Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic Book One: Secret of the Inner Sanctum (PC)
OkładkaMight and Magic Book One: Secret of the Inner Sanctum (PC)

Might and Magic Book One: Secret of the Inner Sanctum PC

Łącząca elementy fantasy i science fiction pierwszoosobowa gra RPG autorstwa amerykańskiego studia New World Computing. Główny wątek Might and Magic Book One obraca się wokół rozwiązania zagadki uświęconego miejsca zwanego Inner Sanctum.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might and Magic Book One: Secret of the Inner Sanctum Premiera PC

15października1986

producent: New World Computing wydawca: New World Computing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Might and Magic Book One: Secret of the Inner Sanctum

Avernum

Champions of Krynn

Curse of the Azure Bonds: Fantasy Role-Playing Epic Vol. II

Might & Magic Book One to pierwszy rozdział kultowego cyklu gier fabularnych, wzorowanych na słynnym systemie RPG Dungeons and Dragons i rozgrywających się w wykreowanym od podstaw uniwersum Might & Magic. Pomysłodawcą i autorem gry jest Jon Van Caneghem – współzałożyciel i wieloletni szef studia New World Computing.

Akcja gry osadzona jest w krainie VARN (Vehicular Astropod Research Nacelle), którą przemierzamy złożoną z sześciu bohaterów drużyną, wykonując rozmaite zadania i mierząc się z różnej maści potworami. Do zbadania – oprócz ogromnego, otwartego terenu - mamy pięć miast i pięć zamków, oraz całe mnóstwo labiryntów i podziemi. Główny wątek fabularny stanowi rozwiązanie zagadki tajemniczego, uświęconego miejsca zwanego Inner Sanctum. Podczas naszej wędrówki napotykamy niejakiego Coraka i bierzemy udział w jego krucjacie przeciwko podszywającemu się pod króla łotrowi, Sheltemowi. Poszukiwania doprowadzają nas do tajemniczego portalu, który stanowi bramę do krainy CRON.

Członkowie drużyny reprezentują sześć różnych klas postaci: rycerza, kleryka, złodzieja, czarownika, paladyna i łucznika. Podczas tworzenia ekipy, przydzielamy też jej członkom jedną z dostępnych ras: człowieka, elfa, pół-orka, gnoma i krasnoluda – co ma wpływ na pierwotne cechy postaci. Rozwój umiejętności bohaterów przypomina do złudzenia typowe zasady systemu Dungeons and Dragons. Walki rozgrywane są w trybie turowym, co pozwala na spokojne zaplanowanie strategii każdej potyczki.

Might & Magic Book One jest jedną z pierwszych gier - obok stworzonej przez SSI serii Forgotten Realms - która oferuje nam widok z perspektywy pierwszej osoby. W przeciwieństwie do wcześniejszych cRPG-ów, które rozgrywały się głównie w lochach i labiryntach - po raz pierwszy mamy też do czynienia z tak rozległym, otwartym światem. Na sukces gry w dużej mierze złożyła się również grafika, przewyższająca osiągnięcia ówczesnych gier z serii Ultima czy Wizardy, przyciągając uwagę większą liczbą kolorów i szczegółów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 170 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Might and Magic Book One: Secret of the Inner Sanctum: Odpowiednia dla każdego wieku.

Might and Magic Book One: Secret of the Inner Sanctum Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC XT
  • 1MB RAM