Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Might & Magic - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Might & Magic na platformę PC Windows ułożone według popularności.

PC
Might & Magic
Czas
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG12 Strategiczne24
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO1
Might & Magic: Heroes VII
Might & Magic: Heroes VII

Strategiczne 29 września 2015

Siódma odsłona kultowej serii turowych strategii fantasy. Zabawa koncentruje się na eksplorowaniu map, rozbudowie miast, toczeniu taktycznych bitew oraz rozwijaniu bohaterów. Heroes VII rezygnuje z większości kontrowersyjnych innowacji „szóstki” i w wielu miejscach wraca do korzeni cyklu, choć zarazem oferuje kilka własnych nowości w prawie każdym aspekcie rozgrywki.

Might & Magic: Heroes VI
Might & Magic: Heroes VI

Strategiczne 13 października 2011

Might & Magic: Heroes VI to szósta część popularnej serii turowych strategii fantasy. Tym razem za grę odpowiada studio Black Hole Games, które stworzyło grę Warhammer: Mark of Chaos. Akcja Might & Magic: Heroes VI rozpoczyna się 400 lat przed wydarzeniami znanymi z piątej części i rzuca nas w środek konfliktu między aniołami a demonami.

Heroes of Might and Magic V
Heroes of Might and Magic V

Strategiczne 16 maja 2006

Heroes of Might & Magic V to kolejna, piąta już odsłona kultowej serii turowych gier strategicznych. Kierowani przez graczy bohaterowie przemierzają krainy wraz ze swoimi wojskami, odkrywają nowe terytoria, szukają magicznych artefaktów i skarbów, oraz prowadzą armie do boju. Mechanika zabawy stanowi powrót do rozwiązań z części trzeciej. Autorzy przygotowali zupełnie nowy fantastyczny świat (Ashan) i po raz pierwszy w historii serii zaoferowali w pełni trójwymiarową grafikę.

Heroes of Might & Magic III: HD Edition
Heroes of Might & Magic III: HD Edition

Strategiczne 29 stycznia 2015

Unowocześnione wydanie jednej z najpopularniejszych strategii turowych fantasy w dziejach, przygotowane na zlecenie firmy Ubisoft przez studio DotEmu. HD Edition cechuje się nieznacznie odświeżoną oprawą graficzną, obsługą nowszych standardów technicznych (rozdzielczości ekranu, systemy operacyjne) i zmodernizowanymi funkcjami sieciowymi.

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia

Strategiczne 3 marca 1999

Trzecia odsłona legendarnego cyklu turowych strategii fantasy. Kierowani przez graczy bohaterowie przemierzają krainy wraz ze swoimi wojskami, odkrywają nowe terytoria, szukają magicznych artefaktów i skarbów, oraz prowadzą armie do boju. W porównaniu z poprzednimi częściami m.in. zwiększono liczbę miast, wprowadzono nowe jednostki i czary oraz znacznie rozszerzono mapy.

Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy
Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy

Strategiczne 12 października 2007

Tribes of the East to drugie oficjalne rozszerzenie piątej odsłony cyklu Heroes of Might and Magic, która zadebiutowała na rynku elektronicznej rozrywki w maju 2006 roku. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku podstawowej wersji gry i poprzedniego dodatku, produkcję programu wzięło na swoje barki rosyjskie studio Nival Interactive.

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Strategiczne 20 września 2004

Specjalny pakiet składający się z podstawowej gry Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia oraz dwóch dodatków do niej: Heroes of Might & Magic III: Armageddon's Blade i Heroes of Might & Magic III: The Shadow of Death.

Heroes of Might and Magic IV
Heroes of Might and Magic IV

Strategiczne 29 marca 2002

Czwarta część bestsellerowej serii strategicznej Heroes of Might & Magic przenosi nas do nowej krainy Jadame, w której rywalizują ze sobą nowe siły dysponujące potężną magią oraz olbrzymią ilością wojsk i potworów. Heroes of Might and Magic IV wprowadza największą jak do tej pory liczbę nowości i zmian, w dość istotny sposób wpływających na przebieg rozgrywki.

Dark Messiah of Might and Magic
Dark Messiah of Might and Magic

RPG 24 października 2006

Dark Messiah of Might and Magic: Elements to gra akcji z widokiem FPP, w którą wpleciono elementów cRPG. Jest to zarazem pierwszy tytuł z serii Might and Magic, stworzony po głośnym upadku firmy 3DO i przejęciu praw do całej serii przez Ubisoft. Mocną stroną programu jest rozbudowany system szermierki i miodny tryb multiplayer.

Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death
Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

Strategiczne 22 marca 2000

Drugi dodatek do turowej strategii fantasy Heroes of Might and Magic III. Tym razem fabuła obraca się wokół knowań nekromanty Sandro. Dostajemy 14 nowych kampanii i 86 pojedynczych misji. Galeria postaci poszerzyła się o szesnaście dodatkowych klas bohaterów i 145 jednostek. Nie zabrakło też nowych przedmiotów.

Heroes of Might and Magic V: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes of Might and Magic V: Kuźnia Przeznaczenia

Strategiczne 14 listopada 2006

Hammers of Fate to pierwszy, oficjalny dodatek do gry Heroes of Might & Magic V, za którego powstaniem – podobnie, jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru – stoi studio Nival Interactive.

Might and Magic VIII: Day of the Destroyer
Might and Magic VIII: Day of the Destroyer

RPG 1 marca 2000

Ósma część cieszącej się dużym uznaniem serii gier cRPG, za którą odpowiada studio New World Computing. Tym razem akcja osadzona została w fantastycznej krainie Jadame, a główny wątek fabularny koncentruje się wokół tytułowego Niszczyciela, którego powstrzymać może jedynie kontrolowana przez gracza grupa nieustraszonych awanturników.

Might & Magic: Clash of Heroes
Might & Magic: Clash of Heroes

Strategiczne 22 września 2011

Might & Magic: Clash of Heroes jest odświeżoną wersją hitu, wydanego pierwotnie na konsolę Nintendo DS. Gra przygotowana przez studio Capybara Games stanowi międzygatunkowy mix, łącząc elementy cRPG, gry logicznej oraz strategii turowej. Gracze muszą wykonywać zlecane im misje, uczestniczyć w potyczkach z przeciwnikami, rozwiązywać zagadki i eksplorować lokacje. Poza trybem rozgrywki solowej twórcy przewidzieli opcję zabawy multiplayer, zarówno w wariancie rywalizacji jak i kooperacji.

Might and Magic VII: For Blood and Honor
Might and Magic VII: For Blood and Honor

RPG 9 czerwca 1999

Siódma część jednej z najsłynniejszych serii cRPG, która przez lata zyskała całą masę fanów i zwolenników. W czasach, gdy napięcia między ludźmi a elfami sięgają zenitu, gildia nekromantów zaczyna po cichu realizować swe ponure zamysły, zagrażające przyszłości Erathii. Tylko gracz może przywrócić porządek.

Might & Magic: Heroes VI - Cienie Mroku
Might & Magic: Heroes VI - Cienie Mroku

Strategiczne 2 maja 2013

Might & Magic: Heroes VI - Shades of Darkness to samodzielne rozszerzenie do turowej strategii fantasy autorstwa studia Black Hole Entertainment. Wzbogaca ono grę o nową kampanię fabularną, podczas której możemy objąć dowództwo nad siłami mrocznych elfów i dowodzonych przez nich armii frakcji Lochów.

Heroes of Might and Magic III Complete
Heroes of Might and Magic III Complete

Strategiczne 15 stycznia 2002

Specjalny pakiet przeznaczony dla miłośników jednej z najbardziej znanych serii strategicznej rozgrywającej się w świecie fantasy. Zawiera podstawową wersję gry i obydwa dodatki – Armageddon’s Blade oraz Shadow of Death.

Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade
Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade

Strategiczne 30 września 1999

Dodatek do turowej strategii fantasy Heroes of Might and Magic III . Rozszerzenie oferuje 6 nowych kampanii, w skład których wchodzi 26 map. Grę wzbogacono też o 18 nowych postaci, miasto żywiołaków i sporo nie widzianych wcześniej potworów. Nie zabrakło też nowych poziomów do rozgrywek wieloosobowych.

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

Strategiczne 1 października 1996

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars to bezpośrednia kontynuacja osadzonej w realiach fantasy strategii turowej Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest z 1995 roku. Gracze może opowiedzieć się po stronie jednego z synów zmarłego króla, walczących o prawa do korony.

Might and Magic IX: Writ of Fate
Might and Magic IX: Writ of Fate

RPG 29 marca 2002

Dziewiąta odsłona kultowego cyklu cRPG z serii Might & Magic. Nowe przygody zaczynają się gdy nasz statek, płynący z Cheh’dian do Mendossus, rozbija się na Isle of Ashes na środku morza Verhoffin. Grę zaczynamy jedną postacią, która na początku musi odnaleźć porozrzucanych członków drużyny, a następnie odszukać drogę wyjścia z wyspy.

Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea
Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea

Strategiczne 12 lipca 2012

Pirates of the Savage Sea to opracowane przez zespół Limbic Entertainment rozszerzenie DLC turowej strategii Might & Magic: Heroes VI. Autorzy przygotowali nową kampanię, w której staramy się odkryć tajemnicę stojącą za statkami znikającymi na Dzikim Morzu.

Might and Magic VI: Mandate of Heaven
Might and Magic VI: Mandate of Heaven

RPG 15 kwietnia 1998

Szósta odsłona cyklu klasycznych gier cRPG, której akcja została tym razem osadzona w fantastycznym królestwie Enroth, pogrążonym w konflikcie z groźnymi wyznawcami apokalipsy. Gracz kieruje poczynaniami drużyny śmiałków, którzy próbują powstrzymać szerzący się chaos. Deweloperzy ze studia New World Computing zadbali o olbrzymi świat, w którym czekają nas setki misji do wykonania.

Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm
Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm

Strategiczne 24 września 2002

Pierwsze rozszerzenie do gry Heroes of Might & Magic IV. The Gathering Storm wprowadza m.in. nowych bohaterów, artefakty, jednostki, kampanie a także całkowicie odrębną ścieżkę dźwiękową i sieciowy tryb multiplayer.

Might & Magic: Heroes VI - Danse Macabre Adventure Pack
Might & Magic: Heroes VI - Danse Macabre Adventure Pack

Strategiczne 27 września 2012

Might & Magic: Heroes VI - Danse Macabre Adventure Pack to drugi fabularyzowany dodatek typu DLC do strategii turowej Might & Magic Heroes VI. Wprowadza on nową kampanię, której głównym motywem jest powrót wielkiego licza – Sandro. Deweloperzy ze studia Limbic Entertainment zadbali również o porcję nowości, w tym nowy zestaw artefaktów, nowych bohaterów oraz nowego zwierzaka.

Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest
Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest

Strategiczne 15 czerwca 1995

Doskonała strategia turowa w fantastycznym świecie Might & Magic, gdzie cztery rasy walczą o panowanie nad rozległą krainą. W grze dostępna jest jedna kampania łącząca misje w epicką fabułę. Tryb wieloosobowy umożliwia rywalizację do czterech graczy w sieci LAN lub przez Internet.