Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Wheel of Fortune (PC)

Wheel of Fortune PC

Opracowana przez firmę Softie a wydana w 1987 roku przez koncern ShareData, komputerowa adaptacja popularnego niegdyś także i w naszym kraju teleturnieju „Koło Fortuny”.

Towarzyskie | quiz

PC Windows
Okładka Wheel of Fortune (PC)

producent: Softie, Inc.

wydawca: ShareData Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11września1987

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Opracowana przez firmę Softie a wydana w 1987 roku przez koncern ShareData, komputerowa adaptacja popularnego niegdyś także i w naszym kraju teleturnieju „Koło Fortuny”.

Do rywalizacji może stanąć trzech graczy. Jeśli w pobliżu nie znajdziemy chętnych do gry, rolę pozostałych zawodników przejmuje komputer. Gra podzielona jest na trzy rundy (oraz jedną bonusową), w której uczestnicy zabawy kolejno kręcą kołem. Jeżeli po wylosowaniu pola innego niż Bankrut lub Strata Kolejki prawidłowo wskażemy literkę znajdującą się na planszy, to otrzymamy określoną ilość gotówki, pomnożoną przez liczbę liter, które trafiliśmy. Mając w zapasie niewielką ilość pieniędzy, możemy również kupić samogłoski, które znacznie ułatwiają odgadnięcie całego hasła. Po trzech rundach, gracz z najwyższą pulą automatycznie przenosi się do finału, gdzie może znacznie zwiększyć swój stan posiadania.

Jak na 1987 rok przystało, gra nie zachwyca oprawą audiowizualną, ale nie jest też zupełnie tragicznie. Ukłony twórcom programu należą się przede wszystkim za wprowadzenie dziewczyny odsłaniającej litery na planszy, która jak wiemy – jest nieodłącznym elementem każdego wydania „Koła Fortuny”. Duża ilość haseł oraz możliwość zabawy w kilka osób z pewnością podnoszą walory tego programu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 3  

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Gry podobne do Wheel of Fortune

Wymagania wiekowe Wheel of Fortune

odpowiednia dla każdego wieku