wymagania wiekowe The All New Family Feud

odpowiednia dla każdego wieku