Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic II: Gates to Another World (PC)

Might and Magic II: Gates to Another World PC

Kontynuacja ciepło przyjętej gry RPG studia New World Computing, uznanej za jeden z kamieni milowych w rozwoju gatunku. Akcja Might and Magic II: Gates to Another World toczy się bezpośrednio po wydarzeniach znanych z pierwszej części serii.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Might and Magic II: Gates to Another World (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia1988

Might and Magic II: Gates to Another World jest bezpośrednią kontynuacją gry RPG, która pojawiła się w 1986 r. staraniem New World Computing i dzięki wprowadzonym innowacjom stała się kamieniem milowym w rozwoju komputerowych gier fabularnych.

Akcja gry toczy się bezpośrednio po wydarzeniach znanych z części pierwszej, w której pomagaliśmy Corakowi w pokonaniu podszywającego się pod króla nikczemnego Sheltema. Okazuje się, że dzięki tajemniczemu portalowi łotr zbiegł do świata Cron, a naszym zadaniem będzie podążyć za nim i powstrzymać go po raz wtóry. Uczynimy to oczywiście z pomocą jego największego wroga, Coraka, podczas epickiej podróży po zupełnie nowym świecie, pełnym niebezpieczeństw i niezliczonych zadań do wykonania.

Akcja gry ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby i toczy się zarówno w otwartym świecie, jak i w miastach oraz ciasnych lochach. Ponownie kontrolujemy drużynę, złożoną z sześciu śmiałków – choć w tej części pojawiły się dwa dodatkowe sloty dla członków ekipy, których możemy wynajmować podczas wędrówki. Twórcy dają nam też możliwość zaimportowania bohaterów z „jedynki”. Do znanych z wcześniejszej odsłony klas: rycerza, paladyna, łucznika, kleryka, maga i złodzieja, dołączyły dwie nowe: ninja i barbarzyńca. Autorzy wprowadzili nowatorskie, ograniczone klasowo questy i tereny, co nierzadko zmusza nas do użycia w danym zadaniu bohatera o konkretnych cechach lub podzielenia drużyny na dwie niezależne grupy. Ciekawostką, niespotykaną w innych grach RPG, jest fakt, iż każda z postaci starzeje się i w wieku 75 lat umiera z przyczyn naturalnych.

Pod względem technicznym kontynuacja jest ulepszoną wersją pierwowzoru. Wyraźnej poprawie uległa oprawa graficzna gry, choć nadal mamy do czynienia z dwuwymiarowymi postaciami i wrogami. Zwiększono liczbę czarów, dodano umiejętności poboczne, a liczba mini-questów uległa podwojeniu. Pojawiła się niedostępna w poprzedniej odsłonie możliwość podróży w czasie oraz automapa, której brak w części pierwszej znacznie utrudniał rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Might and Magic II: Gates to Another World

Wymagania wiekowe Might and Magic II: Gates to Another World

odpowiednia dla każdego wieku

Siła marki - na przykładzie Might And Magic (część I)

wiadomość3 lutego 2014

Skąd się wzięła popularność gier Might And Magic? Jak to się dzieje, że wciąż wydawane są nowe? Przyjrzyjmy się historii tej serii.