Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Warriors of Might and Magic (PS2)
OkładkaWarriors of Might and Magic (PS2)

Warriors of Might and Magic PS2

Pierwsza w historii serii próba przeszczepienia popularności słynnej sagi RPG na grunt konsolowy. Tym razem jednak (ze względu na specyfikę platformy) zamiast rasowej gry fabularnej otrzymaliśmy dynamiczną, trzecioosobową grę akcji.

Akcji | TPP | Might & Magic | elementy RPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warriors of Might and Magic Premiera PS2

20marca2001

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Warriors of Might and Magic

Drakan: The Ancient's Gates

Baldur's Gate: Dark Alliance 2

Summoner

Warriors of Might and Magic to pierwsza w historii serii próba przeszczepienia popularności słynnej sagi cRPG na grunt konsolowy. Ze względu na specyfikę konsolowych graczy, zamiast rasowej gry fabularnej do rąk dostajemy jednak dynamiczną grę akcji, zrealizowaną w formule lansowanej przez nowego wydawcę serii - firmę 3DO.

W warstwie fabularnej gra jest historią młodego wojownika – Allenora, który piastował urząd dowódcy straży na zamku w krainie Ardon. Pewnego dnia jeden z kapłanów oskarża chłopaka o stosowanie niedozwolonych praktyk nekromanckich, co doprowadza do schwytania i uwięzienia Allenora. Uznanemu za winnego wojownikowi zostaje nałożona żyjąca maska, która wbija się w ciało zadając ogromny, nieustający ból. Strącony do miejsca zwanego Czeluścią Oskarżonych, nasz bohater poprzysięga sobie za wszelką cenę wydostać się z pułapki, aby dowiedzieć się dlaczego został oskarżony i oczyścić z zarzutów.

Akcja Warriors of Might and Magic ukazana jest z perspektywy trzecioosobowej, a sama gra jest klasycznym slasherem z elementami RPG przypominającym wydany półtora roku wcześniej na PC Crusaders of Might and Magic. Nasz bohater musi przemierzyć łącznie 10 etapów, eliminując po drodze zastępy próbujących mu przeszkodzić wrogów. System walki jest bardzo ubogi i sprowadza się w zasadzie do ustawicznego stosowania jednej kombinacji ataku. Allenor posiada pasek zdrowia oraz many niezbędnej do rzucania czarów. Te z kolei zdobywamy wraz z rozwojem umiejętności postaci i awansem na coraz to wyższe poziomy doświadczenia. Podczas rozgrywki pozyskiwać będziemy oczywiście coraz doskonalsze bronie, tarcze i zbroje, dzięki którym zwiększymy nasze szanse w walce.

Oprawa graficzna gry wydaje się nieco przestarzała, dlatego miłą dla oka odskocznią są renderowane przerywniki filmowe, oddzielające poszczególne etapy rozgrywki. Dźwięków w grze usłyszymy niewiele, zaś o podkładzie muzycznym autorzy nie pomyśleli w ogóle. 3DO nie wyciągnęło żadnych wniosków z fali krytyki, jaka popłynęła po premierze Crusaders i Legends of Might & Magic, powielając błędy popełnione w poprzedniczkach. Niewykorzystane otwarte przestrzenie etapów, koszmarny system walki a przede wszystkim słaba oprawa gry to najważniejsze z czynników, które zdecydowały o porażce gry będącej – jak się później okazało – przysłowiowym gwoździem do trumny 3DO.

Warto odnotować, że Warriors of Might and Magic zostało wydane na konsole PlayStation 2, PSX oraz Game Boy Color, a każda z wersji gry różniła się od pozostałych wieloma szczegółami dotyczącymi warstwy fabularnej oraz mechaniki rozgrywki.

Ostatnia modyfikacja 23 sierpnia 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Warriors of Might and Magic: 12+

Warriors of Might and Magic Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci