Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic: Swords of Xeen (PC)
OkładkaMight and Magic: Swords of Xeen (PC)

Might and Magic: Swords of Xeen PC

Stworzony przez niezależne studio Catware we współpracy z amerykańską scenarzystką i pisarką fantasy Ellen Beemann fanowski dodatek do gry Might and Magic: World of Xeen, który zyskał oficjalną akceptację twórców cyklu – studia New World Computing.

To jest dodatek do gry Might and Magic: World of Xeen.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

Might and Magic: Swords of Xeen Premiera PC

1stycznia1995

producent: Catware wydawca: New World Computing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Might and Magic: Swords of Xeen to stworzone na silniku World of Xeen rozszerzenie tej gry RPG. Dodatek jest w zasadzie fanowską modyfikacją, stworzoną przez niezależne studio Catware, we współpracy z Ellen Beemann – amerykańską scenarzystką i pisarką fantasy. Uzyskał jednak profesjonalne wsparcie i został oficjalnie zatwierdzony przez twórców serii.

W warstwie fabularnej Swords of Xeen wprowadza do gry zupełnie nową przygodę, która toczy się w krainie sąsiadującej z tą znaną z pierwowzoru. Wrota do niej prowadzą przez magiczne piramidy, które możemy odnaleźć pośród ruin Greyhaven. Okazuje się, że krainie Havec grozi śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony nieznanego zła. Zadaniem gracza będzie oczywiście odnalezienie i zniszczenie zagrażającego jej wroga.

Od strony technicznej gra nie różni się niczym od World of Xeen, na bazie którego została stworzona. Producenci pokusili się jedynie o dodanie kilku nowych efektów graficznych. Mimo ogromnego rozmiaru mapy wprowadzonej w dodatku, sama zabawa trwa tu znacznie krócej, niż w scenariuszach podstawowych, natomiast gra cechuje się bardzo wysokim stopniem trudności. Z pomocą mniej doświadczonym graczom przychodzi na szczęście słynny błąd w skrypcie, pozwalający uniknąć wielu potyczek, wymykając się bocznymi drogami.

Swords of Xeen nie doczekał się niestety samodzielnego wydania. Gra została dołączona w formie bonusu do wydanego w 1995 r. pakietu Might and Magic Trilogy, zawierającego III, IV I V część sagi. Dostępny jest również w kilku innych antologiach ze świata gry.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Might and Magic: Swords of Xeen: Odpowiednia dla każdego wieku.